whatsapp
איך מעלים קלנועית או כסא גלגלים לרכב?
איך מעלים קלנועית או כסא גלגלים לרכב?

איך מעלים קלנועית או כסא גלגלים לרכב?

נכים ובעלי מגבלה בניידות רבים מחפשים פתרונות שיסייעו להם להתנייד ביומיום באמצעות הרכב באופן מכובד, בטוח, נוח וללא צורך במלווה צמוד. אחד הקשיים העיקריים בתחום זה הוא הכנסת קלנועית או כסא גלגלים לתוך הרכב. לצורך כך פותח מתקן הרמה לרכב, שנועד להעביר ללא מאמץ את הקלנועית או כיסא הגלגלים לתוך הרכב ומחוצה לו. בין אם מדובר במעלון פלטפורמה לכלי רכב גדולים יותר, במנוף הרמה לרכב קטן יותר או במעלון גג מגוון המתקנים החדשניים הללו מספקים עצמאות ונוחות שלא יסולאו בפז. הכרת הסוגים השונים של מתקני ההרמה לרכב יכולה לשפר משמעותית את איכות החיים של אנשים עם קשיי ניידות, ולהפוך את הנסיעה היומיומית לבטוחה יותר ונגישה יותר.
 
באתר העיקר הבריאות תוכלו לבחון את מתקני ההרמה השונים:

קטלוג מתקן הרמה לרכב

להלן הסוגים הנפוצים של מתקני ההרמה לרכב:

מעלון פלטפורמה לרכב

המשתמש מסיע את הקלנועית או את כסא הגלגלים אל משטח ההרמה. לאחר מכן, יוצא ממכשיר הניידות ומאבטח אותו לפלטפורמה. לבסוף, ציוד הניידות מורם ומאוחסן בתוך הרכב.
יישומים: מעלון פלטפורמה לרכב מתאים לקלנועיות לכיסאות גלגלים ידניים וממונעים כאחד ומשמש בדרך כלל עבור טנדרים, מיני ואן, רכבי שטח וכלי רכב גדולים אחרים.
מאפיינים: מעלון זה מופעל לרוב על ידי שלט רחוק או מתג, מה שהופך אותו קל לשימוש עבור אנשים עם מוגבלות בניידות.
מאפייני בטיחות: מצויד במעקות בטיחות, משטחים מונעים החלקה ומנגנוני נעילה לאבטחת כיסא הגלגלים או הקלנועית במהלך המעבר.
חסרונות: תופס מקום מטען, לא מתאים למכוניות קטנות יותר ודורש מרחב רב הן בתוך הרכב והן לתפעולו מחוץ לרכב עבור מנגנון הפלטפורמה. מעלון פלטפורמה בדרך כלל יקר יותר מסוגים אחרים של מתקני הרמה, התקנתו יקרה יותר ועשויה להיות כרוכה גם בשינויים משמעותיים ברכב. שיקולי החלל, העלות וההתקנה גורמים לכך שהוא אינו מתאים לכל אחד, במיוחד לא למי שבבעלותו כלי רכב קטן או לבעלי תקציב מצומצם יותר.
 

מנוף הרמה לקלנועית או לכסא גלגלים לרכב

מנוף הרמה לקלנועית או לכסא גלגלים לרכב מיועד לנוסעים המסוגלים להיכנס ולצאת מהרכב בצורה עצמאית וללכת בכוחות עצמם מהחלק האחורי של הרכב לתא הנהג. מתקן הרמה זה מתפקד כמו מנוף קטן. המשתמש מחבר את כיסא הגלגלים או הקלנועית לזרוע ההרמה, אשר לאחר מכן מניפה את הכסא לתוך הרכב. מתקן הרמה לרכב זה  פופולארי בזכות הרבגוניות והעיצוב הקומפקטי שלו. מנוף הרמה לקלנועית או לכסא גלגלים לרכב בדרך כלל זול יותר ממעלון פלטפורמה, מה שהופך אותו לאופציה ידידותית לתקציב עבור משתמשים רבים.

יישומים: המנוף מיועד להרמת קלנועית או כסא גלגלים ידני או חשמלי בהתאם ליכולת המשקל של המנוף. מתאים למכוניות סטיישן, למיני וואן, לרכבי שטח ולמגוון רחב של כלי רכב משפחתיים. מנוף זה מיועד להרמת קלנועית, כיסאות גלגלים ידניים וגם לכיסאות גלגלים חשמליים.
עיצוב קומפקטי: מנוף להרמת קלנועית או כסא גלגלים לרכב תופס פחות מקום בתוך הרכב בהשוואה למעלון פלטפורמה.
אפשרויות ידניות וחשמליות: המנוף זמין הן בגרסה ידנית והן בגרסה חשמלית, בהתאם לצרכי המשתמש. הפעלה ממונעת, נשלטת על ידי שלט ומפחיתה מאמץ פיזי עבור המשתמש.
חסרונות: מחייב את המשתמש או המטפל לחבר ולנתק את כיסא הגלגלים מזרוע ההרמה. לא כל כלי הרכב תואמים למנופי הרמה אילו, במיוחד מכוניות קטנות יותר עם שטח מטען מוגבל. דרוש מספיק מקום בתוך הרכב הן למנגנון ההרמה והן לכיסא הגלגלים.
 

מעלון גג

בניגוד למתקני ההרמה האחרים מעלון זה הינו פתרון שמתאים רק עבור מי שמשתמש בכסא גלגלים ידני ועובר ממנו למושב הרכב באופן עצמאי. המעלון מותקן על גג הרכב ומרים את כסא הגלגלים אל תוך החופה הנמצאת על הגג. מעלון גג פשוט להפעלה. קיפול ואחסון כסא הגלגלים לתוכו שומר את תא המטען של הרכב פנוי. 

יישומים: מעלון גג ניתן להתקנה במגוון רחב של כלי רכב 4 ו 5 דלתות, רכבי סטיישן, מיני וואן וג'יפים.
מאפיינים: ניתן להפעלה באמצעות שלט רחוק או מתג, המאפשרים הפעלה קלה מה שמקל על המשתמשים להעלות ולפרוק את כיסא הגלגלים במינימום מאמץ פיזי.
עיצוב קומפקטי אווירודינאמי, עמיד בפני פגעי מזג אוויר ומצויד במנגנונים שמחזיקים את כיסא הגלגלים במקומו בצורה מאובטחת במהלך ההובלה.
חסרונות: מעלון גג מתאים לכסא גלגלים ידני בלבד. חניה באזורים עם מרווח גובה נמוך עלולה להפוך למאתגרת עקב תוספת הגובה של המעלון. אחסון כיסא הגלגלים על הגג יכול ליצור רעשי רוח בזמן הנהיגה, מה שעלול להשפיע על הנוחות ואף על יעילות הדלק.התקנת מעלון גג עשויה להיות מורכבת ודורשת התקנה מקצועית כדי להבטיח שהוא מותקן היטב ומחווט כהלכה.
מעלון גג לרכב הינו פתרון מעשי עבור מי שצריך להעביר כיסא גלגלים ידני מבלי להקריב את השטח הפנימי של הרכב, אך מומלץ לקחת בחשבון הן את החסרונות הפוטנציאליים לפני קבלת החלטה.
  
מחפשים עוד פרטים או מעוניינים לדעת מה המחיר של מתקן הרמה לרכב?
כאן תוכלו למצוא את כל המידע: 

קטלוג מתקן הרמה לרכב

אם אתם עדיין שואלים את עצמכם איזה מתקן הרמה לרכב הכי יתאים לכם, התלבטותכם ברורה לחלוטין.
אנו בהעיקר הבריאות נסייע לכם למצוא את הפתרון הנוח ביותר עבורכם. התקשרו אלינו לייעוץ טלפוני חינם 072-2159090

לקריאה נוספת >

פורסם בתאריך 17 ביוני 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
         
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
במאמר זה רכזנו עבורכם תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בנוגע לשירות או לתחזוקת מעלון כסא לאחר התקנו בבית הלקוח.
רמפות לכיסאות גלגלים הינן מוצרים חשובים עבור אותם אנשים המתקשים בהליכה, אולם הן יכולות לתת תועלת חשובה ביותר גם לבתי עסק רבים, שטרם הפכו את העסקים שברשותם לנגישים. באמצעות פעולה פשוטה של רכישת רמפה לכיסא גלגלים ושל פעמון ומדבקה מיוחדים,
אל תמתינו ותתקעו בקומה למעלה או למטה לפני שתבדקו אתנו את כל הפרטים על מעלון מדרגות להשכרה.
רמפה מתקפלת לרכב מסחרי מציעה מגוון יתרונות התורמים ליעילות ונוחות ולכן זו בהחלט בחירה מומלצת עבור עסקים ואנשים פרטיים כאחד.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות