whatsapp
תוספות אפשריות למעלון מדרגות
תוספות אפשריות למעלון מדרגות

תוספות אפשריות למעלון מדרגות

מעלוני מדרגות נועדו לסייע לאנשים עם אתגרי ניידות במדרגות. בהתאם לתנועתיות, לצרכים ולהעדפות של האדם שישתמש במעלון המדרגות, ייתכן שיהיה צורך להוסיף אפשרות אחת או יותר מהתוספות המומלצות כדי לספק נוחות ובטיחות נוספת. הוספת אחת או יותר מהאפשרויות במאמר זה עשויה להעלות את המחיר הכולל של המעלון, אך תכונות אלו בהחלט שוות את העלות הנוספת אם הן תסייענה לתוספת נוחות ובטיחות.
להלן התוספות והתכונות האפשריות שיכולות לשפר את הפונקציונליות והנוחות של מעלוני המדרגות:
 

כסא מעלון עם מושב מסתובב: 

מושב מסתובב בחלק העליון של המדרגות מקל על המשתמש לעלות ולרדת בבטחה מהכסא. כל מעלוני המדרגות מאפשרים למשתמש להסתובב ידנית במנחת העליון הרחק מהמדרגות. עם זאת, משתמשים מסויימים אולי יתקשו לסובב את הכיסא באופן ידני בגלל בעיות ניידות או שרירים חלשים. במקרה כזה, מעלון כסא המסתובב חשמלית הוא פתרון מושלם. מושב מסתובב חשמלי יאפשר לאדם שמשתמש במעלון לסובב את המושב בלחיצת כפתור. הכפתור ממוקם לרוב על אחת ממשענות הכסא, המושב יכול להסתובב גם באמצעות שלט רחוק במידה וקיים.
 

עיצוב מתקפל:

מעלון מדרגות מתקפל כאשר אינו בשימוש, כך משתמשים אחרים במדרגות יכולים להשתמש בהם ללא הפרעה.
משענות ידיים מתקפלות והדום רגליים מתקפל ידנית או חשמלית כך שאינם חוסמים את גרם המדרגות כאשר המעלון אינו בשימוש.
 

מסילה מתרוממת מתקפלת (בתחתית המדרגות):

ניתן להוסיף למעלון מדרגות מסילה מתקפלת מתרוממת חשמלית בתחתית המדרגות. בדרך כלל מוסיפים מסילות מתקפלות מכמה סיבות שונות. אם ישנם בני משפחה נוספים המתגוררים בבית, המסילה עלולה להוות סכנת מעידה בתחתית המדרגות אם היא ממוקמת באזור בו יש תנועה רבה. ייתכן שהמסילה חוסמת פתח דלת או מסדרון חוצה, מה שיקשה מאוד על מישהו המשתמש בכיסא גלגלים או בהליכון לנווט באזור זה.
 
בדגמים מסויימים ישנה מסילה מתרוממת ידנית המתאימה עבור מי שיש לו מטפל או בן משפחה צמוד אחר שיכול לקפל את המסילה כאשר הכיסא נמצא במדרגות העליונות של גרם המדרגות. עם זאת, אם האדם המשתמש במעלון גר לבד, או אם בני הבית מתקשים לקפל את המסילה באופן ידני או פשוט מעוניינים באפשרות נוחה יותר אז אנו מומלץ לשקול להוסיף מסילה מתקפלת חשמלית.
 
להלן סרטון שיאפשר לכם להבין טוב יותר כיצד פועלת מסילה מתרוממת המתקפלת חשמלית:
 
 

מושב גדול יותר:

אם גודל המושב הסטנדרטי קטן מדי עבור האדם שעומד להשתמש בכסא מעלון, אז ניתן להוסיף מושב גדול יותר XL שיכיל את היושב בנוחות ובביטחה. 
 

שלט רחוק:

שלט רחוק מאפשר למשתמש לקרוא או לשלוח את המעלון כסא למקום הרצוי, מה שהופך אותו לנוח, במיוחד אם יש מספר משתמשים בבית.
 
כאשר בוחנים תוספות למעלון מדרגות יש לקחת בחשבון קודם כל את הצרכים וההעדפות של המשתמש כדי ליצור פתרון מותאם ונוח. תעדיפו תמיד את הבטיחות והתייעצו עם אנשי מקצוע על מנת להבטיח שכל שינוי או הוספה יבוצעו באופן שאינו פוגע בבטיחות המשתמשים או בתפקוד התקין של הציוד. בנוסף, חיוני להתייעץ עם מתקין מקצועי כדי לוודא שכל השינויים או התוספות תואמים את הדגם הספציפי. 
 

מעוניינים בייעוץ טלפוני חינם וקבלת הצעת מחיר למעלון?
צרו איתנו קשר 
072-2159090 וקבלו ייעוץ אישי בחינם.

    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מעלית פרטית בבית, איכות חיים ללא פשרות. מה ההבדלים בין מעלית ביתית למעלון?
כשאדם הופך לסיעודי - בין אם בעקבות מחלה, בין אם כתוצאה מתאונה ובין אם זהו הגיל שמונע את ביצוע הפעולות היומיומיות השגרתיות שלו ללא עזרה - חשוב מאוד להתאים את הבית, כך ששגרת החיים תהיה נוחה ונעימה בעבורו. השיפורים המשמעותיים בתחום ההנגשה מאפשרים ליותר אנשים סיעודיים להישאר בבית - וכדאי גם לכם להכיר את הפתרונות המובילים.
בעמוד זה תמצאו מידע אודות הסוגים השונים של המעלונים, הדרך הנכונה לבחור מעלון, הדגשים החשובים לגבי ההתקנה שלו ועוד - על-מנת שתוכלו להבין האם מעלון כסא או מעלון משטח הוא פתרון ההנגשה הרלוונטי עבורכם.
צוות העיקר הבריאות ייתן לך מענה מקיף וילווה אותך מ א' ועד ת' משלבי התכנון, דרך המדידות ועד להתקנת המעלון בביתך

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות