whatsapp
מהי הומאופתיה
מהי הומאופתיה

הומאופתיה


לא סתם אומרים כולם, שהעיקר הבריאות. מחלות, בין אם הן פיזיות ובין אם הן נפשיות, פוגעות באיכות החיים שלנו ועלולות לגרום, חלילה, גם למצבים מסכני חיים. בנוסף, בעידן בו אנו חיים, חוסר שינה, מתח, לחץ וחרדה הם חלק בלתי נפרד מחיינו, וגם הם פוגעים באיכות חיינו ומקצרים לנו את תוחלת החיים. לחלק מהמחלות והמצבים יש לרפואה הקונבנציונלית מה להציע, אולם לחלקם, כמו למשל כאבים כרוניים, בעיות פוריות או בעיות עור, התרופות הקונבנציונליות הקיימות לא מצליחות להועיל, או שהן מועילות רק באופן חלקי. בחלק מהמקרים הן גם גורמות לתופעות לוואי, שלא בטוח אם הן עדיפות על המחלה עצמה. כשהמצב כזה, לרפואה המשלימה יש מה להציע. קוראים לזה הומאופתיה.
מהי הומאופתיה?
המילה הומאופתיה באה מהשפה היוונית. "הומויוס" פירושו דומה ו"פאתוס" פירושו סבל או מחלה, כך שמשמעות המילה היא "דומה למחלה". השם ניתן לתורת הריפוי הזאת משום שהיא מבוססת על העיקרון לפיו "דומה בדומה מרפא", שיוסבר בהמשך. באופן כללי – מדובר באמנות טיפול טבעית, הרואה את גופו של האדם כמכלול הוליסטי (שלם) המורכב מאלמנטים פיזיים ונפשיים כאחד. לכן, על פי תיאוריה זו, כאשר הגוף מציף תסמיני חולי, יש לטפל לא רק בגוף כי אם גם בנפש, שכן רק טיפול כולל שכזה יחזיר לו את האיזון ואת ההרמוניה הדרושים לפעילותו התקינה.
השילוש הקדוש
שלושת העקרונות המנחים של ההומאופתיה הם:
·      דומה בדומה מרפא – שיטת הטיפול יוסדה על ידי רופא בשם סמואל האנמן, לפני כ-250 שנה. האנמן ניסה לבדוק את הטענה לפיה הצמח כינין מרפא מלריה בזכות העובדה שהוא מחזק את הקיבה. כשטעם מקליפת הכינין חש, אמנם, בהשפעה קלה על הקיבה, אולם חש גם בצמרמורות, בכאבי פרקים ובקדחת – אותם תסמינים המאפיינים את מחלת המלריה. מכאן הסיק האנמן, כי אם חומר מסוים גורם לתסמיני מחלה מסוימת אצל אדם בריא – הרי שכמויות מזעריות ומדוללות שלו ירפאו את התסמינים הללו אצל אדם חולה. ההיגיון שעמד מאחורי מסקנה זו היה, שאדם שייחשף לחומרים מסוימים בצורה מתונה, גופו יצליח לפתח בעצמו את כוחות הריפוי המצויים בו.    
 
·      כמה שיותר מדולל ככה יותר חזק – על פי בדיקות שנערכו במשך שנים רבות, נמצא כי עוצמתן של הרמדיס (התרופות ההומאופתיות)חזקה יותר ככל שהחומר מדולל (מהול במים ו/או באלכוהול) יותר. לתרופות אלה יש מספר רמות של דילול, והשפעתו של החומר המדולל ביותר תהיה המקיפה והחזקה ביותר. 
 
·        רפואה שלמה – בהומאופתיה יש שתי גישות – קלאסית ומודרנית. האחת גורסת כי יש למהול רק חומר אחד בתכשיר והשנייה גורסת כי יש לשלב מספר חומרים, אולם על פי שתיהן הרמדיס מתאימות למגוון רחב של תופעות ותסמינים ויכולות לרפא אותן מבלי צורך בתרופות קונבנציונליות ו/או בהתערבויות אחרות.
מהלך הטיפול' על מנת לספק למטופל את הרמדי המתאימה ביותר למצבו, טיפול הומאופתי מתחיל בתשאול מקיף. ההומאופת ישאל על אודות מצב בריאותו, מצבו הנפשי, מהלך חייו וכד', ויבצע אבחון של תכונותיו ושל נטיותיו האישיות. על סמך ניתוח זה יתאים לו ההומאופת את הרמדי המכיל את החומר שיכול לסייע, על פי העיקרון הראשון של ההומאופתיה (דומה בדומה מרפא). ברוב המקרים לטיפול תהיה תוצאה חיובית ביותר, והוא ישפר בצורה משמעותית את מצבו הפיזי והנפשי של המטופל.
הומאופתיה – כל היתרונות
לטיפול הומאופתי יש יתרונות רבים:
·         ללא תופעות לוואי – בזכות העובדה שהו מכילות רק חומרים טבעיים ובזכות הדילול שהן עוברות, לרמדיס ההומאופתיות אין תופעות לוואי.
 
·       השפעה על גוף ונפש – הרמדי משפיעה לא רק על תסמיני המחלה הנקודתיים, אלא גם מחזקת את המערכת החיסונית כולה ומיטיבה עם ההרגשה הכללית, פיזית ונפשית כאחד.
 
·        שימוש ללא נזק – בניגוד לחלק מהתרופות הקונבנציונליות, הרמדיס בטוחות לשימוש ואינן גורמות לנזק עתידי. בנוסף, כל החומרים שהן מכילות עוברים דילול המנטרל אותם ולא מאפשר להם לחולל את המחלה.

כולם מרגישים יותר טוב
בזכות היותה בטוחה לשימוש ועדינה בדרך פעולתה, הומאופתיה מתאימה גם לתינוקות וילדים, וכולם יכולים ליהנות מהשפעותיה החיוביות. שיטת טיפול זו מתאימה לסובלים ממגוון רחב של תסמינים, ביניהם מיגרנות וכאבי ראש, בעיות פוריות, מחלות עור, מחלות בדרכי הנשימה, תשישות, לחץ, חרדה, דיכאון ועוד.
על מנת להפיק את המרב והמיטב מהטיפול ההומאופתי, חשוב להתייעץ עם הומאופת ותיק ומנוסה בתחום, שקיבלתם עליו המלצות חיוביות ממטופלים. כך תוכלו להיות בטוחים שהוא יספק לכם את הרמדי המתאימה ביותר למצבכם, שאפשר לכם להרגיש טוב. הרבה יותר טוב. בהצלחה!

למאמרים ולמידע נוסף לחץ כאן!
   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
החיים המודרניים, המזון התעשייתי, זיהום האוויר והסביבה מחייבים אותנו לצרוך תוספי תזונה להשלמת החוסרים ולחיזוק...
המילה הומאופתיה באה מהשפה היוונית. "הומויוס" פירושו דומה ו"פאתוס" פירושו סבל או מחלה, כך שמשמעות המילה היא "דומה למחלה". השם ניתן לתורת הריפוי הזאת משום שהיא מבוססת על העיקרון לפיו "דומה בדומה מרפא", מדובר באמנות טיפול טבעית, הרואה את גופו של האדם כמכלול הוליסטי (שלם) המורכב מאלמנטים פיזיים ונפשיים כאחד. לכן, על פי תיאוריה זו, כאשר הגוף מציף תסמיני חולי, יש לטפל לא רק בגוף כי אם גם בנפש, שכן רק טיפול כולל שכזה יחזיר לו את האיזון ואת ההרמוניה הדרושים לפעילותו התקינה
הטיפול ב- COPD הוא טיפול תרופתי, אולם חשוב מאוד לתמוך בו באמצעות תזונה מתאימה. החשיבות הרבה של תזונה נכונה במקרים האלה היא גדולה במיוחד. עוד על אופיין של מחלות נשימה חסימתיות ועל האופן שבו טיפול תזונתי יכול לסייע לטיפול בהן – תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות