whatsapp
חשיבות הניקיון והחיטוי במרפאות ובבתי חולים
חשיבות הניקיון והחיטוי במרפאות ובבתי חולים

חשיבות הניקיון והחיטוי במרפאות ובבתי חולים

מרפאות ובתי חולים בכלל וחדרי ניתוח בפרט, הם מקומות שאליהם מגיעים אנשים חולים או פצועים, במטרה להחלים ולחזור לתפקוד ככל שמצבם יאפשר להם. למרות זאת, קיים כאן דיסוננס תמידי, שכן למרות שמגיעים למקומות אלה כדי להחלים, הרי שהם מלאים בחיידקים ובווירוסים, כך שלפעמים במקום להירפא בהם, דווקא נעשים חולים. בגלל המצב הרגיש הזה, חשוב מאוד להקפיד על היגיינה ברמה גבוהה בבתי החולים ולשם כך יש להשתמש בחומרי חיטוי חזקים ויעילים.

להיות בטוח בחדר הניתוח

כשאדם נכנס לחדר ניתוח הוא נמצא במצב גופני רגיש ביותר. המערכת החיסונית שלו חלשה ומבצעים לו חתך בעור, שני מצבים שהופכים אותו הרבה יותר פגיע לחיידקים ולווירוסים הנמצאים באוויר ובעצם – בכל מקום. על מנת להפחית את סיכויי הידבקותו של המנותח במחלות, על צוות חדר הניתוח להקפיד לבצע ניקיון יסודי במקום לפני ואחרי כל ניתוח, ובין היתר לדאוג לכך שכל המכשירים והמשטחים שעליהם הם מצויים יהיו סטריליים לגמרי. בנוסף, חשוב לוודא שמערכות האוורור בחדרי ניתוח מנוקות באופן תדיר, משום שהן מקור לא אכזב להצטברות חיידקים, פטריות ועובש, שעלולים לסכן את המטופלים ששוכבים על שולחן הניתוחים.

ניקוי משטחים בחדר הניתוח

לאור העובדה שכל המשטחים והמכשירים בחדר הניתוח חייבים להיות סטריליים, יש לעשות שימוש בחומרי חיטוי וניקוי איכותיים ויעילים. יש היום בשוק מגוון רחב של חומרים כאלה, כאשר המתאימים והנפוצים ביותר הינם מגבונים הספוגים בחומר חיטוי מיוחד, המתאים בדיוק למטרה זו. באמצעות מגבונים אלה ניתן לנקות כל משטח וכל מכשיר, ולהבטיח שהם יהיו נקיים מחיידקים. בנוסף, ניתן להשיג חומרים איכותיים לניקוי רצפות של חדרי ניתוח ובתי חולים, אשר מבטיחים השמדה של כל חיידק שנמצא במקום.

לא רק משטחים

חיידקים יכולים להתפתח ולהתרבות לא רק משטחים ועל פתחי אוורור הנמצאים בבתי חולים ובחדרי ניתוח, אלא גם על עורם ובגופם של האנשים הנמצאים בהם. בין אם מדובר באנשי צוות ובין אם מדובר בקרובי משפחה ובמבקרים, הרי שכל אדם נושא על גופו חיידקים, והמערכת החיסונית שלו מצליחה להתגבר עליהם ואף לחסן אותו מפניהם. למרות זאת, בעבור אנשים חולים אשר המערכת החיסונית שלהם חלשה, גם חיידקים אלה, שגופו של אדם בריא יכולה להתמודד איתם בלי לפתח מחלה, עלולים להוות עבורם סכנה גדולה. לכן, לפני כל מגע עם חולה הנמצא בבית החולים ו/או אם מזון שהוא אוכל, חשוב מאוד להקפיד לשטוף ידיים ולחטא אותן באמצעות חומרי חיטוי מתאימים. ניתן להשיג היום בקבוקונים המכילים נוזלי חיטוי אלכוהוליים, המיועדים במיוחד לחיטוי הידיים לפני הכניסה לחדרי חולים, לתינוקיות ולחדרי ניתוח. בקבוקונים אלה מומלץ להציב ליד דלתות הכניסה למקומות אלה, וכך גם הצוות הרפואי וגם מבקרים המגיעים למקום יכולים לחטא את ידיהם ולהפחית את הסיכון שהחולה יידבק במחלה כלשהי.

רק בריאות!

אין כל ספק, שאנשים הנמצאים בבתי חולים הם רגישים יותר, ועלולים להידבק בקלות במחלות שונות. על מנת למנוע מצב שכזה, יש להקפיד על כך שהם ישהו בסביבה נקייה וסטרילית ככל שניתן. יש להנחות את הצוות הרפואי לשטוף ידיים בחומרי חיטוי מתאימים לפני ואחרי טיפול ו/או מגע בחולה, יש לוודא שהחדרים וחדרי הניתוח שבבתי החולים מנוקים מדי יום (ואפילו כמה פעמים ביום) ושניקוי זה כולל גם ניקוי של פתחי האוורור הנמצאים במקום. על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר יש לעשות שימוש בחומרי חיטוי איכותיים בלבד, מתוצרת החברות המובילות בתחום בארץ ובעולם.
באתר העיקר הבריאות תוכלו להשיג חומרי חיטוי מתוצרת חברת MERZ, אחת המובילות בעולם בתחום של ייצור חומרים לניקוי משטחים וכלים במעבדות רפואיות, בבתי חולים ובחדרי ניתוח.
       
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מהם המכשירים והתכשירים המסייעים להתמודד עם הפגיעה של הקורונה במערכת הנשימה.
כל המידע והטיפים החשובים בנושא שמירה על היגיינה המסייעת במניעת הדבקות במחלות שונות
נגיף הקורונה, ששינה באופן דרמטי את החיים של כולנו, צפוי להישאר איתנו לעוד חודשים רבים. על מנת להימנע מהדבקה והעברה של מחוללי מחלה הנישאים באוויר עלינו לנקוט באמצעי זהירות. ריכזנו עבורך מידע על ציוד להתגוננות מפני קורונהץ
על-פי הערכות שונות, לאורך החורף, כלומר במשך 3-4 חודשים, מדי יום 5% עד 10% מהעובדים לא מגיעים למשרד עקב מחלה. למה במשרדים יש סכנה מוגברת להידבקות בשפעת? כיצד ניתן להפוך את המשרד לפחות ידידותי לווירוסים ויותר בטוח לעובדים?

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות