whatsapp
איך לקבל את הכסף מחברת הביטוח?
איך לקבל את הכסף מחברת הביטוח?

איך לקבל את הכסף מחברת הביטוח גם אם תביעתך נדחתה

 
הגשתם תביעת סיעוד ונדחתם על ידי חברת הביטוח? 
אנו משלמים בכל חודש כסף לחברת הביטוח, סכומי כסף נכבדים עבור ביטוחי בריאות שונים, על מנת להבטיח את עתידנו במידה וחלילה נזדקק לטיפול סיעודי, אנו משלמים במשך שנים כדי שנדע שמהבחינה הזאת אנחנו מכוסים ויכולים להסיר דאגה אחת פחות מליבנו.
המציאות מעט שונה, למרות ההבטחות של חברות הביטוח, ברגע האמת בו אדם שיש לו ביטוח סיעודי, זקוק לכסף, הוא עלול שלא לקבל את הכסף גם אם מצבו אכן דורש טיפול סיעודי ולמרות שיש ברשותו ביטוח מסוג זה.
 
איך קורה מצב כזה? מצב בו אדם רכש ביטוח סיעודי אך חברת הביטוח איננה מוכנה לשלם לו, הטיעונים של חברות הביטוח לדחיית התביעות הם רבים ומגוונים. במהלך עבודתי נתקלתי כמה טיעונים נפוצים ואחד מהם הוא הסתרת מידע, חברת הביטוח יכולה לטעון שהמבוטח הסתיר ממנה מידע על מצבו הבריאותי ולכן אינו זכאי לתשלום.
 
לחברת הביטוח ישנה הזכות לסרב לבקשתכם
טיעון נפוץ נוסף לדחיית התביעה הוא שחברת הביטוח טוענת שהחולה כלל איננו נחשב לסיעודי, במקרה זה, חברת הביטוח לא יכולה פשוט להגיד שהמבוטח אינו סיעודי, אלא יש נהלים ברורים לפיהם נקבע מצב סיעודי ועושים זאת באמצעות בדיקה רפואית הנקראת - הערכה תפקודית. זוהי בדיקה שבה בודקים 6 פעולות יום יומיות (קימה ושכיבה, היכולת להתלבש ולהתפשט, יכולתו להתרחץ, לאכול ולשתות, שליטה על סוגרים וניידות) המעידות על מידת עצמאותו של הנבדק ויכולת תפקודו. הבדיקה חייבת להיעשות על ידי רופא לכן חברת הביטוח תשלח רופא מטעמה שיש לו עניינן מובהק לטובתה. במקרה ותביעתכם נדחתה על בסיס ההערכה התפקודית, תוכלו לפנות לרופא אחר שיציג חוות דעת רפואית שאיננה מושפעת מהאינטרסים הברורים של חברת הביטוח.
 
חשוב לדעת כי לא רק חברות הביטוח הפרטיות יכולות לסרב לתביעתכם, גם אם אתם מבוטחים מטעם קופת החולים תביעתכם עלולה להידחות אבל מה שחשוב לזכור הוא שניתן לערער על הדחייה ללא קשר אם הביטוח שלכם נעשה דרך חברת ביטוח פרטית או דרך קופת החולים.
 
בשל מורכבות הנושא והשיטות המתוחכמות בהן נוקטות חברות הביטוח בכדי להתחמק מתשלום למבוטחיהן, מומלץ לפנות למומחה בתחום ביטוחי הבריאות הבקיא בכל תנאי הביטוח של החברות השונות ובעל נסיון רב בהתמודדות מולן כך שיוכל להשיג עבורכם את הכסף המגיע לכם.
 
במידה ואתה או מישהו מבני המשפחה הגשת בקשה לחברת הביטוח והבקשה נדחית לחצו כאן.  
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
עזרים לבית חיוניים לאנשים עיוורים או לקויי ראייה. מאמר זה יסקור מגוון פתרונות מועילים שיהפכו את המשימות היומיומיות לקלות ובטוחות יותר.
איך מקבלים את הכסף מחברת הביטוח גם עם תביעתך בביטוח בריאות או סיעוד נדחתה, לשלל עצות שימושיות קראו את המאמר
סימנים מוקדמים לאלצהיימר ושלבים ראשונים של המחלה - החשיבות העצומה של זיהוי סימנים ראשונים של אלצהיימר, הסימנים המוקדמים, איך מזהים אלצהיימר? וכיצד ניתן לסייע לאדם שנמצא בשלבים ראשונים של אלצהיימר? כל זאת במאמר שלפניכם
החיים בגיל מבוגר מציבים בפנינו אתגרים משמעותיים מכל הסוגים, ובפרט קושי פיזי הולך וגדל. ישנו מגוון רחב מאוד של אביזרי עזר לקשישים שמבטיחים חיים נוחים ונעימים בכל גיל.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות