whatsapp
חישוב שיפוע רמפה
חישוב שיפוע רמפה

חישוב שיפוע רמפה

 
אם אתם מתעניינים ברמפה לכסא גלגלים לכניסה לבית אתם וודאי שואלים את עצמכם מהו אחוז השיפוע שיהיה המתאים והנוח ביותר לשימוש?
אמנם, ככל שהשיפוע קטן יותר, כך יהיה נוח יותר לעלות ולרדת מהרמפה, אך מצד שני ככל שהשיפוע קטן יותר כך גם הרמפה שתתקבל תהיה ארוכה יותר, מחירה יעלה ותצטרכו לוודא שהיא אכן נכנסת במרחב הקיים. 
 

הנתונים שלפניכם מסייעים לבחינת אחוז שיפוע רמפה עבור כיסא גלגלים ידני:

לפי התקן הישראלי, תקן שיפוע רמפה לכסא גלגלים הוא מקסימום 10%. 
שיפוע רמפה מקסימלי נע בין 8%-10% (בנכס ציבורי - 8% מקסימום בתוך גבולות הנכס, 10% מקסימום מחוץ לגבולות הנכס)
כך למעשה שיפוע רמפה מומלץ נע בין 6% - 10%.
המשמעות של 8% היא שלכל 1 מטר של מרחק אופקי, הרמפה צריכה לעלות לא יותר מ 8 ס"מ. 
לדוגמה, אם יש לכם גרם מדרגות בגובה 30 ס"מ בכניסה לבית שלכם, תצטרכו רמפה באורך 375 ס"מ כדי לעמוד בשיפוע רמפה מומלץ של 8%. 
 
מדרון תלול יותר יכול להיות קשה לנווט בכיסא גלגלים ולכן עליכם לוודא שהרמפה ארוכה מספיק כדי לשמור על השיפוע המומלץ ולאפשר עליה או ירידה בטוחים והדרגתיים מהמדרגות.
 
חשוב לציין שבעוד 8%-10% שיפוע הוא הטווח המומלץ, ייתכנו נסיבות ספציפיות שעלולות להשפיע על בחירתכם עבור המיקום הספציפי לרמפה שלכם.
שיפוע של 8% הוא אמנם השיפוע המותר על פי התקן, אך עבור שימוש יומיומי בבית, רמפה ארוכה מתקפלת יכולה להיות כבדה מידי או לא נוחה לתפעול.
אם כך, שיפוע רמפה מקסימלי תלוי למעשה גם בתקציבכם וגם בתנאים הפיזיים של המקום.
 
את חישוב אורך הרמפה אנו ממליצים לבצע באמצעות מחשבון רמפה. התוצאות המתקבלות יספקו עבורכם גם מידע על חישוב אחוז שיפוע רמפה נדרש.
יש לבחור את אחוז שיפוע הרמפה המתאים לפי סוג כיסא הגלגלים.

 
לחצו לכניסה למחשבון רמפה
 

בעת בחירת רמפה לנכים למדרגות חשוב גם לבדוק את המצבים הבאים:

 
אם עדיין יש לכם ספק, התייעצו עם אדריכל, מהנדס או מומחה נגישות מקצועי כדי להבטיח שתכנון והתקנת הרמפה עומדים בכל הדרישות הנדרשות ומספקים גישה בטוחה לאנשים עם מוגבלות.
 

מתלבטים איזו רמפה לקנות?

העיקר הבריאות מייבאת ומשווקת רמפות למדרגות לנכים במגוון מידות רוחב ואורך. למידע נוסף ולרכישת רמפה לנכים – צרו קשר בטל' 072-2159090 או דרך האתר, ואנחנו נשמח לעזור ולעמוד לשירותכם. 
        
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
במאמר זה רכזנו עבורכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בנוגע לשירות או לתחזוקת מעלון כסא לאחר התקנו בבית הלקוח.
בעמוד זה תמצאו מידע אודות הסוגים השונים של המעלונים, הדרך הנכונה לבחור מעלון, הדגשים החשובים לגבי ההתקנה שלו ועוד - על-מנת שתוכלו להבין האם מעלון כסא או מעלון משטח הוא פתרון ההנגשה הרלוונטי עבורכם.
שאלה שלקוחות רבים שואלים אותנו: האם המעלון יפריע למעבר לאחרים שמשתמשים במדרגות?
רמפות לכיסאות גלגלים הינן מוצרים חשובים עבור אותם אנשים המתקשים בהליכה, אולם הן יכולות לתת תועלת חשובה ביותר גם לבתי עסק רבים, שטרם הפכו את העסקים שברשותם לנגישים. באמצעות פעולה פשוטה של רכישת רמפה לכיסא גלגלים ושל פעמון ומדבקה מיוחדים,

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות