whatsapp
מעלית ביתית
מעלית ביתית

אז כמה עולה מעלית לבית פרטי?

נגישות לבית פרטי מאיפה מתחילים?

 
יותר ויותר אנשים בגילאי 40 פלוס מבינים שבניית מעלית פרטית בביתם החדש הוא דבר בסיסי – במיוחד כשהם חושבים על היום בו לא יוכלו לדלג בחדווה במדרגות. תוסיפו לכל זה את המחיר הסביר ואת ההתקנה הפשוטה, ותבינו איך הדרך מקומת הכניסה לחדר השינה יכולה להעלות לכם את מפלס איכות החיים
 
 מעלית פרטית ממוצעת עולה בין 80 אלף ל 100 אלף ש'. למחיר זה יש להוסיף את עלות בניית הפיר, אולם ברוב המקרים, כאשר בונים בית חדש, הפיר נבנה כחלק משלד הבניין וחוסך את עלויות הבנייה בנפרד
 
סוף סוף אתם מגשימים פנטזיה ועומדים לבנות את הבית שלכם: מעוצב, רחב ידיים, מתפרש לגובה שתי קומות ויותר, עם גינה חלומית ומטופחת. אבל האם הקדשתם מספיק מחשבה לשאלה כיצד תכתתו את רגליכם מדי ערב מקומת הכניסה לחדר השינה?
אם השאלה הזו הייתה נשאלת לפני יותר מעשר שנים, סביר להניח שהתשובה הייתה: ממש לא. יש דברים הרבה יותר חשובים, כמו בריכה, מרתף יינות או חדר קולנוע פרטי. כיום המעליות הפרטיות הולכות ותופסות תאוצה, שכן רבים הבינו שמדובר בעניין בסיסי ובהשקעה לטווח ארוך.
 
 עד לפני מספר שנים, המעליות הפרטיות נתפסו בתודעה כמוצר לעשירים בלבד. היום, כשרמת החיים בארץ נמצאת בעלייה מתמדת, הצרכן הישראלי מתעקש על איכות חיים, והמעלית היא חלק מכך. בנוסף, עם היציאה מהמיתון, לפני כשלוש שנים, מעמד הביניים התחזק. הוא לא רק טס יותר לחו"ל וקונה מכוניות חדשות יותר, אלא גם בונה יותר בתים פרטיים, עם מפרט יוקרתי יותר ועם ראייה נבונה לעתיד. 
 
ואכן, הדרישה למעליות פרטיות מגיעה בעיקר מכיוון מעמד הביניים ומעלה- אנשים בני 40 פלוס, שאולי כבר בנו בית אחד ועכשיו עומדים בפני הפרויקט השני שלהם. הם כבר מנוסים יותר ומבינים את הצורך במעלית, או לפחות את הצורך בהכנה למעלית לקראת העתיד.רבים חוששים מהיום שבו לא יוכלו להתמודד עם המדרגות האימתניות - דבר הבא לידי ביטוי בביקוש לבתים בעלי מפלס אחד, בדירות במגדלים יוקרתיים וכאמור - בהתקנת מעליות פרטיות בבתים בעלי שתי קומות ומעלה. ולא מדובר רק באלה הבונים בית פרטי, אלא גם באלה הרוכשים שני מפלסים בבניין דירות, ומתקינים מעלית שתקשר בין שתי הקומות. 
 

מהו, בעצם, ההבדל בין מעלית פרטית למעלית בניין?

ראשית - מעלית פרטית היא, למעשה, "מעלון" ולכן היא צורכת פחות שטח ומשום כך חוסכת בשטח בנייה יקר. לדוגמה: על מנת להתקין מעלית בניין יש צורך בהכנת גודל פיר של -4 מ"ר. כשמדובר במעלית פרטית יש צורך ב-2.5  מ"ר. במלים אחרות: על גודל הפיר חוסכים כ- 15 אלף ש'. חיסכון נוסף: במעלית ביתית אין צורך בחדר מכונה, שתופס כ- 8 מ"ר, ובתרגום לכסף – מדובר בחיסכון של כ- 40 אלף ש'.
ועוד יתרונות: למעלית פרטית ביתית יותר קל לקבל היתר בנייה משום שפיר המעלית הוא קצר יותר ולא חורג מגבולות התקרה. אם במעלית בניין יש צורך להכין בור לפיר בעומק של כ- 1.5 מטר במפלס התחתון, הרי שבמעלית ביתית יש צורך ב-12 ס"מ בלבד.
כל ההבדלים הללו נובעים מהסיבה הפשוטה שמעלית ביתית נכנסת לקטגוריה של "מעלון", ולכן מחירה הרבה יותר זול ממעלית בבניין משותף והתקנתה פשוטה הרבה יותר.
 
ומה עם השורה התחתונה?ראשית, יש להדגיש כישוק המעליות הפרטיות צומח בכל שנה ב-20 אחוז בממוצע, כשגודל השוק כיום עומד על כ- 250 מעליות פרטיות בשנה. ועכשיו למחיר: מעלית ממוצעת עולה בין 80 אלף ל 100 אלף ש'. למחיר זה יש להוסיף את עלות בניית הפיר, אולם חשוב לציין שברוב המקרים, כאשר בונים בית חדש, הפיר נבנה כחלק משלד הבניין וחוסך את עלויות הבנייה בנפרד. זאת ועוד: בניית פיר קונסטרקטיבי מחזקת את הבית ומגבירה את עמידותו בפני רעידות אדמה.
המחיר שצוין לעיל הוא סביר בהחלט. כשמוסיפים אותו לעלות הכוללת של הבנייה והעיצוב, שנעה בין 300 ל-500 אלף דולר בממוצע, מבינים שמדובר בחלק קטן בלבד. וזה עוד לא הכל: מעלית פרטית מעלה את ערך הבית בכ-10 אחוז בממוצע. כלומר, אם השקעתם כ-100 אלף ש' במעלית פרטית ובבוא היום תרצו למכור את ביתכם, תגלו כי ההשקעה אכן משתלמת.
 
ומה לגבי עלות האחזקה?עלות אחזקתה של מעלית פרטית מסתכמת בכמחצית מעלות אחזקתה של מעלית בניין. תמורת 4,000 ש' בשנה מקבלים ביטוח מקיף, שירות תיקונים וחלפים וביקורות בטיחותיות הנדרשות על פי התקן.
 
 

טיפים חשובים הנוגעים לבניית מעלית פרטית:  

 
* בידקו שהמעלית מיוצרת ע"פ התקן הישראלי (ת.י 2252)
* בידקו היכן מיוצרת המעלית ומאילו חומרים. המומלץ ביותר: מעליות בעלות תא נוסעים הבנוי מפלדה. לשם השוואה, יש בשוק מעליות המיובאות מאירופה עם תא נוסעים הבנוי ממסגרת אלומיניום וקירות מסיבית. אלה הם חומרים דליקים ולא חזקים.
 
* בידקו את את מידת ההתאמה של המעלית לצרכים ולרצונות שלכם. מעלית מיובאת אינה יכולה להתאים לצרכים של כל צרכן הן בהיבט העיצובי והן ברמת הגימור, לדוגמה גימור של רצפת פרקט במקום רצפה מגומי פירלי- לינוליאום. בידקו מה כולל המחיר והאם יש אפשרויות בחירה של עיצובים, ידיות אחיזה ומשיכה ועוד.
 
* בידקו את אמינות החברה והאם הספק מלווה את הפרויקט בזמן הבנייה.
 
* בידקו מי נותן את השירות ולכמה זמן.
 
* הכותב הוא מנהל השיווק של חברת "תעמל מזרע", יצרנית מעליות פרטיות         


מתלבט בבחירת מעלית ביתית, מעלון או מדרגון המתאים לצרכיך? הכנס וקבל ייעוץ התאמת מעלון
 
 
 
  
          
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
במאמר זה ריכזנו עבורך מידע על קבלת הלוואה לרכישת זרוע הרמה לרכב מן המוסד לביטוח לאומי. החל מתנאי הזכאות דרך סכום ההלוואה לרכישת מתקן ההרמה והתקנתו ועד כיצד ניתן לממש את זכותך ואיך מגישים את הבקשה.
מטפס מדרגות הוא אחד מהמוצרים החשובים ביותר לסייע ולשפר את איכות חייהם של קשישים, נכים או אנשים עם מוגבלות פיזית היושבים על כיסא גלגלים. לפניך 5 סיבות עיקריות, שבגללן מומלץ לך לרכוש מעלון מדרגות
כשאדם הופך לסיעודי - בין אם בעקבות מחלה, בין אם כתוצאה מתאונה ובין אם זהו הגיל שמונע את ביצוע הפעולות היומיומיות השגרתיות שלו ללא עזרה - חשוב מאוד להתאים את הבית, כך ששגרת החיים תהיה נוחה ונעימה בעבורו. השיפורים המשמעותיים בתחום ההנגשה מאפשרים ליותר אנשים סיעודיים להישאר בבית - וכדאי גם לכם להכיר את הפתרונות המובילים.
מהו אחוז שיפוע רמפה שיהיה המתאים והנוח ביותר לשימוש עבור כסא גלגלים?

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות