whatsapp
כיצד למנוע יבלות
כיצד למנוע יבלות

כיצד למנוע יבלות?

יבלות בכפות הרגליים נחשבות לנגעים הכי שכיחים באוכלוסיית העולם ועל פי הסטטיסטיקה, אחד מכל עשרה ישראלים סובל מיבלות בכפות הרגליים.
יבלת נגרמת מזיהום עור נגיפי בשכבה העליונה ביותר של העור, הנקראת דרמיס. היבלת נראית כנגע עור קטן לא סרטני ומרבית היבלות נגרמות מוירוסים ממשפחת נגיפי הפפילומה האנושיים HPV -Human Papilloma Virus). היבלות שונות באופן צרותן, גודלן, מיקומן בגוף האדם. כיום, ידועות מעל 100 סוגים שונים של יבלות אשר מסווגות תחת מספר קטגוריות, כגון: יבלת פשוטה, וורוקה וולגריס,יבלת שטוחה, וארוקה פלאנטריס, יבלת חוטית, יבלת של איברי המין – קונדילומה ויבלות בכף הרגל. 

מרבית היבלות בכף הרגל וסביבתה נגרמות על ידי וירוס הפפילומה. נגיף הפפילומה נכנס לגוף כאשר יש סדק, חתך או פציעה בכף הרגל, הנגיף דוגר מספר ימים, שבועות ואף חודשיים אך עלול להתפרץ בכל רגע, כאשר הנגיף מתפרץ הוא משתכפל גורם לעוויות בתאי העור בכף הרגל, בשל הלחץ הרב הנגרם מדריכה, הליכה, ריצה וכדומה, נוצרת שכבת עור עבה וקשה יותר בכף הרגל. נגיף הפפילומה מאוד מדבק ולכן יש להימנע מהעברת גרביים, נעליים מאדם לאדם וכמובן לא לגעת ביבלות.
התפתחות יבלות מתרחשת בעיקר בסביבת חום ולחות, בסביבה שבה ההיגיינה ברמה נמוכה, כגון: שירותים ציבוריים, חדרי מלתחות בבריכות ציבוריות, ים, אמבטיות וכדומה. אדם בעל יבלת בכף הרגל אשר הולך לו לאיטו בחדר מלתחות ציבורי מהווה סכנת הדבקה לאדם אחר אשר דרך באותו מקום בו דרך האדם עם היבלת.
כיצד נמנע יבלות בכף הרגל?
היבלות גורמות לכאב רב ברגליים בשל הלחץ הרב המופעל עליהם ולעיתים קרובות מתקשה האדם ללכת, לרוץ או לבצע כל פעילות המצריכה דריכה על כף הרגל. נשאלת השאלה, האם יש צורת הליכה נכונה אשר תמנע את הכאב והסבל הנגרם מיבלת כף הרגל?
הדרך הטובה ביותר להפסיק את הסבל מיבלת כף הרגל, היא קודם כל למנוע את התפתחות היבלת מראש ועל ידי כך גם מניעת התפתחות יבלות עתידיות נוספות. כמו כן, ניתן לטפל ביבלת כף הרגל ועל ידי כך להפסיק את הסבל.
דרכי מניעה כוללות:
·         מומלץ לא ללכת יחפים במקומות ציבוריים (כגון: במלתחות, מקלחות ציבוריות ובבריכות שחייה)
·         מומלץ לטפל במקומות בהם יש פגיעה בעור, באמצעות חומרי חיטוי ופלסטרים.
·         מומלץ לשמור על כפות רגליים יבשות ונקיות.
·         מומלץ להחליף גרביים בכל יום.
·         מומלץ כאשר מופיעה יבלת לטפל בה בהקדם.
·         התאמת הנעל למבנה כף הרגל ולמידת כף הרגל, או שימוש במדרסים ורפידות
·         הימנעות מהליכה עם נעליים לחוצות.
כיצד ניתן לטפל ביבלות?
למרות שמרבית היבלות חולפות ללא טיפול כעבור מספר שבועות, יבלות בכף הרגל גורמות לכאב, סבל וחוסר יכולות לנוע ולבצע פעולות בצורה חופשית. לכן טיפול מקדים ביבלות בכף הרגל יעזור לאדם לשוב לפעילות יומיומית ללא תזכור כואב מכף הרגל בכל רגע. דרכי הטיפול המוצעות ליבלות כוללות: מריחת משחות המכילות חומצה סליצילית המייבשת את היבלת, טבעות ריפוד ליבלת, טבעות סיליקון לשחרור לחץ מיבלות, טבעות למניעת לחץ על האצבעות, הקפאת היבלת באמצעות בחנקן נוזלי (קריותרפיה), צריבה באמצעות זרם חשמלי (מחט חשמלית) או באמצעות קרני לייזר, כריתת יבלת.
 
      
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
אצבע הדק היא תופעה שכיחה, וכדי למנוע את החמרתה חשוב להכיר את התסמינים ואת דרכי הטיפול בה. כל מה שתרצו לדעת על אצבע הדק בכתבה שלפניכם.
ציוד אורטופדי לילדים ילדים מאפשר לילדים שנזקקים לטיפול או לציוד אורטופדי לילדים בגלל מום מולד שמחייב אותם לבצע תרגילי פיזיותרפיה שונים להיעזר במוצרים ובאביזרים שונים שיספקו תמיכה לגופם
התחום הרפואי העוסק בכל מה שקשור במערכת העצמות, המפרקים, הגידים, הרצועות והשרירים הוא אורטופדיה, ולכן בכל בעיה הקשורה במערכות אלה יש לפנות אל אורטופד. בין הבעיות האורטופדיות הנפוצות ניתן למנות כאבי גב, כאבי ברכיים, פציעות ספורט, כאבים בכפות הרגליים והידיים, פריקת כתף וכאבים בכתף, כף רגל סוכרתית ועוד.
בממוצע מבלות רגלי אדם 12 שעות בתוך נעלים לפעמים הריח לא הכי נעים בעולם! ניתן להשתמש במדרסים מונעי ריח...

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות