whatsapp
משחה לטיפול בפצעי לחץ ובכיבים סוכרתיים
משחה לטיפול בפצעי לחץ ובכיבים סוכרתיים

משחה לטיפול בפצעי לחץ ובכיבים סוכרתיים 

משחה לפצעי לחץ מוריס פארם 

פצעי לחץ וכיבים סוכרתיים הם שני סוגי פצעים שעלולים להזדהם כתוצאה מהזנחה או מטיפול לא נכון, ולגרום לסיבוכים קשים כגון זיהום כללי (אלח דם) או דלקת עצמות. לכן, חשוב לאבחן נכון את סוג הפצע ולטפל בו כמה שיותר מהר. על מנת להבין את החשיבות הגדולה בטיפול נכון, יש להבין קודם מהם בדיוק כל אחד משני סוגי הפצעים.
 
פצעי לחץ
 
מהם פצעי לחץ?
פצעי לחץ הם פצעים הנגרמים כתוצאה מלחץ קבוע לאורך זמן על אזורים מסוימים בגוף. הלחץ הקבוע הזה גורם לכך שחמצן לא מגיע אל העור ולא מזין את הרקמות. הרקמות שלא מקבלות חמצן מתות והדבר גורם לפצע. מכיוון שלחץ שכזה נגרם בדרך כלל כתוצאה מישיבה או משכיבה ממושכות, האזורים העיקריים המועדים לפורענות הינם הישבן, הירכיים, הגב התחתון, השכמות, הנקודות שמאחורי הברך והמרפק והעקבים.
 
קבוצות סיכון
מי שנמצאים בקבוצת הסיכון לפיתוח פצעי לחץ הם אנשים המרותקים למיטתם או הישובים בכיסא גלגלים. זאת משום שהם נמצאים זמן רב באותה תנוחה, ואזורים מסוימים עלולים להתחכך במושב או במזרן ולספוג לחץ רב. הפצעים פוגעים גם בעור וגם ברקמות שתחתיו, ואם אינם מטופלים בזמן הם עלולים להזדהם בצורה כזאת שתסכן את חייו של הסובל מהם.
 
דרגות של פצעי לחץ
ישנן ארבע דרגות של פצעי לחץ. בשלב הראשון רואים על העור כתם חם למגע בגוון ורוד או אדמדם. בשלב השני מתפתחת שלפוחית במקום ויכולים להופיע גם סדקים או חתכים בעור. בשלב השלישי הפצע כבר מגיע לשכבה שמתחת לעור – שכבת השומן, ומאופיין בצבע שחור או לבן, בריח רע ובהפרשות. בשלב הרביעי הפצע מגיע אל רקמת השריר או אל העצם, צבעו לבן או שחור, האזור שסביבו אדום וחם והוא מפריש ומדיף ריח רע.  
 
הטיפול בפצעי לחץ
הטיפול בפצעי לחץ הוא קודם כל טיפול מונע. חשוב מאוד לדאוג לכך שאדם היושב זמן רב בכיסא גלגלים ישב על מושב ייעודי למניעת פצעי לחץ – מושבים העשויים מחומרים אווריריים כגון ויסקו ג'ל ועוד, ושאדם שמרותק למיטתו ישכב על מזרן מיוחד למניעת פצעי לחץ. ניתן להשיג היום מזרונים למניעת פצעי לחץ מחומרים שונים, ויש לבחור את המזרן הנוח ביותר למטופל.
 
אם כבר יש פצעי לחץ, קודם כל יש להסיר את הלחץ מהמקום. לאנשים אשר יכולים לזוז בכוחות עצמם מומלץ לשנות תנוחה כל רבע שעה. במקרים בהם המטופלים זקוקים לעזרה בשינוי התנוחה, מומלץ לשנות את תנוחתם לפחות כל שעתיים.
 
כיבים סוכרתיים
 
מהם כיבים סוכרתיים?
כיבים סוכרתיים הם פצעים הנגרמים בדרך כלל כתוצאה ממצב של סוכרת לא מאוזנת. רמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לגרום לכיב נוירופתי הנגרם כתוצאה מפגיעה במערכת העצבים, ולכיב נוירואיסכמי, הנגרם כתוצאה מפגיעה באספקת הדם לרגל. כיבים אלה מתפתחים בדרך כלל ברגליים, ואם אינם מטופלים בזמן כראוי, עלולים להביא למצב של קטיעת הרגל הפגועה. הטיפול בכיבים סוכרתיים כולל טיפול אנטיביוטי, מניעת לחץ על האזור, מתן חמצן היפרברי על מנת להגביר את כמות החמצן לאזור, תרופות להרחבת כלי הדם ולשיפור קצב זרימת הדם, משחות שונות ועוד.
 
משחת מוריס פארם – טיפול מהיר ויעיל
 
הטיפול בפצעי לחץ ובכיבים סוכרתיים יכול להיות הרבה יותר פשוט, בעיקר כאשר מדובר בפצעים בדרגה קלה ובינונית. משחת מוריס פארם אשר פותחה על ידי רוקחים מקצועיים ומנוסים, מאפשרת החלמה מלאה של פצעים וכיבים בדרגה קלה ובינונית, וזאת באמצעות טיפול פשוט יחסית של מריחת המשחה על המקום הנגוע עד להחלמתו. בטרם השימוש במשחה יש לדאוג להסרת רקמת העור המתה, על מנת שרכיבי המשחה יוכלו להשפיע על תאי העור החיים ולסגור את הפצע הפתוח.
 
מה הסוד של המשחה?
 
משחת מוריס פארםמבוססת על צמח הנקרא טויה ועל תמצית חצילים. השילוב בין שני החומרים יוצר קומפלקס הגורם לאיחוי הפצע, שהיתרון העצום שלו הוא היותו בעל תכונות אנטיספטיות, היינו – היותו אנטי ויראלי ואנטי חיידקי. הטאנינים הנמצאים בצמח הטוילה והגליקוזיד שבתמצית החציל הם החומרים הפעילים במשחה אשר מאיצים את התחדשות העור ואת סגירת הפצע, והם גם מבטיחים שהאזור לא יזדהם. ההגנה מפני זיהום הינה משמעותית ביותר כאשר מדובר בפצעי לחץ ובכיבים סוכרתיים, שכן הזיהום הוא שעלול להביא למצבים מסכני חיים. יתרון נוסף של המשחה הוא מהירות החלמת הפצע לעומת טיפולים אחרים. משך הטיפול הממוצע במשחה זו הינו כ-10 ימים, וזאת לעומת מספר שבועות – משך הטיפול הממוצע בשיטות אחרות.  
איך משתמשים?
השימוש במשחת מוריס פארם הוא פשוט וקל. כל מה שצריך לעשות הוא למרוח אותה על אזור הפצע במשך 5-3 פעמים ביום. יש להקפיד על כך שאזור הפצע יהיה נקי תמיד ובמיוחד לפני מריחת המשחה. המשחה מורכבת מחומרים טבעיים בלבד, אין לה תופעות לוואי ידועות וניתן להשתמש בה ללא חשש עד להחלמת הפצע. לנשים בהיריון ולנשים מניקות מומלץ להתייעץ עם רופא בטרם השימוש.
תוצאות בשטח
משיחות עם אנשים שעשו שימוש במשחה עולה, כי רובם המכריע זכו לשיפור משמעותי במצב הפצעים ואף להחלמתם. לכן, אם אתם סובלים מפצעי לחץ ו/או מכיבים סוכרתיים, משחת  מוריס פארםיכולה להיות הפתרון המתאים גם עבורכם. צרו קשר עוד היום עם אתר העיקר הבריאות, והזמינו את המשחה שתשפר משמעותית את איכות חייכם. רק בריאות!

למאמרים ולמידע נוסף על פצעי לחץ טיפול ומניעה לחץ כאן!
מזרונים למניעת פצעי לחץ - לחץ כאן

 
                
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
משרד הבריאות משתתף בחלק מהמקרים במימון רכישה של מיטות סיעודיות. במאמר זה תמצאו תשובות לשאלות כגון מי זכאי לעזרה, מי לא רשאי לקבל תמיכה בקנייה זו, מהו שיעור ההשתתפות וכיצד מתבצע התהליך.
רכזנו לפניכם את כל היתרונות והחסרונות של מיטה סיעודית בהשוואה למיטה מתכווננת ביתית כדי לסייע לכם לבחור את המיטה המתאימה.
סקירה מקיפה על מגוון היתרונות של שימוש בכרית ישיבה לכסא גלגלים למניעת פצעי לחץ.
מציאת מיטה סיעודית נכונה מבין מגוון האפשרויות הקיימות מחייבת תשומת לב למספר פרמטרים, וכדי לעזור לכם לבחור נכון הכנו עבורכם מדריך בנושא.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות