whatsapp
להזדקן בכבוד - בתי אבות בישראל
להזדקן בכבוד - בתי אבות בישראל

להזדקן בכבוד – בתי אבות בישראל

 
אחד הרגעים הקשים והמורכבים ביותר במהלך חיי כל אחד ואחת מאיתנו, הוא הרגע בו אנו מבינים שההורים היקרים שליוו אותנו ושעמדו לרשותנו לאורך כל השנים הולכים ומאבדים ממרצם, זיכרונם ויכולת תפקודם. הזדקנות ההורה היא אחד מהרגעים בהם כל בני המשפחה הקרובה עושים מאמץ עילאי להעניק להורה האהוב כגמולו, על כל אותם ימים ולילות בהם הוא טיפל בנו.
 
חלק מהמשפחות מעדיפות להשאיר את ההורה בסביבה הקרובה אליהם ומגייסות עובד סיעודי שישהה במחיצת ההורה 24 שעות ביממה. חלק מהמשפחות מעדיפות להעביר את ההורה אל אחד מאותם בתי אבות רבים ואיכותיים הפזורים ברחבי הארץ, אופציה זו כרוכה בהליך הסתגלות מתמשך ורצוי לבצעה בהסכמת ההורה, במידה והוא במצב כשיר לשפוט את מצבו הבריאותי והנפשי.
 
אחת הדרכים הראויות ביותר היא להעביר את ההורה המזדקן מספר בדיקות מקיפות שיאששו את מצבו הבריאותי והנפשי. בדיקות אלו נועדו לאבחן בעיות בריאותיות בקרב הקשיש או האדם המבוגר וכן את מצבו הנפשי. לאחר ביצוע הבדיקות ובהתייעצות עם הגורמים המוסמכים לכך, תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה יותר עבור האדם המבוגר הקרוב לליבכם.
 

בתי אבות כמוסד טיפולי ראוי

 
בתי אבות הפזורים ברחבי הארץ מהווים מוסד מקצועי,רפואי ואיכותי עבור האוכלוסייה הבוגרת. בתי אבות שונים מאכלסים קשישים ומבוגרים מכל קשת האוכלוסייה בישראל. חלק מאותם קשישים הינם בעלי צרכים טיפוליים סיעודיים והם זקוקים להשגחה שוטפת 24 שעות ביממה.
 
כל בתי אבות ברחבי הארץ מעמידים לרשות דייריהם ובני משפחותיהם מגוון רחב של שירותים מקצועיים הכוללים בין היתר: שירותי רפואה, שירותי סיעוד נלווים, שירותים נפשיים, שירותי רווחה ועוד. בתי אבות פועלים במסגרת שוטפת קבועה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה.
 
כמו כן, עבור קשישים רבים מהווים בתי אבות כמקום מפגש חברתי המקל עליהם את ההסתגלות הנפשית למצבם החדש. מכיוון שתהליך ההסתגלות הינו מרוכב וחשוב ביותר, בעיקר בגילאים מתקדמים, מומלץ לבני המשפחה לבחור במרכז סיעודי או בית אבות הקרוב לאזור מגוריהם, וכך יוכלו לבקר את קרוביהם בכל רגע נתון.
 
בתי אבות כמקום משכן להורינו האהובים או לקרובים אלינו יש לבחור רק לאחר סיור במקום והתרשמות חיובית מכל הפרמטרים השונים המרכיבים את החיים במקום, לרבות, ניקיון, איכות הארוחות, חדרי השינה, איכות צוות העובדים במקום ועוד.
 
השמת הורה בבית אבות הינו צעד לא פשוט ומורכב הן לבני המשפחה והן לקשיש עצמו. על מנת לעבור את התקופה בבטחה ובשלום מבלי לגרום נזק נוסף למצבו הרפואי או הנפשי של הקשיש, מומלץ מאוד לבצע את התהליך בהדרגה. בתקופה הראשונה מומלץ מאוד לשהות במחיצתו של הקשיש לאורך כל שעות היממה, לבקר במקום בשעות היום ולהחזירו אל ביתו ללילה, במידה ומצבו הבריאותי מאפשר תנועתיות.
 
בתי אבות בישראל נמצאים תחת פיקוח של משרד הבריאות והרווחה, ומעת לעת נערכים בכל בית אבות, גם  בבתי אבות פרטיים, ביקורי פתע לבדיקת המקום. כל משפחה המתמודדת עם השמת אדם קרוב בבית אבות, מן הראוי ואף רצוי ומומלץ לקיים את ביקורי הפתע באופן קבוע ומתמשך, נכון יהיה לקיים תורות ביקור בקרב כל בני המשפחה ואף לקיים מפגש כולל אחת לתקופה.
 
הידיעה שילדיו וקרוביו ממשיכים להיות איתו גם ברגעים הקשים תחזק את רוחו של הקשיש ותעניק לו את הכבוד אליו הוא ראוי.
 
 
כותב המאמר: מר אבי  שוורץ     
 
     
 
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
בחוברת זו רכזנו עבורך מידע בנושא סיוע בהתאמת תנאי דיור לאנשים המוגבלים בניידות.
בית אבות? בית סיעודי? דיור מוגן? מטפלת בבית? כיצד מחליטים מה הכי נכון לנו ולבני המשפחה.
עזרים לבית חיוניים לאנשים עיוורים או לקויי ראייה. מאמר זה יסקור מגוון פתרונות מועילים שיהפכו את המשימות היומיומיות לקלות ובטוחות יותר.
בלי צורך להקליד מספר טלפון, באמצעות לחצן מצוקה ניתן להזעיק עזרה בקלות

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות