ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות
ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
רהיטים לבית, מזרונים וציוד ספורט
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי מאמרים מורידים את הכולסטרול
 מורידים את הכולסטרול
מורידים את הכולסטרול - טיפול תרופתי בכולסטרול
 
שמירה על רמת כולסטרול נכונה ולא גבוהה מדי היא מרכיב חשוב בשמירה על בריאות תקינה ועל הורדת הסיכון לקבלת התקפי לב, שמירה על אורח חיים בריא, לא תמיד מספיקה ויש ליטול בנוסף תרופות (ססטינים). השימוש בתרופות להורדת כולסטרול הפך בעשור האחרון להיות נפוץ מבעבר, למרות וויכוחים על תופעות לוואי שונות שעשויות להיגרם כתוצאה מלקיחת התרופות, קיימת הסכמה בקהילה הרפואית על כך שהתרופות אכן מסייעות בדיכוי ספיגת הכולסטרול בגוף ובדיכוי הייצור שלו בגוף.

למה אנחנו צריכים תרופות? האם מספיק לשמור על אורח חיים בריא
הגורמים להיווצרות רמת כולסטרול גבוהה בגוף האדם תלויה במספר משתנים, חלקם תלויים באורח החיים שלנו, כגון, תזונה נכונה ונטול שומנים לא בריאים וביצוע פעילות ספורטיבית באופן קבוע. אולם בנוסף קיימים מרכיבים שאינם תלויים באורח החיים כגון, נתונים תורשתיים, נטייה לצבירת שומנים בדם מחלות מסוימות, מין וגיל (ככל שמתבגרים יותר, רמת הכולסטרול עשויה לעלות). גורמים אלה עשויים לגרום לרמת כולסטרול גבוהה בדם ולהגביר את הסיכון לטרשת העורקים, ואת הסיכון ללקות בהתקף לב.
 הססטינים השונים (כגון סימוביל, ליפידל וליפיטור) פועלים במספר דרכים על מנת לפעול להפחתה, הורדת כולסטרול. בגוף האדם קיימים שני סוגי כולסטרול, טוב (HDL) ורע (LDL), כאשר מקורו של הכולסטרול הוא כ-30% בתזונה וכ-70% מייצור שנעשה בכבד. הססטינים מסייעים בהורדת יכולת הספיגה של הגוף את הכולסטרול הרע, וכך הורדת הרמה הנספגת ומצטברת בעורקים. תרופה מסוג שני פועלת לדיכוי ייצור הכולסטרול בגוף האדם עצמו. ההשפעה הנורמאלית של התרופות מסייעת בהורדת אחוז הכולסטרול הרע עד ל-40% והעלאת רמת הכולסטרול הטוב עד לכ-15%. המצב הרצוי הוא שמירה על רמת כולסטרול של עד 130 לד"ל, ורמה של לפחות 35 מסוג הכולסטרול הטוב (חושב לציין שהכמויות מתנות ע"פ המין).

ומה עם תופעות לוואי?
ככל שהפך הטיפול בתרופות להורדת הכולסטרול לנפוץ יותר, החלו להופיע סימנים גם לתופעות לוואי שונות. נטילת התרופות במינונים נמוכים בטוחה יותר, אולם בלקיחת מינונים גבוהים יותר, עשויות להעלות אמת ערכי האנזימים בשרירים ולגרום לכאבי שרירים. מחקרים שונים טוענים כי השפעות סבירות יותר ככל שעולה הגיל.
חשוב לציין כי רק מספר אחוזים מצומצם מדובר סובל מאותן תופעות לוואי.
 
אין תרופות פלא
למרות יעילות התרופות, רופאים חוזרים ואומרים שהטיפול התרופתי אינו מספיק, וניהול אורח חיים, הכולל דיאטה מאוזנת ושמירה על כושר גופני חשובים על מנת לשמור על רמת כולסטרול נמוכה. אמנם עבור חלק מהאנשים אין מנוס מליטול תרופות להורדת רמת הכולסטרול, אך הם כמו גם אחרים יכולים לשנות את אורח החיים ולסייע בשמירה על כולסטרול נמוך.

מה אפשר לעשות?
1.     להפחית צריכה של שומנים מהחי ושומנים רווים, בשר אדם ביצים ודגים, מנגד להגביר צריכה של שומנים טובים, כגון ירקות ופירות.
2.     לעשות ספורט ובאופן קבוע - הוכח כי ביצוע פעילות ספורטיבית תורם להפחתת רמת הכולסטרול.
3.     להפסיק לעשן. מחקרים מדעיים מצאו שרמת כולסטרול גבוהה יחד עם עישון, מגבירים את הסיכוי ללקות בהתקפי לב.
גם שמירה על אורח חיים בריא מחייבת בדיקה תקופתית של רמת הכולסטרול ובמידת הצורך ובהמלצת הרופא, ניתן גם להתחיל בטיפול תרופתי.
 
כולסטין - פורמולה לעזרה באיזון כולסטרול סידרת ביופורמולה. פורמולה ייחודית המבוססת על מרכיבים טבעיים בלבד אשר מורידה בהדרגה את רמת הכולסטרול בדם ללא תופעת לוואי. הפורמולה משלבת את כל המרכיבים הטבעיים הידועים בהורדת כולסטרול בטבלייה אחת, דבר המאפשר לקיחה קלה ונוחה יותר (במקום לקחת את כל המרכיבים בנפרד).
 
 היכנס לפרטים ומידע נוסף על מד שומן ועל משקל דיגיטאלי
    
חזרה לרשימה


חדשות
חושב שאתה לידר? בטוח שאתה מעצב דעת קהל? במידה ואתה מאמין שאתה כזה הרשם למערכת הלידרים שלנו ותתחיל...

אמצעי התגוננות מסיכות וסרבלים

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك

משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צריכה.


דפי מידע
רשימת הצטיידות לטיפול ביתי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...

כל מה שהקליניקה שלך צריכה
משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צ...

רשימת הציוד הנדרש לצורך אשפוז, שיקום וסיעוד ביתי
מצורפת רשימת הצטיידות לצורך טיפול ביתי, על מנת להקל את ההתנהלות, ולאפשר טיפול בית...

אתה לידר? את מעצב דעת קהל?
חושב שאתה לידר? בטוחה שאת מעצבת דעת קהל? במידה ואת/ה מאמין שאת/ה כזה תרשמ/י למערכת...


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית