whatsapp
קלנועית – רכב חשמלי למבוגרים
קלנועית – רכב חשמלי למבוגרים

קלנועית – הפתרון הנכון למקומות הומי אדם

הרבה מאוד אנשים, בעיקר מבוגרים, נמנעים מללכת למקומות סואנים והומי אדם כמו קניונים, ולא משום שהם לא מעוניינים בכך, אלא פשוט משום שתנועתם מוגבלת והם חוששים מהיתקלויות חוזרות ונשנות באנשים ובחפצים, שעלולות לגרום להם למעוד ולמנוע מהם את חוויית הביקור במקום. בדיוק עבור אותם אנשים הומצאה קלנועית קטנת ממדים, המיועדת בדיוק עבור התניידות בקניונים ובמקומות הומי אדם נוספים.

מרגישים בטוחים גם בקניון

קלנועית היא בעצם רכב חשמלי לכל דבר, אשר מאפשר לאנשים שמוגבלים בניידותם לעבור בקלות ממקום למקום. כמי שחקרה את השוק מלפני ולפנים אני יכולה לומר בפה מלא, כי היום שוק הקלנועיות מציע פתרונות לכל צורך, ומאפשר גם לאנשים שניידותם מוגבלת, בין אם לתקופה מוגבלת בזמן ובין אם לצמיתות, להתנייד בבטחה במקומות שונים, החל משבילים בקיבוץ, עבור בקניונים ובחנויות וכלה ברחובות ערים גדולות. קלנועית מספקת ביטחון רב לנוהגים בה, משום שהם אלה שמנווטים אותה ממש כמו שמנווטים כל כלי רכב, כשהם יושבים בתוכה ומוגנים מפני פגיעותיהם של אנשים ושל חפצים. משום כך קלנועית קומפקטית הינה הפתרון הטוב ביותר עבור אנשים המוגבלים בניידות אשר לא מעוניינים לוותר על עצמאותם ורוצים, בין היתר, גם להיות מסוגלים להתנייד בכוחות עצמם גם בקניונים ובמקומות סגורים שמבקרים בהם הרבה אנשים.

מקפלים והולכים

חשוב לציין, שאותה קלנועית המיועדת להתניידות במקומות סגורים וקטנים יחסית, הינה קלנועית שהינה גם קלת משקל במיוחד המאפשרת לנייד אותה ממקום למקום בקלות גם באמצעות הרמה, וגם כזאת שניתן לקפל ו/או לפרק על פי הצורך. קלנועית מתקפלת למזוודה ניתנת להעברה ממקום למקום באמצעות רכב, וכך לא מגבילים את השימוש בה רק למקומות שקרובים לבית.

בחירת קלנועית – על מה חשוב להקפיד?

כאשר בוחרים קלנועית המיועדת להתניידות במקומות קטנים בפרט, חשוב מאוד להקפיד על הפרמטרים הבאים:
כמי שהתנסתה בנהיגה במספר סוגי קלנועיות אני בהחלט יכולה להגיד לכם, שלמרות שלמראית עין אין הבדל גדול בין הסוגים השונים, הרי שבפועל כאשר יושבים ליד ההגה, בהחלט מרגישים בהבדלים שקיימים בין הקלנועיות השונות. לכן, לפני שרוכשים קלנועית חשוב מאוד לבצע נסיעת במבחן בכמה סוגים, ולבחור בכלי הרכב הנוח ביותר עבור המשתמש. אחרי הכול, למרות שמהירותו אינה גבוהה, מדובר בכלי רכב לכל דבר ועניין והנסיעה בו צריכה להיות בטיחותית. על מנת להבטיח ככל האפשר שהיא אכן תהיה כזו, כדאי להבטיח קודם כל שלנהג יהיה נוח. בהמשך צריך יהיה לוודא שמי שנוהג בקלנועית יודע בדיוק איך לתפעל אותה, על מנת שהנהיגה בה תהיה בטוחה לאורך כל הדרך.
באתר "העיקר הבריאות" תוכלו להתרשם ממספר סוגי קלנועיות, ומתוכם לבחור את אותה קלנועית המתאימה ביותר לצורכיכם. נסיעה טובה ובהצלחה!
 כתבה: שיר שמולביץ           
       
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
האם כדאי להשקיע בביטוח לקלנועית? בעמוד זה תמצאו דוגמאות למקרים שבהם פוליסת ביטוח לקלנועית עשויה להתגלות כמועילה מאוד ופירוט של סוגי הביטוחים האפשריים לקלנועיות
קלנועית היא פתרון הנגשה יעיל להפליא לכל מי שמתקשה להתנייד בכוחות עצמו. עם זאת, חשוב לדעת כי מדובר גם בכלי רכב חשמלי, שחלות עליו תקנות תעבורה ספציפיות. בהתאם לכך, עולה השאלה המתבקשת האם צריך רישיון לקלנועית?
אם אתם מחפשים רכב חשמלי זוגי, שיסייע לכם להתנייד בחופשיות ממקום למקום – קלנועית מדגם L-43 של חברת "גלגל יציב" היא התשובה המושלמת עבורכם
כיצד בוחרים קלנועית מתאימה? במאמר שלפניכם תמצאו המלצות על מה לשים דגש בבחירת קלנועית, כל המידע על סוגי הקלנועיות, טווחי מחירים של קלנועיות מתקפלות, קלנועיות זוגיות ועוד

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות