whatsapp
12 דברים שחייבים לדעת לפני שקונים מעלון
12 דברים שחייבים לדעת לפני שקונים מעלון

12 דברים שחייבים לדעת לפני שקונים מעלון למדרגות

מאמר זה מספק תשובות לשאלות הנפוצות ביותר לגבי התקנה ושימוש במעלון כסא למדרגות. המידע שלפניכם יאפשר לכם לקבל החלטה טובה יותר עבור עצמכם או עבור אדם אהוב.

1. מעלון מדרגות מותקן על גבי המדרגות ולא על הקיר או המעקה.

המדרגות חזקות מספיק כדי שנוכל ללכת עליהן ולכן בוודאי שחזקות מספיק כדי לתמוך במעלון מדרגות.
 
שימו לב לרגלי המסילה שמתחברות למדרגות.

2. רוחב גרם המדרגות הוא קריטי. 

המדרגות צריכות להיות ברוחב של לפחות 72 ס"מ. אם המשתמש הוא אדם גבוה או שמתקשה לכופף את הברכיים מדרגות צרות יכולות להיות בעייתיות. מעלון כסא דגם Acorn 180 ניתן להתקנה גם במדרגות צרות 66 ס"מ.
אם אינכם בטוחים התקשרו אלינו ונשלח אליכם הביתה יועץ מקצועי שיבחן את מבנה המדרגות ויוודא שההתקנה אפשרית.

3. כפתור הפעלה: לבחירתך ביד שמאל או ימין

כדי להפעיל את המעלון חייבים ללחוץ על ידית ההפעלה לאורך כל הדרך במעלה ובמורד המדרגות. מדובר בידית פשוטה המותקנת ברוב הדגמים בקצה משענת היד בצד ימין או שמאל לפי בחירת הלקוח. 

4. שלט רחוק 

רוב מעלוני הכסא מגיעים עם שני שלטים רחוקים, אחד להפעלה מלמטה והשני לחלק העליון. באמצעות השלט ניתן להעביר את הכסא בין הקומות גם כאשר לא יושבים עליו. כך שגם למשתמש וגם ליתר בני הבית תהיה תמיד גישה לכסא לא משנה באיזו קומה הם נמצאים. שלט רחוק יכול להיות שימושי גם כאשר שולחים באמצעות המעלון מצרכים או כביסה בין הקומות.

5. מעלון מדרגות ישר

מעלון מדרגות ישר הוא הבחירה החסכונית ביותר והוא פתרון מושלם עבור כל מי שיש לו בית 2 קומות עם מדרגות ישרות או בית חד מפלסי עם מרתף. 
ברוב הדגמים הישרים ההתקנה פשוטה וקלה ליישום והחברות מחזיקות מלאי ומבצעות את ההתקנה תוך 7-10 ימים ואף ניתן להשלים את ההתקנה תוך מספר שעות, ולכן זהו הפתרון המהיר ביותר. 
אך עם זאת, עבור גרמי מדרגות מתעקלים / עם סיבוב / עם משטח או במידות לא אחידות, נדרש מעלון למדרגות מתעקלות הנבנה בהתאמה מדויקת למקום. 
(ראה סעיף 10 לפרטים נוספים).

6. מדידת אורך המסילה עבור מעלון מדרגות ישר

אורך המדרגות נמדד מהנחיתה בחלק התחתון ועד לקצה המדרגה העליונה. בעת ההתקנה מתאימים במקום את אורך המסילה המדויק.
צריך 5-10 ס"מ של מסילה מעל המדרגה העליונה, 40-50 ס"מ מהמדרגה התחתונה ועד הרצפה.

7. סיבוב מושב במעלון מדרגות ישר

כדי להבין איך יראה מעלון המדרגות אצלכם בבית, קחו כיסא רגיל מפינת האוכל והניח ואותו בתחתית גרם המדרגות שלכם קרוב ככל האפשר למדרגה התחתונה. זה ידמה את המקום שבו תתיישבו על מושב המעלון לאחר שיותקן. לאחר מכן תיסעו במעלה המדרגות (עם הגב לקיר/למעקה) עד שהכיסא ייעצר בצמוד למדרגה העליונה (ראו תמונה ימנית). לאחר מכן לחיצה על ידית תסובב את המושב, תוך הזזת רגליך מהרגלית לעבר המשטח העליון (ראו תמונה שמאלית) כעת עליך פשוט לעמוד וללכת במפלס העליון. 
מרבית דגמי מעלוני הכסא מציעים אפשרות לסיבוב חשמלי. הכיסא למעשה יסתובב אוטומטית ברגע שתגיעו לראש המדרגות. זוהי תכונה חשובה מאוד עבור משתמשים המוגבלים בתנועה עם הידיים או שיש להם בעיות זיכרון.

8. סכנת מעידה

המסילה של מעלון מדרגות ישר משתרעת מעבר למדרגה התחתונה והעליונה. אם הקיר ליד גרם המדרגות בביתכם ממשיך מעבר למדרגה העליונה והתחתונה, המסילה לא תהווה סכנה למעידה והמעלון הסטנדרטי יענה על הצרכים שלכם. עם זאת, אם החלק העליון או התחתון של המעקה (או שניהם) בולט אל המסדרון או לחלל ההליכה, מומלץ לשקול תכונת בטיחות נוספת. עיינו בסעיף הבא, והקפידו להתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לכם לקבוע אילו תכונות בטיחות מתאימות לכם.
במקרה זה, היחידה עלולה לגרום לסכנת מעידה בחלק התחתון של המדרגות

9. מסילה מתקפלת חשמלית

כאשר החלק התחתון של המסילה בולט לתוך חלל ההליכה מומלץ לשקול אפשרות של מסילה מתקפלת חשמלית. כאשר הכיסא בדרכו למעלה, המסילה מתקפלת כלפי מעלה ומבטלת את סכנת המעידה. המסילה תישאר במצב זה עד שהכיסא יחזור במורד המדרגות.
כאשר תעלו עם המעלון במדרגות החלק התחתון של המסילה יתקפל.

צפו בסרטון מסילה מתרוממת חשמלית:

10. מעלון מדרגות בהתאמה אישית

עבור גרם מדרגות מתעקל או עם פודסט באמצע, או במדרגות בעלות צורה לא סדירה, תידרש התקנה של מעלון מדרגות מותאם אישית. המשמעות היא שהמסילה שעליה הכיסא ייסע תיוצר במיוחד עבור המדרגות שלכם. זה נותן הרבה יותר גמישות בתצורה וכפי שוודאי הבנת יקר יותר ממעלון בקו ישר.
ייצור של מעלון מדרגות בהתאמה אישית לוקח בדרך כלל 11-12 שבועות.

בלעדי בישראל! 
מעלון מודולרי תוצרת ACORN המותאם אישית לגרם המדרגות בביתכם – התקנה מהירה עד 48-72 שעות*
* מותנה בבדיקת ובהתאמת התשתית ובמלאי מתאים בהתאם לתשתית הקיימת.
במעלון מותאם אישית תחנת העגינה של הכיסא יכולה לעיתים להיות מותקנת מחוץ למדרגות עצמן (90 או 180 מעלות) כך שאין חסימה של הדרך ואין צורך בסיבוב המושב.

לקריאה נוספת >
תוספות אפשריות למעלון מדרגות - מושב מסתובב, מושב גדול, מסילה מתרוממת ועוד.

11. התקנה מקצועית ושירות

התקנת מעלון זו לא עבודה עבור שיפוצניק. ישנם שיקולים ייחודיים רבים בכל התקנה המשפיעים על נוחות השימוש, הבטיחות והאסתטיקה. יש לקחת בחשבון גם גישה לחשמל, חיווט מתאים ויכולת שירות. יש לתחזק ולהחליף סוללות מעת לעת. ייתכן שתזדקקו לצוות המתקין גם להסרת המעלון במידה ולא יהיה בו צורך.
המעורבות של מומחה בתחום התקנת מעלון מדרגות מתחילה עוד לפני שהזמנתם את המעלון כבר בשלבים הראשונים בהם אתם מנסים לבחור ולהתאים לעצמכם מעלון מדרגות לבית. הצוות המתקין צריך לראות את גרם המדרגות שבו אמור מעלון הכסא להיות מותקן, לבצע מדידות בשטח ובהתאם לכך להמליץ לכם על הדגם והמפרט המיטבי עבורכם.
 
לקריאה נוספת > 
התקנת מעלון מדרגות
שאלות נפוצות לאחר התקנת מעלון מדרגות

12. היצרן חשוב

כמו בכל מכשיר חשמלי אמינותו של המכשיר, איכותו וזמינות חלקי החילוף חשובים מאוד. מעלון, בניגוד לכל מכשיר חשמלי אחר משמש בתור ה"רגליים" למי שאינו יכול לעלות במדרגות ולכן יש להקפיד על איכותו ואמינותו כדי שלא תמצאו את עצמכם מושבתים לעיתים קרובות.
לא משנה מאיזה מותג או דגם מעלון מדרגות תקנו, תזדקקו בעתיד לשירות ולחלקים, לתחזוק או החלפת הסוללות מעת לעת. חלק מהיצרנים מציעים שירות מעולה ויש להם חלקים זמינים; אחרים לא. 
לכן, הבחירה ביצרן הנכון מאוד חשובה. בדקו מיהו היצרן שעומד מאחורי המוצר. אם לא תוכלו להשיג חלקים כשתזדקקו להם, מעלון המדרגות יהיה חסר תועלת.

חברת העיקר הבריאות מקפידה על בחירת יצרני מעלונים איכותיים כדי להבטיח לכם מקסימום זמינות ומינימום תקלות. 
היצרנים הללו אמינים ועומדים מאחורי המוצר שלהם

לחצו וצפו בסרטונים 
מה הלקוחות שלנו אומרים עלינו

 
אם יש לכם שאלות נוספות או אם אתם עדיין לא בטוחים מה מתאים לכם, היועצים המנוסים של חברת העיקר הבריאות ישמחו לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת.
אל תהססו לפנות אלינו. התקשרו
072-2159090 או הכנסו לקטלוג מעלוני מדרגות למידע ופרטים נוספים.
      
עלה לאתר בתאריך 14 בינואר 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
         
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
גלו את כל היתרונות של מעלון כסא למדרגות - פתרון מהפכני המספק נגישות, בטיחות ועצמאות.
מטפס מדרגות הוא אחד מהמוצרים החשובים ביותר לסייע ולשפר את איכות חייהם של קשישים, נכים או אנשים עם מוגבלות פיזית היושבים על כיסא גלגלים. לפניך 5 סיבות עיקריות, שבגללן מומלץ לך לרכוש מעלון מדרגות
סקירה על התנאים לביצוע התאמות נגישות לנכים בבניין מגורים משותף
מהם הסוגים השונים של רמפות ניידות לכסא גלגלים? ממה עשויה רמפה ניידת לכסא גלגלים? מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים רמפה ניידת לכסא גלגלים? כל התשובות במאמר שלפניכם

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות