whatsapp
שירותי רפואה מרחוק חדר מיון עד הבית
שירותי רפואה מרחוק חדר מיון עד הבית

שירותי רפואה מרחוק

 
שירותי רפואה מרחוק או טלרפואה היא שם כולל לשירותים רפואיים המתבצעים מרחוק באמצעות מכשור טכנולוגי חדיש ותקשורת אלקטרונית בין רופא למטופל, כאשר אין הכרח ששניהם ימצאו באותו מקום. הרפואה הדחופה הופכת נגישה ליותר ויותר מטופלים שכבר אינם נדרשים בהכרח להגיע פיזית למרפאה או לחדר המיון. בעזרת טלרפואה ניתן לבצע מרחוק בדיקות, ניטור מדדים, מעקב ואבחון כולל ייעוץ טלפוני עם רופא בכל רגע נתון. 
 

סוגי השירותים ברפואה מרחוק הקיימים כיום

בדיקה במכשור רפואי מקוון – מכשירים רפואיים מתקדמים מאפשרים צפייה, מדידה, עיבוד והצגת נתונים פיזיולוגיים של הנבדק בצורה מקוונת, ביניהם מכשיר אק"ג ביתי, מכשיר אולטרסאונד נייד, מוניטור לביצוע בדיקות בבית ועוד. המידע יכול להיות מועבר בצורה מקוונת לרופא, שיעזר בו לצורך אבחון המטופל. הבדיקות יכולות להתבצע בזמן ייעוץ טלפוני או דיגיטלי עם הרופא או בצורה עצמאית לאבחון במועד מאוחר יותר. 

רופא און ליין - מפגש אונליין לייעוץ טלפוני עם רופא בזמן אמת. לרוב תיאום הייעוץ יהיה באמצעות אפליקציה ייעודית של קופות החולים השונות.
 

מוקדים שונים לרפואה דחופה - ישנם מוקדים המציעים שירותי רפואה מרחוק לאבחון מוקדם או שירותי ביקור רופא לבתים עבור אירוע לבבי. ישנם מוקדים שמעסיקים מוקדנים ולעומתם כאלו שבהם יש מענה של רופא טלפוני מרחוק, לחלקם הסדרים עם קופות החולים השונות וחלקם מזניקים מטעם המוקד אמבולנס לחדר מיון. חשוב להבין ולהשוות מה בדיוק כולל השירות של המוקד הספציפי.
 
זה כבר ברור לכולנו, ככל שהאבחון יבוצע מוקדם יותר כך ימנע נזק חמור ואף בלתי הפיך.
 

חדש בישראל! 


שירותי מיון אישי מרחוק  המאוישים על ידי צוותים רפואיים רב-מקצועיים ומיומנים המעניקים שירות מרחוק און ליין במענה מידי. מוקדי המיון יסיעו ויכווינו אתכם בכל בעיה רפואית שמטרידה אתכם, קלה וחמורה, תוך התחשבות בצרכים שלכם ובנוחות מביתכם.

 
למי שירות מיון אישי מרחוק מתאים?
לחולים במחלות כרוניות כגון סכרת, יתר לחץ-דם, מחלות ריאה כרוניות, מחלות לב, לאנשים שנוטלים תרופות רבות וגם לאנשים בריאים שמעדיפים לקבל שירות מקצועי באופן מיידי מבלי לצאת מהבית ולהמתין בחדר מיון או במוקדים עמוסים  לרפואה דחופה.
 
חשיבות הזמן בשיפור סיכויי החלמה של המטופל:
לאנשים הנמצאים בקבוצת סיכון, בעת אירוע לבבי או נשימתי לדוגמה הזמן עשוי להיות קריטי וככל שהמטופל יקבל טיפול מתאים מהר יותר, כך סיכויי החלמתו יעלו.

הזמן הוא אלמנט קריטי! 
 
ישנן מחלות שהתסמינים שלהן לא תמיד ברורים וכדי לוודא מה מצבו הרפואי של המטופל נחוצה הערכה מיידית ע"י צוות רפואי מוסמך בהתאם להיסטוריה הרפואית של המטופל, לתלונות שלו ולמדדים הרפואיים המתקבלים ממכשירי המדידה שסופקו לו לבית.
 
ישנם מקרים שבהם על אף שהמטופל מרגיש שמשהו אינו כשורה עדיין קיימת אצלנו ואצל קרוביו ההתלבטות האם אכן מדובר באירוע רפואי כלשהו המצריך טיפול מיידי כמו לדוגמה אירוע לבבי. למנויים במוקדי השירות של מיון מרחוק כבר אין צורך להתלבט, כל שעליהם לעשות הוא ליצור קשר מהיר עם הצוות הרפואי ולקבל ייעוץ מיידי.
 
 
       
פורסם בתאריך 7 בדצמבר 2023 / נכתב ע"י נעמה יפת   
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
איך נגרם הבקע? מהם התסמינים לבקע? כיצד מאבחנים ומטפלים בבקע? אילו שיטות ניתוח קיימות לתיקון הרניה? תמיכה יעילה לאחר ניתוח שבר. לפניך מדריך שיענה לך על כל השאלות.
חרדה נחשבת להפרעה נפשית, ובבסיס שלה עומד רגש הפחד. בעקרון, הפחד הוא רגש טבעי ונחוץ לאדם, שתפקידו להתריע בפני סכנה. אך במקרה של הפרעת חרדה חל "שיבוש" במנגנון הפחד, כך שהאדם חש "בסכנה" גם כאשר אין סיבה ממשית לכך במציאות. במקום להגן, החרדה גורמת לאדם סבל ופוגעת באיכות חייו.
ויטיליגו הינה מחלה הגורמת להופעת כתמים בהירים על העור. היא מתפרצת בדרגות חומרה שונות בקרב 1%-2% חולים סביב העולם. מהם התסמינים? מהם הגורמים? האם ניתן לרפא אותה?
האויב מספר אחת של הלב הוא התקף לב, וחשוב לנקוט בכל האמצעים על מנת למנוע אותו, ככל שרק ניתן. במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש על הקשר בין אחוזי שומן גבוהים בגוף ובין התקף לב, ועל חלק מהדרכים הקיימות שיוכלו לסייע לכם להימנע ממנו

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות