ציוד לקליניקה מרפאה וטיפולים
נגישות
ניידות ותנועה
ציוד סיעודי ושיקומי אביזרים לנכים
ציוד רפואי ביתי, אורטופדיה ופיזיותרפיה
בית מרקחת וקוסמטיקה
רהיטים לבית, מזרונים וציוד ספורט
השכרת ציוד
אתה נמצא כאן ראשי מאמרים המכשירים והתכשירים שיעזרו לנו להתמודד עם הקורונה
 המכשירים והתכשירים שיעזרו לנו להתמודד עם הקורונה

הקורונה כאן - מהם המכשירים והתכשירים שיעזרו לנו להתמודד עימה?

נגיף הקורונה שהחל להתפשט בסין בסוף 2019 משפיע על החיים של מיליארדי בני אדם בכל רחבי העולם. קצב ההתפשטות המהיר, והעובדה שמדובר בווירוס מסוכן, מחייבים היערכות חכמה - ובפרט שימוש במכשירים ותכשירים שמסייעים להתמודד עם הפגיעה של הקורונה במערכת הנשימה. 
פעולה חשובה נוספת היא שמירת המרחבים שבהם נמצאים אנשים, ובפרט אלה הפגיעים - האוכלוסייה המבוגרת ואנשים שסובלים ממחלות של דרכי הנשימה - נקיים מהנגיף, באמצעות חיטוי מקצועי.

מכונות הנשמה ניידות

מיד עם פרוץ המשבר, התברר שאחת מנקודות התורפה המשמעותיות היא מחסור אפשרי בציוד חיוני - ובמיוחד מכונות הנשמה.
מכונת הנשמה היא פתרון מתאים לאנשים שסובלים מתפקוד לקוי של הריאות ומנשימה לא תקינה. כידוע, אחד התסמינים החמורים של מחלת ה-COVID-19 שמחולל וירוס הקורונה הוא קוצר נשימה וקשיי נשימה, ואצל לא מעט חולים המצב מתדרדר לכדי דלקת ריאות וקושי הולך וגובר לנשום ללא עזרה חיצונית - ולכן החשיבות העצומה של מכונת ההנשמה.
מכונות ההנשמה מבצעות שתי פעולות קריטיות: ניטור מתמיד ומדויק של קצב של הנשימות, ובמידת הצורך תמיכה נשימתית. מנשם איכותי כולל גם הנשמת לחץ וגם הנשמת נפח, ומתאים הן לטיפול מוסדי והן לטיפול ביתי. תכונה הכרחית נוספת היא תמיכה בשיעול באמצעות רכיב שנקרא LIAM (ראשי תיבות של הביטויLung Insufflation Assist Maneuver ).
עוד דגש חשוב הוא לוודא שישנו אישור יצרן לרציפות עבודת המכשיר (24 שעות ביממה), וכן מומלץ לבחון את קצב זרימת האוויר (שיכול להגיע למשל ל-300 ליטר בדקה) ולחצי ההנשמה.

 
מכונת הנשמה

מחוללי חמצן

מכשיר חיוני נוסף להתמודדות עם נגיף הקורונה, וגם לטיפול במצוקות בריאותיות אחרות, הוא מחולל חמצן. בחלק מהמקרים הטיפול בחמצן הינו נקודתי, כלומר לזמן קצר על-מנת להקל על קשיי נשימה, ובמקרים אחרים ניתן החמצן לטווח הארוך - טיפול שנקרא LLOT (ראשי תיבות של הביטוי Long Term Oxygen Therapy). כך למשל מהווה LLOT פרוטוקול טיפול מקובל בחולי COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית) בשלבים המתקדמים שלה. 
הצורך בשימוש במחוללי חמצן נובע מכך שריכוז נמוך מדי של חמצן בדם עלול לגרום להיפוקסיה - כלומר ירידה של ריכוז החמצן ברקמות שונות וגרימת נזק חמור ואפילו בלתי הפיך לאותן הרקמות. על-מנת להבטיח איכות חיים מירבית מומלצת האופציה של מחולל חמצן נייד - מכשיר קל משקל שניתן לקחת אותו בקלות לכל מקום, כך שאספקת החמצן תהיה רציפה ותקינה לחלוטין. זהו כמובן יתרון משמעותי גם לדיירים במסגרות המיועדות לגיל השלישי וגם למטופלים בבית שרוצים לעבור בלי מגבלה בין החדרים השונים.
הפרמטרים שאותם כדאי לבחון על-מנת לבחור נכון את הדגם המתאים לכם ביותר של מחולל החמצן הנייד הם משך הפעולה של הסוללה, זמן ההטענה שלה, רמת הרעש שמייצר המחולל והמשקל. המלצה נוספת היא לרכוש מחוללי חמצן אך ורק בחנות ותיקה ואמינה שיש לה את הידע הדרוש כדי לסייע לכם להגיע לדגם האופטימלי עבורכם.

מדי סטורציה

מכשיר נוסף שמיועד לאנשים בעלי קשיי נשימה, שכאמור עלולים להחמיר במידה ניכרת אם האדם נדבק חלילה בקורונה, הוא מד סטורציה.
תפקידו של מד הסטורציה הוא למדוד את רמת החמצן בדם ולספק את המידע הנחוץ להחלטה האם להשתמש במחולל החמצן או שמא אין בו צורך. היתרון העיקרי של מדי הסטורציה הוא פשטות הבדיקה - אין צורך לקחת דם, ולמעשה כל אדם יכול לבחון בעצמו את מצב הסטורציה עם המכשיר שמתחבר בקלות לאצבע.
התוצאה המתקבלת היא באחוזים. בין 95% ל-100% זוהי רמת חמצן תקינה. סטורציה של בין 90% ל-94% מחייבת טיפול, ואם הסטורציה יורדת אל מתחת ל-90% זהו מצב מסכן חיים שמחייב טיפול רפואי מקצועי בדחיפות. ברמות סטורציה של 90% עד 94% אפשרויות הטיפול הן מכשיר אדים, מכשיר אינהלציה, מסכת חמצן, בלון חמצן וכאמור מחולל חמצן.
בגלל החשיבות העצומה של מדידה מדויקת לחלוטין של הסטורציה, ובהתאם גם האמינות של מד הסטורציה, מומלץ לרכוש אותו אך ורק בחנויות שמתאפיינות ביושרה מלאה ומקפידות על מוצרים איכותיים שמבטיחים תמונת מצב נכונה בכל נקודת זמן.

חיטוי חללים ומרחבים נגד קורונה

ככל שניחשף פחות לנגיף, כך קטן כמובן הסיכון ללקות ב-COVID-19. בהתאם, מומלץ לבצע חיטוי נגד קורונה בכל מקום שבו ישנו חשש להימצאות הנגיף. בפרט, נדרש חיטוי בדירות שבהן חי אדם שהתגלה כנשא קורונה, בדירות ששימשו לבידוד, בתי אבות שהתגלו בהם חולים או שביקרו בהם נשאים וגם במשרדים (שכן לפי מחקרים שונים, הנגיף שעבר אל בני אדם ככל הנראה עקב אכילת בעלי חיים בסין עלול להישאר על משטחים רבים במשך 24-48 שעות ואפילו 5-9 ימים!)
חיטוי דירה או משרד נגד קורונה מתבצע לרוב עם חומר בשם סימקסין X שמשמש גם לטיהור ציוד רפואי רגיש ומשטחים שונים בבתי חולים ומוסדות רפואיים אחרים. חשוב מאוד להפקיד את מלאכת החיטוי בידי מדביר מוסמך ועתיר ניסיון - כך שהחומר הנ"ל יגיע לכל פינה, לכל נקודה ולכל פריט שעלול להיות נגוע בקורונה.
 
         
חזרה לרשימה

חדשות
על פי התקנות שיהיו בתוקף מיום ראשון 27.12.20 לא ניתן לבצע איסוף עצמי מבית העסק

חובת הנגישות כוללת התקנת רמפה לצד גרמי מדרגות: מבחר רמפות החל מ 590 שח

מכשיר טנס מבצע לחברי הקופות

השרות שקבלת היה מצוין? רוצה לפרגן לנו? לכתיבת חוות דעת באתר זאפ לחץ כאן!

מובהר, כי לא ניתן להחזיר מוצר ולבטל את העיסקה לאחר ההתקנה והתאמה אישית בבית המזמין לשביעות רצונו.

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!

מובהר כי שימוש במוצר גורם להרעה במצבו ממצב"חדש" ל"משומש" (בהתאם לחוק הגנת הצרכן) לא ניתן להחזירו

علاج ملح في بيتك

משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צריכה.


דפי מידע
רשימת הצטיידות לטיפול ביתי
אנחנו בתקשורת
הצהרה על קיום עסקה טלפונית
אודות החברה
התחייבות העיקר הבריאות
הצהרת פרטיות
מחירון פרסום באתר
תקנון
מפת האתר

מנוף הרמה לנכים או לסיעודיים
מנוף הרמה לנכים מתאים לשימוש ביתי ולשימוש מוסדי בבתי אבות או מחלקות בבתי חולים. פע...

כל מה שהקליניקה שלך צריכה
משפדל ועד מכשיר א.ק.ג. מסטטוסקופ ועד מוצרי נייר one stop shop לכל מה שהמרפאה שלך צ...

מטפס מדרגות זחל המאפשר למבוגרים או לנכים, לעלות ולרדת במדרגות
מעלון מטפס מדרגות זחל תוצרת אירופה -הכנס/י לקבלת פרטים ומחיר!

דפיברילטור. כל מה שרציתם לדעת!
דפיברילטור (Automated External Defibrillator) הינו מכשיר החייאה אוטומטי מציל חיים ...


iso 9001


בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.


אתר זה הוקם ומתוחזק ע"י חברת לוגייט מספקת שירותי אחסון אתרים, קידום אתרים והקמת חנות וירטואלית