whatsapp
האם מעלון מדרגות פועל בזמן הפסקת חשמל?
האם מעלון מדרגות פועל בזמן הפסקת חשמל?

האם מעלון מדרגות פועל בזמן הפסקת חשמל?

מי מאתנו לא נתקל בתקלות והפסקות חשמל בלי התראה מוקדמת ולא לזמן ידוע? החשמל קופץ פתאום, מפסיק לשנייה ובפעם אחרת לדקות ואף שעות ארוכות. כידוע, משק החשמל בישראל מצוי במשבר קשה. בקיץ, השרב הכבד מוביל לצריכת חשמל רבה מה שגורר הפסקות חשמל יזומות ברחבי הארץ. גם בחורף מדי שנה ישנן הפסקות חשמל ארוכות, לעיתים בעקבות סופה קשה, ולעתים גם כן בשל עומס יתר על רשת החשמל הארצית.

כולנו יודעים שהפסקות חשמל יכולות להיות לא נוחות מכיוון שהן עלולות למנוע ממך לבצע דברים עד שיחזור החשמל. עם זאת, זה לא המקרה בכל הנוגע למעלוני המדרגות שלנו, גם אם מדובר במעלון מדרגות קו ישר או מעלון למדרגות מתעקלות.

במאמר זה נסביר מדוע מעלון מדרגות עדיין פועל במהלך הפסקת חשמל ונספק לכם טיפים שיעזרו למעלון לפעול זמן רב ככל האפשר עד שיחזור החשמל.

מעלוני המדרגות שחברת העיקר הבריאות מייבאת ומתקינה ימשיכו לעבוד גם בזמן הפסקת חשמל מכיוון שהם מופעלים על ידי סוללות. סוללות אלו נטענות אוטומטית כאשר מעלון המדרגות חונה בתחנת העגינה שלו. לכל המעלונים שלנו יש עמדות טעינה בחלק העליון והתחתון של גרם המדרגות, מה שאומר שהם תמיד נטענים כאשר אינם בשימוש. במקרה של הפסקת חשמל, מעלון המדרגות המופעל על ידי סוללות יכול להמשיך לתפקד במשך מספר מוגבל של נסיעות במעלה ובמורד המדרגות עד שהסוללות יתרוקנו.
 

על מנת להבטיח שהסוללות של מעלון הכסא נטענות באופן קבוע, מומלץ לבדוק באופן שגרתי שהמטען אכן מחובר לשקע הקיר. זה יעזור למקסם את מספר הנסיעות שיש לך במעלה ובמורד המדרגות כאשר המעלון יפעל רק על הסוללות שלו במידה והחשמל אכן ייכבה.

השלט הרחוק של מעלון כסא ביתי מופעל באמצעות סוללה וניתן להשתמש בו גם בהפסקות חשמל. לכל מעלון ישנם שני שלטים שניתן להשתמש בהם גם במהלך הפסקת החשמל אם הכיסא נמצא בקומה אחרת ואתם צריכים לקרוא לו. השלטים שימושיים אם יש יותר מאדם אחד המשתמש בכיסא כדי לנוע בבטחה בין מפלסי הבית.
 
 

טיפים לשימוש מיטבי במעלון מדרגות במהלך הפסקת חשמל:

להלן מספר טיפים שיכולים לעזור במקסום מספר הנסיעות במעלה ו/או במורד המדרגות במעלון כיסא בזמן הפסקת חשמל. לרוב, לא ידוע לכמה זמן ייפסק החשמל, לכן חשוב להיות יעילים כדי לוודא שהסוללה שלכם טעונה במלואה ולנצל את הטעינה שלה עד לחזרת החשמל.
  • כבו את המעלון כאשר אינו בשימוש כדי לחסוך בחיי הסוללה עד להחזרת החשמל.
  • לעולם אל תנתקו את המטען מהשקע בקיר וכך תוודאו שהסוללות טעונות במלואן.
  • כאשר המעלון אינו בשימוש השאירו אותו תמיד בעמדת הטעינה בחלק העליון או התחתון של גרם המדרגות כך שהסוללות תמיד יטענו.
  • בימי שגרה בהם אין הפסקת חשמל במידה והמעלון עומד בתחנה ועדיין מצפצף/ מתקתק יש לכבותו מיידית ולהתקשר לשירות.
  • בממוצע, מעלון מדרגות צריך לספק 10-12 נסיעות במהלך הפסקת חשמל, בהתאם לגיל/מצב הכיסא, אורך גרם המדרגות ומשקל המשתמש.

מעוניינים בקבלת הצעת מחיר למעלון? צרו איתנו קשר 072-2159090 וקבלו ייעוץ אישי בחינם.
 
   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מתי משתתף משרד הבריאות ברכישת מכשירי שיקום וניידות ומהי רשימת מכשירי ניידות על פי נוהל משרד הבריאות?
מדריך זה יסייע לכם לענות על כמה מהשאלות הכי חשובות שלכם לגבי מחיר מעלון מדרגות.
במאמר זה תמצאו את התוספות והתכונות האפשריות שיכולות לשפר את הפונקציונליות והנוחות של מעלוני מדרגות
במאמר זה רכזנו עבורכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בנוגע לשירות או לתחזוקת מעלון כסא לאחר התקנו בבית הלקוח.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות