whatsapp
12 סימנים לכך שהגיע הזמן להתקין מעלון מדרגות ביתי
12 סימנים לכך שהגיע הזמן להתקין מעלון מדרגות ביתי

12 סימנים לכך שהגיע הזמן להתקין מעלון מדרגות ביתי

 
התקנת מעלון מדרגות ביתי היא השקעה לא קטנה. זה לגמרי מובן אם אתם לא בטוחים שאתם זקוקים למעלון או לא. ההערכה היא שאנו עולים ויורדים בחיינו בסביבות 250,000 פעמים במעלה ובמורד המדרגות, כך שאולי זה בלתי נמנע שעם הזמן ככל שאנו מתבגרים, אנו עשויים להתחיל לחוות קושי לעלות ולרדת במדרגות. אולי זה יפתיע אתכם אך מי שמתחיל לרוב את הבירור לגבי התקנת מעלון מדרגות ביתי הינם דווקא הילדים שדואגים להוריהם, לביטחונם ולרווחתם. ההורה לעומת זאת, מאמין הרבה פעמים שמעלון מדרגות יסמל עצמאות מופחתת. אך למעשה, בדיוק ההיפך הוא הנכון. מעלון מדרגות מאפשר עצמאות גדולה יותר תוך הפחתת הסיכון לפציעה בבית. 
סיבה נוספת לכך שאנשים נמנעים מהתקנת מעלון מדרגות ביתי היא האמונה, ששימוש במדרגות היא פעילות גופנית מועילה. למרות שזה אולי נשמע הגיוני, זה לא. פעילות גופנית מועילה עבור אנשים בגיל מבוגר יותר היא כזו שמגבירה את קצב הלב, כגון פילאטיס או אירובי מים ותוך כדי כך גם מהווה סיכון מועט. גרם מדרגות בקרב בעלי מוגבלות בניידות הוא למעשה תאונה שמחכה לקרות.

מניסיוננו, הרבה לקוחות שלנו אמרו בדיעבד "חבל שלא התקנתי מעלון מדרגות מוקדם יותר". 
 
לקוחות ממליצים עלינו

אז איך יודעים מתי הגיע הזמן להתקין מעלון כסא בבית? 

נשתף אתכם במה שלמדנו מהלקוחות שלנו. הנה חלק מהסיבות שלהם לקבלת ההחלטה על התקנת המעלון:

1. ניידות קשה או מופחתת

קשה לכם להתנייד בבית בגלל כאבים ועומס על השרירים? אתם חסרי נשימה או חשים סחרחורת כשאתם מגיעים לראש המדרגות? הבית שלכם הוא לא הר האוורסט. זה בהחלט סימן לכך שזה זמן טוב לחשוב על מעלון מדרגות ביתי שיסייע לכם לנוע ברחבי הבית בחופשיות רבה יותר.

2. אתם נמנעים משימוש במדרגות

זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל אחד מהסימנים הראשונים הוא שאתם נמנעים ככל האפשר מהמדרגות. יתכן שאתם מבקשים מבני הבית האחרים ללכת להביא לכם חפצים או שאתם לוקחים אתכם לקומה התחתונה דבר ראשון בבוקר את כל מה שאתם עשויים להזדקק לו במהלך היום. 

3. אתם מפחדים ליפול או שנפלתם בעבר

אתם חוששים מנפילה כשאתם צריכים לעלות או לרדת במדרגות? אתם מרגישים לפעמים סחרחורת או חוסר יציבות? נפילות הן הגורם העיקרי לפציעה בקרב מבוגרים. האם ידעתם שסטטיסטית יש לכם סיכוי גבוה יותר ליפול במדרגות מאשר בכל מקום אחר בבית ושמעל 65% ממי שנפל כבר בעבר ייפול שוב תוך 6 חודשים? 
אם נפלתם או אתם חוששים מנפילה במדרגות, יש לכם רק פתרון אחד חוץ מלהימנע לחלוטין מהמדרגות - למצוא פתרון נגישות מיידי. אל תתעכבו עם ההחלטה הזו ואל תעמידו את עצמם בסיכון רציני לנפילה שעלולה להוביל לפציעה משנה חיים!
 
קריאה נוספת > 

4. אתם מושכים את עצמכם במעלה המדרגות באמצעות המעקה 

תפקידם של המעקות לצד המדרגות הוא להעניק תמיכה ולסייע בשמירה על שיווי המשקל ולמנוע איבוד איזון. אם אתם גוררים את עצמכם באמצעות המעקה, לא לזה הוא נועד. חשבו על העומס המופעל על הכתפיים, הצוואר והגב שלכם שעשוי להשפיע על בריאותכם. הפעלת מעלון מדרגות ביתי אינה כרוכה במאמץ.

5. אתם נעזרים במישהו אחר כשאתם משתמשים במדרגות

חוץ מזה שזה מאוד מתסכל לחכות שמישהו יעזור לכם לעלות במדרגות, זה כנראה גם הדבר הכי מפחיד שאנו רואים! מה יקרה אם מי שמסייע לכם ייפול במורד המדרגות בזמן שמנסה לעזור לכם? זה ממש לא רעיון טוב עבור שניכם. זו יכולה להיות תאונה קטלנית עבורו ועבורכם. מעלון כסא למדרגות יכול להקל על שניכם ולשמור על ביטחונכם.

6. שיניתם את אופן הטיפוס במדרגות

אם שיניתם לאחרונה את צורת הטיפוס במעלה המדרגות כדי להתגבר על קושי או אי נוחות. לפעמים יכול להיות שינוי הדרגתי או פתאומי בניידות שהופך את העלייה במדרגות לקשה יותר או אפילו בלתי אפשרית. יכול להיות שנאלצתם להתחיל להשתמש בידיים שלכם כדי להתאזן בבטחה או שאתם עולים במדרגות הצידה, צעד אחד בכל פעם כי אינכם יכולים לכופף רגל אחת מספיק. אם אינכם עולים במדרגות בקלות, זהו סימן ברור לכך שנדרש מעלון מדרגות ביתי כדי למנוע נזק לטווח ארוך שעלול להיגרם מהשיטה החדשה שלכם לעלייה במדרגות.

7. לוקח לכם יותר מ-5 דקות לעלות במדרגות

כשהייתם צעירים וודאי רצתם במעלה המדרגות, אולי אפילו דילגתם שתיים בכל פעם. זה לא מפתיע שאנו מאטים את הקצב ככל שאנו מתבגרים. לפעמים חייבים לעלות או לרדת במהירות. למעלון כסא לוקח כ 35 שניות להעלות אותך למעלה.

8. אתם ישנים למטה בסלון

העברת חדר השינה שלכם לקומה הראשונה היא אולי פתרון פשוט אך חיים חד-קומתיים אינם מתאימים לכולם. אם אתם רוצים להמשיך ליהנות מהבית שלכם ולהמשיך בחיים הנוחים שלכם אזור נפרד לדברים הפרטיים שלכם ומקום מתאים לאירוח אורחים הם תנאי בסיסי. בניתם או שילמתם על כל הבית. למה להגביל את עצמכם לקומה אחת?

9. אתם סובלים מבעיות ראייה והערכת המרחקים שלכם במדרגות לקויה

לפעמים מצבים רפואיים מסוימים גורמים לאנשים לשפוט לא נכון את צעדיהם כמו פרקינסון, אלצהיימר, ליקויי ראייה, אוסטאופורוזיס וכן הלאה. חשוב להימנע מתאונות המתרחשות בבית. קל ובטוח הרבה יותר יהיה לשבת על מעלון כסא ולרדת ממנו בבטחה בקצה המדרגות.

10. אתם נמנעים מיציאה לחצר 

בילוי בחצר הוא יתרון מרכזי בבית פרטי. אבל אם אתם מתמודדים עם מוגבלות בניידות ומרגישים לא יציבים לרדת במדרגות לחצר, סביר להניח שאתם מפספסים את היתרונות של שהייה בחצר מחוץ לבית. אם אתם חובבי גינון או פשוט רוצים ליהנות קצת מהשמש מעלון מדרגות חיצוניות הוא פתרון מושלם.

11. אתם שוקלים לעבור לבית חדש

אולי חשבתם לעבור לבית חד קומתי אם אתם כבר לא יכולים לעלות ולרדת בקלות במדרגות. זה אולי אפילו נראה לכם פתרון קל יותר אבל מתי עברתם לאחרונה דירה? אתם זוכרים במה מעבר דירה כרוך? מעבר דירה יכול לעלות המון וחשוב גם לקחת בחשבון את המחיר הרגשי שזה גובה מכם. זה מתיש. וזה עצוב להשאיר מאחור את כל הזיכרונות שבניתם במהלך השנים. לכן לקוחות רבים שלנו בוחרים במקום זאת להתקין מעלון מדרגות ביתי שיאפשר להם להזדקן בביתם. 

12. המשפחה שלכם דואגת לכם 

אחד הסימנים הבולטים שמובילים להתקנת מעלון מדרגות ביתי הוא שהמשפחה והחברים שלכם מודאגים כשאתם עולים במדרגות בבית, במיוחד אם אתם גרים לבד. הילדים, המשפחה או החברים שלכם דברו אתכם על הדאגה מפני נפילה במדרגות? הם אומרים את זה רק כי אכפת להם מכם ומרווחתכם. מעלון מדרגות באמת יעשה את ההבדל באיכות החיים. הוא יאפשר לכם חופש, עצמאות ובטחון. 
 
אם הזדהיתם עם אחד מהסימנים שמנינו לעיל - זה הזמן. נוכל לברר יחד אתכם האם מעלון כסא למדרגות יתאים לכם ולמדרגות בביתכם.

 
התקשרו אלינו לקבלת יעוץ חינם והצעת מחיר ללא התחייבות 072-2159090.
 
פורסם בתאריך 22 במאי 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
       
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
לקוחות ממליצים ומספרים כיצד השתנו חייהם לאחר התקנת מעלון כסא בביתם
שאלה נפוצה במיוחד בקרב אנשים שמתעניינים בקניית מעלון מדרגות היא: "האם הוא בטוח?" - במאמר זה תקבלו את כל התשובות.
רמפות לכיסאות גלגלים הינן מוצרים חשובים עבור אותם אנשים המתקשים בהליכה, אולם הן יכולות לתת תועלת חשובה ביותר גם לבתי עסק רבים, שטרם הפכו את העסקים שברשותם לנגישים. באמצעות פעולה פשוטה של רכישת רמפה לכיסא גלגלים ושל פעמון ומדבקה מיוחדים,
מתי משתתף משרד הבריאות ברכישת מכשירי שיקום וניידות ומהי רשימת מכשירי ניידות על פי נוהל משרד הבריאות?

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות