whatsapp
מהו מזון רפואי
מהו מזון רפואי

מזון רפואי

תזונה טובה, מאוזנת ובריאה חשובה בכל גיל על מנת לשמור על התפתחות וגדילה תקינה ועל איזון ובריאות הגוף. חוסרים במרכיבי מזון או ויטמינים ומינרלים עלולים לגרום לתופעות, בעיות ומחלות גופניות רבות. מזון רפואי הינו מזון הניתן במרבית המקרים לחולי סרטן ולאנשי גיל הזהב.
 
כאשר אדם חולה בסרטן, יש לתזונה חשיבות מריבית, כיוון שהיא חשובה לא רק לשמירה על אנרגית הגוף אלא גם להמשך תפעול מערכות הגוף אשר זקוקות לאנרגיה מהאוכל. עקב הטיפולים הרבים (כימותרפיה, רדיותרפיה, ניתוחים וכדומה) נוצרים בגוף תופעות לוואי רבות כגון: ירידה בתאבון, הקאות, שלשולים, אובדן משקל, דלדול הגוף, חולשה ועוד.

עקב הטיפולים הרבים שעובר האדם ותופעות הלוואי הנלוות להם, אין לו כוח לאכול וכך נוצר מעגל שקשה להיחלץ ממנו, שבו מצד אחד אין הגוף מקבל את כל אבות המזון והאנרגיה הדרושה ומצד שני אין ביכולת האדם לאכול. כמו כן, בגיל הזהב, בשל ירידה באנרגיה, מחלות כרוניות (לדוגמא: מחלות לב, סוכרת, כולסטרול גבוה ועוד), מחלות חניכיים, הפרעות בקיבה, איבוד חוש הטעם או\ו הריח חוסר תאבון, איבוד השיניים וכדומה, נוצר מצב בו הקשיש אינו רוצה או אינו מסוגל לאכול ובשל כך, גופו אינו מקבל את כל אבות המזון, ויטמינים ומינרלים לו הוא זקוק. על מנת למנוע את הידרדרות המצב הפיזיולוגי של הגוף, ניתן להשתמש במזונות רפואיים.
מחלת הסרטן ומחלות כרוניות בגיל הזהב, גורמות לתופעות לוואי כגון:

מהו מזון רפואי?

מזון רפואי משמש כתחליף וניתן לאנשים קשישים או חולי סרטן, בעלי חוסרים תזונתיים, ויטמינים ומינראליים. המזון הרפואי מכיל את כל אבות המזון הדרושים לגוף באופן יומיומי. המזונות הרפואיים הקיימים בשוק כיום כוללים: 
המזון הרפואי הנפוץ ביותר כיום ונמצא בשימוש בשכיחות גבוה הוא: אנשור  ( ENSURE)
אנשור הוא מזון נוזלי עשיר בקלוריות המשמש כתוסף תזונה או כהזנה מלאה.
 
            
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
אנשים הסובלים מבעיות שונות במערכת העיכול הגורמות לפירוק חלקי בלבד של המזון, עלולים להגיע למצב של תת ספיגה של מזון. אילו מחלות עלולות להביא למצב של תת ספיגה, מהן הסכנות האורבות לסובלים ממצב זה ומהו הטיפול התזונתי המתאים לו? את כל התשובות תוכלו למצוא במאמר שלפניכם.
מסתבר שהמגנזיום חיוני ביותר לבריאות האדם בלמעלה מ - 300 פעולות אנזימטיות חובה לקרוא את המאמר
תת משקל, בהגדרתו, הוא משקל נמוך מהנורמה באופן שעלול לפגוע בפעילות תקינה של מערכות הגוף ואף לסכן חיים. מהן הסיבות שיכולות להוביל לתת משקל, למה מדובר במצב כל כך מסוכן ומה מומלץ לעשות על מנת לעלות במשקל ולהתחזק? כל התשובות – במאמר שלפניכם
מוגדרת כמחלה ויראלית, אשר מועברת מאדם לאדם באמצעות האוויר, רסיסי רוק, התעטשות, נזלת,נגיעה בחפצים בהם נגע אדם חולה, שיעול ועוד. המחלה נגרמת בשל וירוסים ונגיפים שונים.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות