whatsapp
מנוף העמדה לחולים סיעודיים
מנוף העמדה לחולים סיעודיים

מנוף העמדה לחולים סיעודיים


חולים סיעודיים נאלצים לשכב זמן רב במיטה מבלי לשנות תנוחה. שכיבה שכזאת לאורך זמן עלולה לגרום להתהוותם של פצעי לחץ, כמו גם להחליש עוד יותר את השרירים, להאט את מחזור הדם ולפגוע עוד יותר באיכות החיים. מנוף העמדה (ידוע גם בשם מנוף הרמה או מנוף הקמה) מאפשר למטפלים להביא את החולים למצב עמידה במצבים שונים, ותורם מאוד לאיכות חייהם. המנוף מיועד לחולים בעלי כוח פיזי מספק, הזקוקים לתמיכה נוספת כדי לעבור למצב עמידה.

לשמור על הבריאות
כאשר חולה סיעודי מעוניין להגיע אל חדר השירותים או אל חדר הרחצה, ניתן לעשות שימוש במנוף העמדה על מנת לספק לו את התמיכה הדרושה. ממצב עמידה יוכל החולה ללכת בכוחות עצמו, להיתמך במטפל או להתיישב על כיסא הגלגלים – בהתאם למצבו הפיזי. אם מדובר באדם אשר אינו מסוגל להגיע אל חדר הרחצה, ניתן להשתמש במנוף על מנת להביאו למצב עמידה ולטפל בו על פי הצורך.

למנוע פצעי לחץ
כידוע, שכיבה ממושכת ללא תזוזה היא פתח ברור להיווצרותם של פצעי לחץ. לכן, חשוב מאוד לשנות את תנוחתו של חולה סיעודי לפחות אחת לשעתיים, ולדאוג שהלחצים יתפזרו על פני אזורים שונים בגוף. מנוף העמדה מאפשר לחולה לשהות למשך זמן מסוים בתנוחה שבה לא מופעל כמעט כל לחץ על האזורים שבאים כל הזמן במגע עם המזרון, וכך מסייע מאוד במניעת היווצרותם של פצעי הלחץ.

לסייע בחיזוק השרירים
השכיבה הממושכת במיטה עלולה לגרום להיחלשות ניכרת של השרירים עד כדי ניוונם. על מנת למנוע מצב שכזה, כדאי מאוד להיעזר במנוף העמדה. מנוף מסוג זה מספק לחולה תמיכה באזור הרגליים ומשענת לידיים כאחד, אולם הדבר מצריך ממנו לבצע תנועות של פלג הגוף העליון והתחתון כאחד. תנועות אלה, קלות ככל שתהיינה, מביאות לא רק לחיזוק פיזי של השרירים, אלא גם להמרצה של מחזור הדם וכתוצאה מכך – להתחדשות התאים ולשיפור מצב הרוח.

לשיפור מצב הרוח
אחד הדברים שמתסכלים מאוד חולים סיעודיים, הוא העובדה שהם שוכבים במיטה לאורך זמן. הדבר יוצר אצל הרבה מהם תחושה שהם כבר יכולים לוותר, וגורם להם לשקוע במחשבות שליליות ואף בדיכאון. מנוף העמדה לחולים סיעודיים שבאמצעותו הם יכולים לצאת מהמיטה ולעמוד, מאפשר להם לחזור ולהרגיש שיש טעם לחיים ומשפר מאוד את מצב רוחם.

גם בבית וגם בדיור מוגן
מנוף הרמה מתאים לשימוש גם בבית וגם במוסד סיעודי. התפעול שלו פשוט מאוד וכל מי שמטפל בחולה יכול ללמוד בקלות את העבודה. אין ספק שעבור החולה יש חשיבות רבה לשימוש במכשיר זה הן מהבחינה הפיזית והן מהבחינה הנפשית, ולכן הוא מומלץ מאוד לרכישה.

רכישה באחריות
מכיוון שרכישה של מנוף הקמה כרוכה בהוצאה כספית לא קטנה, חשוב מאוד לבצע סקר שוק לפני הקנייה. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, לברר מיהן החברות המובילות בתחום ולרכוש רק מתקן שמיוצר על פי כל הדרישות והתקנים ואשר יהיה בטוח לחלוטין לשימוש. בנוסף, חשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות מלאה על המכשיר, על מנת שבכל מקרה של בעיה או תקלה יהיה לכם אל מי לפנות. 
          
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
איזה מנוף לנכים אפשר לקבל דרך משרד הבריאות? למי יש זכאות ומהו התהליך לקבלת המימון? כל המידע במאמר זה.
מנוף העמדה הוא מתקן המאפשר לאדם היושב על כיסא גלגלים לאחוז בשתי הידיות שלו ולהתרומם בכוחות עצמו בעזרת כוח חשמלי. ישנם מתקני העמדה לא חשמליים המיועדים בדרך כלל לאנשים שתנועת הידיים שלהם אינה מוגבלת ואשר מסוגלים להרים את עצמם באמצעות כוח השרירים.
סקירה כללית על מנוף העמדה לנכים, למי מיועד, כיצד הוא פועל ומה היתרונות בשימוש במנוף עבור המטופלים והמטפלים.
טיפים ושיקולים מעשיים כיצד לשלב מנוף לקשישים בחיי היומיום כדי לשפר את איכות החיים.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות