10 טיפים להתמודדות עם פצעי לחץ
10 טיפים להתמודדות עם פצעי לחץ

10 טיפים להתמודדות עם פצעי לחץ

פצעי לחץ, אותם פצעים הנגרמים כתוצאה משכיבה או מישיבה ממושכות, עלולים לפגוע בצורה משמעותית באורח החיים, בעיקר אם הם לא מטופלים או אם הם לא מטופלים נכון. פצעים שמוזנחים לאורך זמן עלולים לכאוב מאוד, לגרום לנמק מאוד עמוק ולהזדהם בצורה חמורה שיכולה, חלילה, גם לגרום למוות. במאמר זה תמצאו 10 טיפים שיסייעו לכם להתמודד עם היווצרות פצעי לחץ ולשפר בצורה משמעותית את איכות חייכם או את איכות חייהם של היקרים לכם. רק בריאות!

עוד קצת על פצעי לחץ

האוכלוסיות הנמצאות בקבוצת סיכון להתפתחות פצעים מסוג זה הינן בדרך כלל אוכלוסיות שמערכת החיסון שלהן חלשה, ובעיקר קשישים, חולים סיעודיים ואנשים בעלי פגיעה במערכת העצבים, השוכבים במיטה או יושבים בכיסאות גלגלים במשך פרקי זמן ארוכים. למרות זאת, כל אדם עלול לפתח פצעי לחץ במצבים של הימצאות באותה תנוחה לאורך זמן.

איך מתמודדים עם פצעי לחץ?

ישנם היום הרבה מאוד עזרים ואביזרים ששימוש בהם יכול להפחית בצורה משמעותית את הסיכון לפתח פצעי לחץ:

מניעה, מניעה, מניעה

אין ספק, שהדרך הטובה ביותר להתמודדות עם פצעי לחץ היא למנוע אותם. אם ידוע לכם שאתם או יקירכם צפויים לשבת או לשכב באותה תנוחה לאורך זמן, חשוב לעשות הכול כדי למנוע את התפתחותם של הפצעים. מומלץ מאוד לרכוש מראש את כל הציוד אשר יכול לסייע למניעת התפתחותם של הפצעים, כמו מזרון, מושב, תחבושות ותוספי תזונה מתאימים, ולדאוג ככל שרק אפשר לשינוי תדיר של התנוחה. אם בכל זאת נוצרו פצעי לחץ, טפלו בהם בדרכים האמורות לעיל, וכך תשפרו משמעותית את הסיכוי לכך שהמצב ישתפר. רק בריאות!
    
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
עבור מטופלים סיעודיים וקשישים פעולות יומיומיות הן מסובכות ומורכבות. ניתן לשפר את איכות חייהם בצורה ניכרת באמצעות התאמת הבית שלהם לצרכים שלהם, וכן לשמור על בטיחות מירבית ככל הניתן. השתמשו בהמלצות שלפניכם על מנת להתאים את ביתם של המוגבלים בתנועה לאורח חייהם.
נלמד יחד כיצד מתפתחים פצעי לחץ ואז נבין גם כיצד נתן למנוע את הבעיה המסוכנת הזו מראש
ישנם היום הרבה מאוד עזרים ואביזרים ששימוש בהם יכול להפחית בצורה משמעותית את הסיכון לפתח פצעי לחץ
אחד הסיבוכים העלולים להתפתח עקב ישיבה ממושכת ללא תנועה או תזוזה הוא פצע לחץ זהו סיבוך כואב וקשה מאוד...

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות