whatsapp
קלנועית למבוגרים – פתרון הניידות האולטימטיבי
קלנועית למבוגרים – פתרון הניידות האולטימטיבי

קלנועית למבוגרים – פתרון הניידות האולטימטיבי

עם הגיל, יכולת התנועה הולכת ופוחתת. הליכה למרחקים ארוכים הופכת להיות מאמץ עילאי, וגם הליכה למרחקים קצרים היא כבר לא קלה כשהיתה. אבל, אם בעבר אנשים מבוגרים היו מוותרים על המאמץ ונשארים בבית, הרי שהיום יש מגוון עזרים שמאפשרים להם לשמור הן על עצמאות תנועתית והן על איכות החיים. אחד הפתרונות האלה הוא קלנועית למבוגרים.

מהי קלנועית למבוגרים?

קלנועית רכב קל ממונע, נוח מאוד לתפעול, אשר מאפשר למבוגרים לשמור על עצמאות.  הרכב בעצם מחקה את תפקידו של כיסא הגלגלים, אולם העובדה שיש לו מנוע ושהנסיעה בו מותנית בנהיגה ממשית של המשתמש – מביאה איתה תחושת עצמאות אמיתית ומאפשרת למשתמשים להגיע גם למקומות אליהם לא היו יכולים להגיע רק בעזרתו של כיסא גלגלים.
הרכב החשמלי הקטן מונע על ידי סוללה אחת או על ידי שתי סוללות, ואלה נטענות באמצעות מטען חשמלי סטנדרטי. בתוך הקלנועית ישנו מוט היגוי המאפשר כיוון מדויק של הרכב על פי תוואי הדרך ונסיעה קדימה ואחורה, וכן כפתור המספק שליטה מושלמת במהירות הקלנועית.

התאמה מושלמת למבוגרים

קלנועית למבוגרים היא פתרון הניידות המושלם ביותר עבורם, וזאת בזכות כל היתרונות שיש בה:
 • עצמאות מלאה – הקלנועית מאפשרת לאנשים מבוגרים אשר ההתניידות העצמאית קשה להם להמשיך בשגרת החיים הקיימת. בעזרתה הם יכולים להמשיך לצאת מהבית, להגיע לכל מקום שנמצא בסביבה ולשמור על עצמאות מרבית – ככל שמאפשר מצבם. כמובן ששמירה על עצמאות בגיל המבוגר תורמת מאוד גם לשיפור מצב הרוח, כך שרכישה או שכירה של קלנועית למבוגרים משתלמת מאוד לא רק מבחינה פיזית אלא גם מבחינה נפשית.
 • תפעול פשוט – התפעול של קלנועית למבוגרים הוא פשוט ביותר, ואינו מצריך ידע טכני משמעותי. הקלנועית מגיעה עם הוראות הפעלה ברורות ומדויקות, וכל אחד יכול ללמוד איך להפעילה.
 • אין צורך ברישיון נהיגה – הנהיגה בקלנועית אינה מצריכה רישיון נהיגה, כך שכל אחד יכול לנהוג בה מבלי לבצע עבירה על חוקי התנועה.
 • אחסון נוח – רוב הקלנועיות למבוגרים אשר משווקות היום הן קלנועיות מתקפלות. הדבר מאפשר לאחסן אותן בנוחות בצורה שאינה מצריכה מקום גדול, וכך גם אדם מבוגר אשר מתגורר בדירה קטנה, בדיור מוגן או בבית אבות – יכול ליהנות מכל היתרונות.

איך לבחור קלנועית למבוגרים?

יש היום כמה וכמה דגמים של קלנועיות למבוגרים, וחשוב מאוד לבחור עבור המשתמש את הקלנועית שתתאים לצרכיו ולמאפייניו המיוחדים. על מנת לעשות את הבחירה הנכונה, כדאי להכיר את שלושת הסוגים העיקריים של קלנועיות למבוגרים:
 • קלנועיות קטנות – קלנועיות קטנות ומתפרקות, הנוסעות על 3 גלגלים ומאפשרות נסיעה של אדם אחד בלבד (הנהג). היתרון הגדול של הקלנועיות הללו טמון בעובדה שניתן להיכנס איתן גם למקומות צרים, לרבות קניונים, חנויות ומעליות – וכך לנהל בעזרתן יופי של שגרת חיים. החיסרון העיקרי שלהן הוא טווח הנסיעה הקצר שלהן עד שהן צריכות טעינה נוספת (12 ק"מ).
 • קלנועיות בינוניות – קלנועיות לנוסע אחד המאפשרות כניסה לרוב המבנים ולרוב המעליות. בעלות כיסא מסתובב עולה ויורד -  לכניסה ויציאה נוחות. טווח הנסיעה שלהן עד לצורך בהטענה חוזרת הוא בין 30-20 ק"מ, כך שהן מאפשרות למשתמש להגיע גם למקומות רחוקים יותר מאלה שאליהם הוא יכול להגיע בעזרת קלנועית קטנה.
 • קלנועיות גדולות – קלנועית שיכולה לשמש נוסע אחד או שני נוסעים, בעלת יכולת נסיעה טובה גם בתנאי דרך פחות נוחים וטווח נסיעה גבוה המאפשר הגעה למקומות רחוקים. קלנועיות אלה כוללות גם סלים לנשיאת חפצים או עזרים רפואיים (בלון חמצן, הליכון וכד') והן בעלות כיסאות נוחים יותר ומראה מהודר יותר. החיסרון הגדול של קלנועיות אלה הוא העובדה שיש מקומות שאי אפשר להיכנס אליהם איתן, כמו מבנים, מעליות ועוד, ולכן הן מתאימות בעיקר לנסיעה בחוץ.
חשוב לציין, כי היום קיימות בשוק קלנועיות למבוגרים בעלות 3 גלגלים וקלנועיות למבוגרים בעלות 4 גלגלים. הקלנועיות בעלות ארבעת הגלגלים יציבות יותר, אולם היום כבר יש גם קלנועיות בעלות שלושה גלגלים אשר מאטות באופן אוטומטי כאשר הן מגיעות לפניות ולסיבובים. היתרון הגדול של קלנועיות בעלות 3 גלגלים הוא יכולת התמרון הגבוהה שלהן, ולכן יש מקרים בהם כדאי לשקול רכישה של קלנועית בעלת שלושה גלגלים, אם היא אכן מאטה בסיבובים.
לאור ההבדלים בין הקלנועיות השונות חשוב מאוד לרכוש קלנועית למבוגרים שמתאימה בצורה מדויקת לצורכי המשתמש. על מנת לבצע רכישה חכמה כדאי מאוד להיוועץ ביועץ להתאמת אביזרים למבוגרים, אשר יודע בדיוק כיצד להתאים את הקלנועית לצורכי המשתמשים.

צ'ק ליסט לבחירת קלנועית

בחירת קלנועית למבוגרים צריכה להתבסס על רשימת הקריטריונים הבאים:
 • מקום הנסיעה – לנסיעה בתוך מבנים (בית, קניון) מתאימה קלנועית קטנה המאפשרת כניסה לכל מבנה ומעלית. לנסיעה משולבת פנים וחוץ תתאים קלנועית בינונית, ולנסיעה בחוץ בלבד תתאים קלנועית גדולה אשר יש לה יכולת לנסוע גם בתנאי דרך פחות טובים.
 • נוחות – חשוב מאוד לרכוש רק קלנועית שתהיה נוחה למשתמש, הן מבחינת נוחות הישיבה והן מבחינת נוחות התפעול והשינוע של הקלנועית עצמה.
 • תפעול – קלנועית קטנה קלה יותר לתפעול בזכות משקלה הנמוך, ולכן אם מדובר באדם בעל יכולות טכניות מוגבלות – עדיף לרכוש עבורו קלנועית קטנה.
 • מספר האנשים – האם אתם זקוקים לקלנועית ליחיד או שמא לקלנועית זוגית? חשוב לזכור שקלנועית זוגית יכולה לשמש גם לנשיאת ציוד, קניות, נוסע נוסף וכיו"ב.
 • אחסון – כשיש יותר מקום בבית אפשר לרכוש קלנועית גדולה, אבל כשאין הרבה מקום לאחסן כדאי לבחור קלנועית בינונית או קטנה.
 • יצרנית – מומלץ מאוד לבחור קלנועית למבוגרים המיוצרת על ידי חברה מוכרת המספקת אחריות מלאה על המוצר, על מנת שבכל מקרה של בעיה או תקלה – יהיה אל מי לפנות וממי לקבל עזרה.
 • מחיר – כמובן שגם עלות הקלנועית היא פרמטר חשוב בבחירת הדגם המסוים, אולם חשוב לזכור שתמיד עדיף לשלם קצת יותר ולקבל תמורה הולמת ונוחות מרבית.
כמובן שכדאי מאוד להיוועץ באיש מקצוע המגיע מעולם של התאמת מוצרים למבוגרים, ורק אחר כך לבצע רכישה של קלנועית.
 
העיקר הבריאות מציעה שירותי ייעוץ והכוונה מטעם יועץ מטעמה, כך שאם אתם מתלבטים איזו קלנועית למבוגרים לבחור – צרו עמנו קשר ונשמח לעזור.
                  
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
אם אתם מחפשים רכב חשמלי זוגי, שיסייע לכם להתנייד בחופשיות ממקום למקום – קלנועית מדגם L-43 של חברת "גלגל יציב" היא התשובה המושלמת עבורכם
לרכבי שטח לנכים יש כמה מאפיינים השונים מאשר ברכבים רגילים. בראש ובראשונה - הכניסה לרכב ובמיוחד לרכב השטח שהוא בדרך כלל גבוה יותר. נכה הנעזר בכיסא גלגלים, זקוק לעזרה על מנת להיכנס לרכב שטח
קלנועית רכב חשמלי ידידותי לסביבה יצא מזמן מהקיבוצים לערים ברחבי המדינה, הרכב החשמלי מאפשר עצמאות תחבורתית זולה, קלה ופשוטה
עם הגיל, יכולת התנועה הולכת ופוחתת. הליכה למרחקים ארוכים הופכת להיות מאמץ עילאי, וגם הליכה למרחקים קצרים היא כבר לא קלה כשהיתה. קלנועית היא פתרון הניידות המושלם ביותר. כאן תוכלו לקבל מידע על כל היתרונות של שימוש בקלנועית למבוגרים, איך לבחור קלנועית כולל צ'ק ליסט לבחירת הקלנועית המתאימה ביותר.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות