whatsapp
הכל על התאמת ובחירת כסא גלגלים
הכל על התאמת ובחירת כסא גלגלים

התאמת ובחירת כסא גלגלים

קיימים סוגים רבים של כסאות גלגלים שמתאימים למצבים פונקציונליים שונים, אולם עומס ההיצע יוצר מצב בו לא תמיד פשוט לבחור את כסא הגלגלים המתאים ביותר. מצבים בהם כסא הגלגלים אינו מתאים בדיוק לצרכי המשתמש עלולים לגרום לפצעי לחץ, כאבי גב, כאבי כתפיים וצוואר, ולכן השיקול המושכל בבחירת כסא גלגלים הוא שילוב בין נוחות ובין הצרכים המיוחדים הנובעים מהמגבלה התפקודית הספציפית של כל משתמש. בחירה נכונה תעניק תנוחה יציבה, בריאה ונוחה לכל פרק הזמן בו משתמשים בכסא.
                       
חשוב לציין כי במצבים כמו רגל שבורה או דלקת מפרקים, שגורמים לחוסר ניידות לתקופה קצרה, ניתן לבצע השכרת כסא גלגלים לפרק זמן קצר.

לעומת זאת, אם מדובר במצב המצריך שימוש לפרק זמן ארוך יותר, או מצב הדורש כסא מותאם באופן אישי, מומלץ לרכוש כסא גלגלים שמתאים ספציפית לצרכי המשתמש שיסייע לשמור על הגוף ולמנוע פצעים וחבלות.
את כסאות הגלגלים אפשר לחלק לשתי קבוצות עיקריות: כסאות גלגלים ידניים וכסאות גלגלים ממונעים.

כסא גלגלים ידני

כסא גלגלים ידני זהו כסא הגלגלים המוכר לכל וכשמו כן הוא, כיוון שהוא מונע באופן עצמי על ידי סיבוב הגלגלים באמצעות הידיים או על ידי אדם הדוחף את הכסא. ישנם מספר סוגים של כסאות גלגלים ידניים, שהפשוט בהם הוא כסא העברה המיועד בעיקר להעברה של אנשים בעלי קושיים בהתניידות ממקום למקום. כסא זה מיועד לדחיפה ואפשר למצוא רבים כמותו בבתי חולים ובמוסדות גריאטריים. היתרון של כסא זה הוא הקומפקטיות ונוחות הנשיאה.

במצבים בהם המשתמשים הינם בעלי יכולת תפקוד גבוהה יותר, מומלץ לרכוש כסא גלגלים קל המונע באמצעות הידיים. השימוש בידיים תורם לפיתוח כוח, שיווי משקל וסיבולת לב ריאה. הכסאות הידניים הקלים מקנים יכולת ניווט נוחה, ובנוסף רובם מתקפלים כך שאפשר בקלות להכניסם לתא מטען של הרכב. כסאות אלו מתאפיינים גם ברוחב צר יחסית, דבר שמקל על המעבר וההתניידות דרך דלתות, מעברים ופרוזדורים צרים, אזורים ציבוריים וכלי רכב ציבוריים
רמה גבוהה יותר של כסאות גלגלים ניידים הם הכסאות הפריקים. כסא גלגלים פריק הוא כסא גלגלים שאפשר להרכיב ולפרק ממנו רכיבים ותוספות ייעודיים באופן מודולרי. לכסא זהאפשרויות כוונון למידות הגוף, ובהתאם לצורך אפשר להרכיב עליו משענות פריקות בעלות מאפיינים שונים לידיים ולרגליים– כך שנוחות השימוש וההגנה על הגפיים תהיה מקסימלית.

כסא גלגלים ממונע

בניגוד לכסאות ידניים, כסא גלגלים ממונע מצויד במערכת הנעה חשמלית ובמנוע. כסאות ממונעים הם כבדים יותר אולם גם יציבים יותר וניתנים לתמרון נוח המקנה בטיחות ובטחון לנוסע. הכסא מופעל באמצעות ידית הפעלה (ג'ויסטיק) אלקטרונית, אותה אפשר למקם מצד ימין או שמאל בהתאם להעדפת המשתמש.

הבעיה העיקרית של כסאות גלגלים ממונעים היא שקיימים בשוק דגמים שאינם מתקפלים והדבר גורם לקושי בהכנסת הכסא לרכב. במקרים אלו מומלץ להסתייע ברמפה לכסא גלגלים אשר מאפשרת הכנסה קלה של כסא הגלגלים לתוך חלל של רכב מסחרי או מרווח, כאשר הנוסע נשאר ישוב על הכסא.
 
מכיוון שישיבה ממושכת על כסא גלגלים עלולה לגרום לפצעי לחץ, קיימת חשיבות רבה לשימוש בכריות ומגנים מיוחדים היוצרים חלוקת לחץ נכונה ומתאימה של אברי הגוף הבאים במגע לוחץ עם הכסא, ומספקים תמיכה לאזורים המועדים ולפתח פצעים כמו בישבן, ירכיים, מרפקים, עקבים, כפות הרגליים וגב תחתון.
 
                   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
ההבדלים בין כיסאות גלגלים ידניים וכיסאות גלגלים חשמליים, סקירת כל היתרונות והחסרונות של השניים.
בעת בחירת כיסא גלגלים אתם וודאי נמצאים בדילמה, גם בשל ריבוי הסוגים והדגמים המוצעים בשוק, וגם בגלל שלכל כסא תפקוד שונה המתאים לצרכים שונים. התאמה נכונה של כיסא גלגלים, בצורה מקצועית, תשפיע באופן משמעותי על יכולת הניידות של המשתמש ולכן חשוב מאוד לבחור את כיסא הגלגלים המתאים. קראו את המדריך המלא שלנו בנושא >>
יש מגוון עצום של כסאות גלגלים במגוון מחירים כיסא לא מתאים יכול לגרום לפצעי לחץ בגלל חוסר התאמה לצרכיי המשתמש...
ההבדלים בין כיסאות גלגלים ידניים וכיסאות גלגלים חשמליים, סקירת כל היתרונות והחסרונות של השניים - חלק שני.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות