whatsapp
למי מיועדים המדרסים ותפקידם
למי מיועדים המדרסים ותפקידם

למי מיועדים המדרסים ותפקידם ?

האבולוציה השפיעה בין השאר גם על כפות רגלינו ובגיל הילדות המוקדמת כאשר כף הרגל עדין לא קבלה את צורתה הקבועה וישנו חשש ל VALGUS (עצם העקב ה CALCANEUS נוטה במשטח הפלנטרי בזוית כלפי חוץ ועקב כך הקשת הפנימית משתטחת. ניתן לאבחן זאת בהסתכלות על העקבים מאחור ).
 
האורטופדים ממליצים על מדרסים קצרים מדרסים אלה העשויים בצורת קערה החובקת ומיישרת
((SUPINATION רק את העקב, בכדי לאפשר לילדים בתקופת הצמיחה ישור נכון של כף הרגל (כדוגמת ישור השניים) (בתחילת ההליכה כף הרגל אצל הילדים הקטנים שמנמנה ולא ניתן לאבחן האם כף הרגל שטוחה (PES PLANUS )
 
עם השנים מומלץ להפסיק עם המדרסים. ורצוי להפעיל את כף הרגל בהליכה על משטחים טבעיים ואו' נעילת נעלים בעלי סוליה רכה וגמישה שמפעילים את שרירי כף הרגל.
 
בגילאי ההתבגרות כאשר אין אינדיקציה לפלט פוס(PES PLANUS ) מומלץ ללכת עם מדרסים רק כשעוסקים בספורט הסקי או בהליכה עם נעלים גבוהות/צבאיות הגורמות להירדמות בפעילות השרירים בכף הרגל,וכאשר ישנה תופעת כאבים/עייפות כתוצאה מצניחת הקשתות.
 
בסביבות גיל ה 50 ומעלה כאשר תופעת כאבים באזורי הפרקים השונים מתגברת הן כתוצאה משינויים בהרגלי התזונה ומשקל עודף,וכן בגין שינוים פיזיולוגים שונים,צונחים הקשתות בכפות הרגלים ,וכפי שרובנו לאחר גיל ה 50 חובשים משקפיים לקריאה ואו' לראיה.וזה גם הגיל שמתחילים לצרוך תרופות ומינרלים שונים כך גם מומלץ ללכת מגיל זה עם מדרסים.
 
כמו כן חולים בסוכרת ואנשים בגיל המבוגר מומלץ וחובה ללכת עם מדרסים (רכים) .
                                              
כיום ישנם 2 אסכולות ליצור מדרסים:
 
1.      בUSA  שמים את הדגש במדרסים בעיקר על איזור העקב ,והחומר ממנו עשויים המדרסים הינו טרמופלסטי קשיח (והשלאגר האחרון הוא כיום מדרסים בשילוב "קרבון" שהינו חומר חזק ולמרות זאת דק מאוד ) ושיטת העיבוד היא בחימום החומר והתאמתו לגבס פוזיטיבי מכף הרגל.
 
 
2.      השיטה הגרמנית (האירופית) ששמה את הדגש במדרסים על גובה הקשת הפנימית, והקשת בקדמת כף הרגל (ה- METATARSALIT) והחומרים המשמשים ליצור המדרסים הינם בעיקר מחומרים גמישים ושיטת עיבודהיאבהשחזהוהדבקה של כמה שכבות חומר PVA
 
 
בישראל כ 95% מהמכונים האורטופדים עובדים לפי השיטה האירופית. 
 
 
 
מדרסי EASY FIT 305 ITEM
 
 
מאת : אוריאלרוזן O.M
 
        
   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
תסמונת התעלה הקרפלית הינה שכיחה, עם זאת, רבים לא מכירים אותה בשמה. מהם הגורמים המובילים לתסמונת ומהם התסמינים המאפיינים אותה? והכי חשוב – איך ניתן לטפל בה? המדריך לתסמונת התעלה הקרפלית
כשכואב לנו אנחנו מחפשים פתרון מיידי לכאב, מכשירי הטנס נותנים לנו תשובה מיידת לכאב מומלץ לקרוא את המאמר עד סופו.
דורבן ברגל, או בשמו המקצועי "החיתולית הכפית", הינו דלקת בחלקה התחתון של העקב, והוא הסיבה השכיחה ביותר לכאבים באזור. אז ממה הוא נגרם? מהם התסמינים? והכי חשוב - איך ניתן להקל על הכאב ולטפל בדלקת? כל מה שתרצו לדעת על דורבן ברגל – בכתבה שלפניכם.
חדש בישראל! "קלגבס" - גבס קל תרמופלסטי פתרון חדשני יעיל ונוח הן לצוות הרפואי והן למטופל.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות