whatsapp
סוגי מעלונים: אלו סוגים קיימים?
סוגי מעלונים: אלו סוגים קיימים?

סוגי מעלונים: אלו סוגים קיימים?

 
זה אולי מרגיש לכם כאילו רק אתמול רצתם במעלה ובמורד המדרגות בביתכם. אולי אפילו דילגתם על שלב מדי פעם כדי להגיע מהר יותר.
היום, ייתכן שאתם מסתכלים על המדרגות שלכם בחשש וכבר פחות בהתלהבות. כל צעד מזכיר לכם את כאבי המפרקים, את הפציעה הישנה, או את כאבי הגב הפוטנציאליים שעלולים לחזור בכל תנועה לא נכונה.
 
אם לפני כל עלייה או ירידה במדרגות אתם כבר מתחילים לחשוב ולתכנן מה תעשו אם תמעדו ותפלו, זה הזמן לשקול מעלון מדרגות. קראו מאמר זה כדי ללמוד עוד על הסוגים השונים של מעלוני המדרגות וכיצד הם יכולים לעזור לכם.
 
נפתח בבחינה קצרה של היתרונות בשימוש במעלון מדרגות:
מובן שיש לקחת בחשבון את צרכי המשתמש הספציפיים ואת מאפייני המבנה המקורי כשמתכננים להתקין מעלון מדרגות.
 
לפניכם 4 סוגי מעלונים עיקריים מתוכם תצטרכו לבחור את המעלון המתאים ביותר לצרכים שלכם:
מעלון בקו ישר, מעלון כסא מתעקל, מעלון חיצוני לבית ומעלון נייד. 

מעלון מדרגות ישר

מעלון מדרגות ישר מתאים לבית עם גרם מדרגות ללא עיקולים או פודסט. בעמידה בתחתית המדרגות ניתן לראות את החלק העליון של המדרגות. ייתכן שיש משטח בחלק העליון, התחתון או שניהם. מעלון מדרגות זה נע בקו ישר, למעלה ולמטה. גרם המדרגות יכול להיות פתוח או בעל מעקות משני הצדדים.
 
כאשר אינך משתמש במעלון המדרגות, ניתן לקפל אותו שיתפוס פחות מקום בגרם המדרגות. משענות הידיים, משענות הרגליים והמושב יכולים להתקפל כדי לחסוך במקום. בדיוק כמו מוצרים רבים אחרים, גם למעלונים ישנן גרסאות בסיסיות וגרסאות פרימיום. ניתן לבחור את הדגם המתאים לכם ביותר בהתאם לתקציב, לעיצוב ולפונקציונליות.
 
 

מעלון מדרגות מתעקל

מעלון כסא למדרגות מתעקלות נועד להתקנה לאורך גרם מדרגות שאינו בקו ישר עם סיבובים או עם משטח באמצע. אם יש לך מספר גרמי מדרגות, מעלון מדרגות מתעקל יאפשר לך תנועה חלקה. 
מעלון מדרגות מתעקל מתכוונן בכל סיבוב או שינוי גובה וזווית כך שהמשתמש ממשיך לשבת זקוף ובטוח. הוא עושה זאת מכיוון שהמסילה מחוברת למדרגות וכאשר המדרגות מתעקלות, המסילה גם היא מתעקלת. מעלון כסא למדרגות מתעקלות עם סיבוב, כמו מעלון מדרגות ישר, מתקפל כאשר אינן בשימוש.
 
 

מעלון מדרגות חיצוני

מעלון מדרגות חיצוני ממלא תפקיד מכריע בתנועה של אנשים עם מוגבלות בניידות, ומאפשר להם לעלות ולרדת במדרגות המובילות לכניסה לבית, לגינה, למרפסת, למרתף חיצוני או לאזורים חיצוניים מוגבהים אחרים. הצורך במעלוני מדרגות חיצוניים נובע מההכרה שהנגישות אינה צריכה להיות מוגבלת לחללים פנימיים בלבד. אזורים חיצוניים, כגון גינות, פטיו וכניסות, צריכים להיות גם הם נגישים לכולם, ללא קשר למגבלות הניידות. 
מעלון מדרגות מחוץ לבית יכול להיות מעלון בקו ישר או מתעקל. 
בשונה ממעלון כסא פנימי המעלון החיצוני בנוי מחומרים עמידים למזג האוויר ולתנאי סביבה חיצוניים, כמו גשם, שלג, חום וקור, כך שיהיה עמיד ואמין גם בתנאים קשים במשך שנים ארוכות. מעלון חיצוני כולל מנוע חשמלי המותאם לעמידות בתנאי מזג אוויר משתנים, חלקים עמידים לקורוזיה, חלקי חשמל וחיווט המבודדים נגד מים, כיסוי נגד רטיבות ולהגנת הכסא מקרני השמש ועוד.
 
 

מעלון מדרגות נייד

מעלון מדרגות זחל נייד, המכונה גם מטפס מדרגות, מאפשר לך לקחת אותו איתך ממפלס אחד לאחר או לכל מקום אחר שבו תרצה ניידות באמצעות הכנסתו לתא המטען של הרכב. מעלון מדרגות נייד משמש לעלייה וירידה כמעט בכל סוגי המדרגות, בין אם זה מדרגות העשויות מעץ, לבנים, בטון, פלדה או מדרגות עם שטיח. 
ההבדל המרכזי בין מעלון כסא מותקן לבין מעלון מדרגות נייד הוא הצורך שיהיה לך מלווה שותף לנסיעה שיעזור לך ויפעיל את המעלון עבורך.
חשוב לדעת שהמעלון הנייד ניתן לתמרון בקלות ללא מאמץ, המלווה פשוט מנחה את המעלון והמכשיר עושה את כל העבודה. 
אף על פי שהמעלון נייד, הוא עדיין יציב מאוד, בטוח ויכול לשאת משקל רב. 
וודא שבקניית מעלון מדרגות נייד אתה מקבל מהספק הכשרה והדרכה לשימוש בטוח במכשיר.
 

לסיכום,

 
מכיוון שארבעת המעלונים כל כך שונים זה מזה, ההחלטה איזה מהם לקנות היא פחות קשה. מעלון מדרגות ישר יכול להתאים רק לגרם מדרגות ישר. מעלון מדרגות מתעקל מותאם אישית לגרם מדרגות עם סיבוב או משטח באמצע. מעלון מדרגות חיצוני יכול להיות ישר או מתעקל, אך מומלץ לרכוש רק דגם העשוי מחומרים עמידים בפני מזג אוויר. לבסוף, מעלון מדרגות נייד נקנה על ידי מי שרוצה את היכולת לעלות ולרדת במדרגות גם כשהם מחוץ לבית ויש להם מלווה.
 
ובכל זאת אם אתם עדיין שואלים את עצמכם איזה סוג מעלון הכי יתאים לכם, התלבטותכם ברורה לחלוטין. אם יש משהו שאי אפשר לקנות ללא ייעוץ והתאמה אישית זה מעלון לבית, שהרי כל שינוי הכי קטן מבית לבית, מצריך טיפול אחר. אנו בהעיקר הבריאות נסייע לכם להתנייד באופן עצמאי ובנוחות מרבית בביתכם עד כמה שניתן. על אף מצבכם הבריאותי או השלב בו אתם נמצאים בחייכם, חברת העיקר הבריאות תמצא את הפתרון הנוח ביותר עבורכם.
 
התקשרו אלינו לייעוץ טלפוני חינם ולקביעת פגישה בביתכם 072-2159090
 
      
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מהן בעיות תנועה? מדוע קשישים סובלים מקשיים בניידות? אילו עזרים יסייעו לכם להתמודד עם בעיות תנועה בגיל השלישי?
מה זה גנגווי? למה הוא משמש? אילו סוגי גנגוויי קיימים? ועל מה חשוב לשים לב לפני שבוחרים גנגווי.
נגישות אופטימלית בבית תפקידה להיות כשער לחופש עבור בעלי מוגבלויות: לקויי ראייה, לקויי שמיעה, בעלי מוגבלות שכלית, בעלי מוגבלות גופנית, קשישים, חולים ועוד. כדי להגשים מטרה זו יש לבצע הסדרי נגישות שיאפשרו את עצמאותם במעונם הפרטי. במאמר זה נתרכז בהנגשת תנאי המגורים לבעלי מוגבלויות.
שאלה שלקוחות רבים שואלים אותנו: האם המעלון יפריע למעבר לאחרים שמשתמשים במדרגות?

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות