whatsapp
מעקה בטיחות למיטה
מעקה בטיחות למיטה

מעקה בטיחות למיטה – כדי לשמור על הבריאות

 
כשחושבים על התאמת הבית לצרכיו של אדם מוגבל או קשיש, בדרך כלל חושבים על פתיחת מעברים רחבים שיאפשרו מעבר לכיסא גלגלים, על התקנת מעלית בבתים בני יותר מקומה אחת ועל התקנת אביזרי בטיחות באמבטיה, אולם יש דבר נוסף שחשוב מאוד לזכור, והוא התקנת מעקה בטיחות למיטה. במאמר זה תמצאו את כל הסיבות לכך שהדבר שנראה זניח בחשיבותו הוא דווקא אחד החשובים שבשינויים שצריך לבצע.
 

נפילות קשישים – אחת הסכנות הגדולות

אנשים קשישים מאבדים בדרך כלל מיציבותם, ומועדים יותר ליפול לא רק כשהם מטיילים בחוץ, אלא גם בין כותלי ביתם. זה יכול לקרות במקלחת, אם הם לא יחזיקו את עצמם באמצעות ידית אחיזה מיוחדת, זה יכול לקרות סתם כך בדרך מחדר השינה אל המטבח וזה יכול לקרות גם בשעת השינה או בעת היקיצה. כשהיציבה נפגמת וכשחושי ההתמצאות מיטשטש, קשישים לא תמיד יכולים לקום בבטחה ממיטתם. בעוד שכשהגוף צעיר וחזק לא קורה שום דבר אם נופלים מהמיטה, הרי שבגיל המבוגר, כשהעצמות חלשות יותר בגלל בריחת סידן, אוסטאופורוזיס ושאר מצבים רפואיים, נפילה כזאת עלולה לגרום לשברים ולחבלות חמורות. מעקה בטיחות למיטה המותאם למיטת הקשיש ימנע את הנפילה ויאפשרלו להתאושש מהשינה ואז לרדת בבטחה מהמיטה.

להקדים מעקה למכה

נפילה של קשיש שאינו מצוי בקו הבריאות, עלולה לגרום לו לשברים בירכיים ובאגן כמו גם לפגיעה בעצמות הראש והגפיים. מכיוון שבגיל המבוגר הגוף חלש יותר, נחלשת גם יכולתו לשקם את עצמו ממצבים כאלה, ותהליך ההחלמה איטי מאוד ופעמים רבות גם לא מתרחש בכלל. על מנת למנוע מצבים שכאלה, חשוב מאוד להתקין מעקה בטיחות למיטה, המותאם בצורתו למיטת הקשיש ומספק אחיזה נוחה ובטוחה.

במיוחד לאנשים עם צרכים מיוחדים

מעקה בטיחות למיטה מיועד לא רק לקשישים, אלא גם לאנשים בעלי צרכים מיוחדים אשר יש להם תגובות שאינן תמיד צפויות ו/או תנועות לא רצוניות של הגוף. מכיוון שכשאדם ישן הוא אינו מודע למצבו ואינו שולט בגופו, קיימת סכנה שאותם אנשים יפלו מהמיטה, ייפצעו בצורה לא נעימה ואף ישברו את עצמות הגפיים העליונות ו/או התחתונות. על מנת להגן עליהם ולמנוע את אפשרות הנפילה, ניתן ואף רצוי להתקין מעקב בטיחות למיטה, אשר יהווה מעצור לכל דבר ולא יאפשר לאדם ליפול.

איך בוחרים מעקה בטיחות למיטה?

מעקה בטיחות למיטה מומלץ לבחור על פי הפרמטרים הבאים:
אם תבחרו מעקה בטיחות על פי כל הפרמטרים שצוינו לעיל, סביר להניח שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות, תרתי משמע.
 

מעקה בטיחות למבוגרים - כדי שתוכלו לישון בשקט

כשאתם יודעים שהאדם היקר לכם ישן כשעל מיטתו מורכב מעקה בטיחות, גם אתם יכולים לישון בשקט. לכן, חשוב שתרכשו את המוצר מחברה שמשווקת מעקות בטיחות מתוצרת חברות מובילות ומוכרות ומספקת אחריות מלאה על המוצר – לכל צרה שלא תבוא. לילה טוב וחלומות פז!
  
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
בעמוד זה תמצאו הסברים לגבי המרכיבים החשובים של שיקום בבית, המצבים שבהם מומלץ לבחור בדרך זו, הדגשים המרכזיים, הטיפולים שניתן לקבל גם בלי להגיע למרפאה וגם מידע לגבי שיקום בקהילה.
מיטה סיעודית היא מוצר חיוני לכל מי שנאלץ לשהות במיטה שעות רבות מדי יום. הסיבה לכך היא שהשכיבה הממושכת עלולה להוביל לנזקים בריאותיים שונים: כאבי גב, בצקות, תפקוד לא תקין של הלב, בעיות בזרימת הדם ועוד. על-מנת למזער את הסיכון וגם להפוך את החיים לנוחים, חשוב לבחור נכון את המיטה הסיעודית המתאימה ביותר לכל מצב.
מיטה סיעודית היא מיטה המאפשרת נוחות ופרקטיות מרביות למטופל, בזכות העובדה שהיא גם עולה ויורדת וגם מתכווננת באופן ידני או חשמלי למגוון מצבי ישיבה ושכיבה
ישנם היום הרבה מאוד עזרים ואביזרים ששימוש בהם יכול להפחית בצורה משמעותית את הסיכון לפתח פצעי לחץ

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות