תוספי תזונה
תוספי תזונה

תוספי תזונה

הגוף האנושי מתפקד בצורה ירודה ולעיתים אף אבנורמלית, כאשר אנו בלחץ, מתח, נושמים זיהום אוויר, קולטים באופן יומיומי רעלנים שונים מבלי ידעתנו מהסביבה (כגון: עשן, חומרי הדברה, גידולים שונים אשר מעושרים באופן מלאכותי בכימיקלים וחומרים מזהמים וכדומה). בנוסף, אנשים העוסקים בספורט ובפיתוח הגוף, נשים בהריון או לאחר לידה, אנשים אשר חולים במחלות כרוניות (מחלת המעי הרגיז, אנמיה, סרטן וכדומה) זקוקים באופן קבוע ויומיומי לתוספי תזונה אשר יעזרו לגוף לתפקד בצורה בריאה וטובה. 
 
נטילת תוספי מזון, צריכה להיות באישור הרופא המטפל, בהתאם לגילו, משקלו ומצבו הבריאותי של כל אדם. למרות שתוספי תזונה יכולים להועיל לגוף האדם ולגרום לתהליכים, מערכות ואיברים לתפקד בצורה יעילה יותר, לעיתים לקיחת יתר תוספי מזון עלולה להרע, לכן חובה להתייעץ עם רופא לפני נטילת תוספי תזונה.
 
תוספי תזונה, הם אותם חומרים אשר באופן טבעי נמצאים במזון ובמאכלים שונים, אך כיוון שלא כולם אוהבים לאכול, בשר, דגים, ביצים, קטניות וכדומה, נוצר מצב שהגוף לוקה בחסר של ויטמינים או מינרלים מסוימים, החוסר בויטמינים או מינרלים עלול לגרום לבעיות תפקודיות בגוף, ובאמצעות נטילת כדור תוסף מזון אחד בכל יום נתן להשלים את החסר. תוספי מזון מוצאים באופן מלאכותי מהמזון ומופקים ומועבדים מחדש באמצעות תהליכים כימיים שונים ונמכרים בצורת כמוסות, טבליות, נוזלים (משקאות) או אבקות להכנת.
 
מרבית האנשים באוכלוסייה הכללית זקוקים לתוספי מזון בשל מחסור בויטמינים, מינרלים חומצות שומן, חומצות אמינו וכדומה. גם אנשים אשר נוהגים לאכול באופן בריא, מאוזן וכולל את כל אבות המזון, לעיתים זקוקים לתוסף תזונה.

 
בגופנו קיימים באופן טבעי חומצות אמינו, חומצות שומן מינרלים למיניהם, אך בכמות נמוכה ובלתי מספקת, ומה שהגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו, כמו: ויטמינים, ניתן להשיג באמצעות אכילה מאוזנת ובריאה. אך במקרים בהם אנשים לא אוכלים באופן מסודר ובריא או בשל מחלות שונות אשר גורמות לחוסרים בויטמינים בשל בעיה נרכשת או מולדת, יהיה צורך להוסיף לתפריט היומי תוספי תזונה, כיוון, שגופנו זקוק לויטמינים ומינרלים, בכדי לתפקד באופן תקין. לויטמינים יש תפקידים רבים וחשובים בגוף האדם, כגון: מסייעים בפעילות המטבולית, יוצרים כימיקלים הנחוצים למערכת העצבים, משתתפים בבניית ובפעולות ההורמונים, עוזרים בהאטת תהליך ההזדקנות, עוזרים במניעת מחלות, כגון: אלצהיימר, מחלות לב, מחלות סרטן וכדומה, עוזרים במניעת התפתחות פגמים מולדים בעובר לפני ובזמן ההיריון, מסייעים בעיבוד אבות המזון ועוד.
 
להלן מספר דוגמאות לתוספי תזונה הכרחיים לכל אדם בתפריט היומי שלו:
ויטמין A, ויטמין D, ויטמין E , ויטמין K, ויטמין C, ויטמין  B1, ויטמין  B2, ויטמין  B3, ויטמין B6, ויטמין B9- חומצה פולית, ויטמין B12, ויטמין 7B, ויטמין B5, אבץ, אומגה 3, אסידופילוס.

בנוסף, במהלך ההיריון מומלץ לאישה לקבל תוספי תזונה מיוחדים להריון, ולאנשים בגיל הזהב, בשל ירידה טבעית ביכולת ספיגת הויטמינים והמינרלים, מומלץ גם כן להוסיף תוספי תזונה הכוללים: ויטמין E בתוספת סלניום נטול שמרים,Phosphatidylserine. לחולים במחלות כרוניות, ובעיקר לחולי סרטן, ניתנים תוספי תזונה מיוחדים, כגון: אנשור, אשר מספק ארוחה שלמה ועשירה בקלוריות, חלבונים ,בויטמינים ובמינרלים. מולטי ויטמין- מינרל, פוספאטידילסרין קומפלקס 500 מ"ג
 
 
   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מזון רפואי משמש כתחליף וניתן לאנשים קשישים או חולי סרטן, בעלי חוסרים תזונתיים, ויטמינים ומינראליים, ומכיל את כל אבות המזון הדרושים לגוף באופן יומיומי.
בכתבה זו תוכלו לקבל את כל המידע אודות מזון רפואי, לרבות תפקידו – בעיקר עבור האוכלוסייה בגיל השלישי אבל גם באופן כללי, הדרכים לצרוך אותו וכמובן – הדרך לזהות צורך של אדם מסוים במזון מסוג זה.
נקודות חן נחשבות לפעמים כסממן המתריע בפני בעיה בריאותית במאמר המצורף תוכלו להבין על נקודות "החן" קצת יותר!
המילה הומאופתיה באה מהשפה היוונית. "הומויוס" פירושו דומה ו"פאתוס" פירושו סבל או מחלה, כך שמשמעות המילה היא "דומה למחלה". השם ניתן לתורת הריפוי הזאת משום שהיא מבוססת על העיקרון לפיו "דומה בדומה מרפא", מדובר באמנות טיפול טבעית, הרואה את גופו של האדם כמכלול הוליסטי (שלם) המורכב מאלמנטים פיזיים ונפשיים כאחד. לכן, על פי תיאוריה זו, כאשר הגוף מציף תסמיני חולי, יש לטפל לא רק בגוף כי אם גם בנפש, שכן רק טיפול כולל שכזה יחזיר לו את האיזון ואת ההרמוניה הדרושים לפעילותו התקינה

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות