whatsapp
יבלות
יבלות

יבלות 


לאחרונה פורסם ברחבי העולם, העיתונים והאינטרנט, מקרה לא נעים ואף מזעזע של "איש העץ". מי מאיתנו שראה את תמונתו של האיש המסכן, חייב להודות שחש כאב בטן קל.

איש העץ נולד כתינוק רגיל ונורמאלי בעל עור חלק ונקי אך חלה במחלה נדירה אשר בחלקה נגרמת על ידי וירוס הפפילומה שגורם ליבלות עור. כמובן, שאין צורך להיכנס לבהלה מדובר במקרה נדיר של יבלות עור שהפכו את האדם לחצי אדם-חצי עץ.

אחד מהזיהומי עור השכיחים ומאוד לא אסתטיים ונעימים הם יבלות עור. ישנם עשרות סוגים שונים של יבלות הנגרמות מזיהומים ומנגיפים שונים אשר יכולות להופיע בכל מקום בגופנו מכף הרגל, איברי המין, ידיים וכדומה.

ישנם יבלות אשר בעזרת שמירה על כללים אחדים ניתן למנוע את היווצרותם וישנם יבלות אשר מופיעות ונעלמות ללא סיבה. הטיפול ביבלות הוא רחב ונע מטיפול מקומי באמצעות משחות ועד הסרה במקצוע או צריבה לא נעימה בחנקן נוזלי.

מהם הסיבות ליבלות?

מרבית יבלות העור נגרמות על ידי נגיף ממשפחת נגיפי הפפילומה האנושיים ( HPV - Human Papilloma Virus). ידועים למעלה ממאה סוגים שונים של פפילומה אשר גורמים ליבלות במקומות שונים בגוף וחלקן אף נגרמות עקב העברה של מחלות מין.

היבלת נוצרת כאשר הנגיף חודר לאותו מקום בגוף בו העור סדוק או חבול. הנגיף דוגר בעור מספר חודשים והורס את שכבת העור העליונה והריריות. ישנם מקרים רבים בהם הנגיף יהיה רדום חודשים ואף שנים וישנם מקרים בהם הנגיף יתפרץ ויצור יבלות לאחר מספר שבועות בלבד, הכל תלוי בחוזקה של המערכת החיסונית של האדם ויש מומחים האומרים שפריצת הנגיף אף תלויה במצבו הנפשי של האדם, כך שאדם הנמצא בלחץ נפשי יסבול יותר מפריצת היבלות על העור.

המקומות השכיחים ביותר של יבלות הם כפות הרגליים וכפות הידיים והן שכיחות מאוד בילדים, אך המקרים מיוחדים היבלות עלולות להופיע על איברי המין (צוואר הרחם, פין) והן יכולות להפוך לסרטניות ללא טיפול מתאים.

נהוג לסווג את היבלות כדלקמן:
יבלת פשוטה- בצבע צהוב או אפור, מורמת מעט מעל פני העור, נפוצה מאוד (70% מהמקרים) ולרוב נראית על פני הידיים, ברכיים ומרפקים.
יבלת שטוחה- בצבע עור, יבלת קטנה ושטוחה אשר נראית לרוב על הברכיים, צוואר ופנים.
יבלת חוטית- הינה יבלת בצורת חוט ארוך אשר מופיע לרוב על הפנים.
יבלת כף הרגל- הינה יבלת שטוחה, כואבת ומאוד רגישה, אשר מופיע בדרך כלל בנוקדות הלחץ בכף הרגל.
יבלת של איברי המין – קונדילומה- יבלת זו נגרמת מוירוס הפפילומה HPV-18, HPV-6, HPV-11 ,HPV-16 היא מועברת ביחסי מין ומופיעה על איברי המין הנקביים או הזכריים.

מהו הטיפול ביבלות?

הטיפול ביבלת תלוי במיקומה, באופן היווצרותה ובקשיים וסיבוכים שהיא עלולה לגרום.

הטיפולים השונים כוללים:
  הכנס למידע נוסף כיצד למנוע יבלות
     
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
פצעים הם חלק בלתי נפרד מחיינו – אנחנו נופלים, נחתכים, נשרטים ונחבלים, והתוצאה היא פצע קל או חמור – בהתאם לחומרת הפגיעה. כמו כן, ישנם מצבים רפואיים שגורמים להתפתחות כיבים ופצעים, אשר תהליך ההחלמה שלהם קשה וארוך יותר. איך מתרחש ריפוי פצעים טבעי וכיצד תזונה מתאימה יכולה לזרז את התהליך? את כל התשובות תוכלו למצוא במאמר שלפניכם.
מסתבר שהמגנזיום חיוני ביותר לבריאות האדם בלמעלה מ - 300 פעולות אנזימטיות חובה לקרוא את המאמר
כיצד תזונה נכונה יכולה לשפר את מצבם של החולים במחלת כליות כרונית ואילו מוצרי מזון כדאי להוסיף לתפריט היומי? כל התשובות לשאלות אלה ולשאלות נוספות – במאמר שלפניכם.
אחד מזיהומי העור השכיחים והבלתי אסתטיים הקיימים. ישנם עשרות סוגי יבלות, אשר יכולות להופיע בכל חלקי הגוף.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות