whatsapp
ציוד ההתגוננות מקורונה שכדאי לכל בית ועסק להחזיק
ציוד ההתגוננות מקורונה שכדאי לכל בית ועסק להחזיק

ציוד ההתגוננות מקורונה שכדאי לכל בית ועסק להחזיק

נגיף הקורונה, ששינה באופן דרמטי את החיים של כולנו, צפוי להישאר איתנו לעוד חודשים רבים. השלב הראשון במאבק במגפה העולמית כלל בעיקר הסתגרות בבתים, אבל לכולם ברור שנדרשת הסתגלות לשגרה חדשה שכוללת גם יציאה מהמרחב המוגן והפעלת העסקים. על-מנת לעשות זאת עם מינימום סיכון להדבקות נדרשת מכולנו זהירות ועוד יותר מכך אחריות - אחריות להשתמש בציוד שמשפר את ההיגיינה האישית ומקטין במידה ניכרת את הסיכוי שהקורונה תעבור בין בני אדם שמקיימים ביניהם אינטראקציה עסקית כזו או אחרת. כדאי לזכור שכל מגע לא זהיר עלול להוות חוליה ראשונה בשרשרת הדבקה שכוללת עוד בני משפחה ועוד בני אדם, ולכן ישנה חשיבות גבוהה לשימוש באמצעי הגנה - גם אלה האישיים וגם אלה שיש להציב בכל עסק.

מד חום ללא מגע

חומת המגן הראשונה בפני הדבקות בתוך בתי עסק - חנויות, משרדים ומקומות נוספים - היא איתור האנשים שעלולים להיות נשאים, גם אם הם עצמם עדיין כלל לא מודעים לכך. הסימפטום הבולט מבחינה זו הוא חום גוף גבוה של 38 מעלות ומעלה. חשוב להדגיש: לא כל מי שחום גופו עובר את הרף הנ"ל הוא בהכרח חולה ב-COVID-19, ישנן כמובן עוד מחלות שאחד התסמינים שלהן הוא עלייה בחום הגוף (כאמצעי להרס הנגיף או החיידק המזיק). מצד שני, מאחר שווירוס הקורונה הוא גם מדבק מאוד וגם מסוכן, מוטב לנקוט בזהירות מרבית ולבצע בדיקות חום בכניסה למקומות במרחב הציבורי שמסתובבים בהם יחסית הרבה בני אדם.
הבדיקה מתבצעת באמצעות מד חום אינפרא אדום שהיתרון המרכזי שלו הוא כמובן האפשרות לקבל תשובה מהירה מאוד וללא מגע באדם עצמו. חשוב להקפיד לרכוש את מד החום המשוכלל במקום אמין, כך שגם התוצאות שמתקבלות תהיינה אמינות ומדויקות לחלוטין.

 

 

חיטוי ידיים

אחת מנקודות התורפה הבולטות במאבק בנגיף הקורונה היא הידיים. חשוב להבין שהווירוס, שככל הנראה עבר לבני אדם עקב אכילת עטלפים או פנגולינים, עלול להישאר על משטחים שונים במשך שעות רבות ואולי אף ימים. נגיעה במשטח מזוהם מעבירה את הקורונה אל היד של האדם, ומשם הדרך אל מחזור הדם ואל הריאות קצרה (בעיקר בגלל ההרגל הבלתי נשלט של כולנו לגעת באף, בפה ובעיניים).
בהתאם, ממליצים ארגוני הבריאות השונים על ניקיון הידיים לעיתים קרובות. בבית אפשר לעשות זאת עם מים וסבון, אבל במרחב הציבורי לא בכל מקום יש כיור - ולכן מומלץ להתקין דיספנסר לג'ל ניקוי וחיטוי ידיים. גם במשרדים, גדולים כקטנים, חשוב מאוד שיהיה דיספנסר שכזה. על-מנת להבטיח מקסימום היגיינה מומלץ להעדיף את הדגמים המופעלים ללא צורך במגע פיזי אלא על בסיס חיישן אינפרא אדום שמזהה תנועה. במיוחד כדאי ליישם את ההמלצה הנ"ל בקניונים, מסעדות, מרפאות ועוד מקומות הומי אדם.
מוצר נוסף בקטגוריה חשובה זו הוא חומר לניקוי וחיטוי ידיים בבקבוק אישי - כדי שתוכלו להיות בטוחים במלוא מאת האחוזים שהידיים שלכם מחוטאות היטב בכל נקודת זמן, בלי קשר לרמת המיגון במקומות שבהם אתם עוברים.

 
 


 

מסכות

במדינות רבות באסיה מסכות רפואיות, שמוכרות גם בשם מסכות כירורגיות, הן חלק כמעט בלתי נפרד משגרת היומיום. בעידן שלפני הקורונה הן סיפקו הגנה בעיקר מזיהום אוויר ומאבק, וכיום הן כמובן מונעות מאיתנו להדביק אחרים וגם להידבק בעצמנו, כך על-פי נתוני ארגון הבריאות העולמי והמלצות משרד הבריאות בארץ.
כדאי לזכור שהדבקה בקורונה עלולה להתרחש לא רק בזמן התעטשות או שיעול. גם כשאנחנו פשוט מדברים, יש נתזים מהפה שאנחנו כלל לא מרגישים בהם - אבל גם כשמדובר בטיפה זעירה במיוחד, כזו שנדרש מיקרוסקופ עוצמתי כדי לראות, עדיין היא עלולה להכיל את הנגיף המסוכן. את המסכות הרפואיות כדאי לקנות אך ורק במקומות שמתמחים בציוד רפואי ופרא-רפואי כך שתוכלו להיות בטוחים שהן אכן מספקות את ההגנה הדרושה, ובנוסף הן נוחות לחבישה גם למספר שעות ברציפות.
אופציה נוספת היא מסכה עם פילטר kn95. השם של מסכה זו נובע מהיכולת שלה לבלום לפחות 95% מהחלקיקים שהגודל שלהם הוא עד 0.3 מיקרון. עוד כדאי לדעת ש-KN95 הוא התקן הסיני בעוד N95 הוא התקן האמריקאי, אבל מבחינה מהותית מדובר באותו סוג של מסכה. את המסכות האלה אפשר להדק סביב האף והפה, והן כוללות גם תא נשימה יחסית גדול כך שהשימוש בהן נוח מאוד.

 
 
    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
נגיף הקורונה, ששינה באופן דרמטי את החיים של כולנו, צפוי להישאר איתנו לעוד חודשים רבים. על מנת להימנע מהדבקה והעברה של מחוללי מחלה הנישאים באוויר עלינו לנקוט באמצעי זהירות. ריכזנו עבורך מידע על ציוד להתגוננות מפני קורונהץ
כל המידע והטיפים החשובים בנושא שמירה על היגיינה המסייעת במניעת הדבקות במחלות שונות
מהם המכשירים והתכשירים המסייעים להתמודד עם הפגיעה של הקורונה במערכת הנשימה.
על-פי הערכות שונות, לאורך החורף, כלומר במשך 3-4 חודשים, מדי יום 5% עד 10% מהעובדים לא מגיעים למשרד עקב מחלה. למה במשרדים יש סכנה מוגברת להידבקות בשפעת? כיצד ניתן להפוך את המשרד לפחות ידידותי לווירוסים ויותר בטוח לעובדים?

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות