whatsapp
מהן בעצם נחירות?
מהן בעצם נחירות?

מהן, בעצם, נחירות?


הנחירה, על פי הגדרתה, היא הפקת רעש בזמן שינה. למעשה, כל רעש כזה, בכל עוצמה שהיא, נקרא נחירה, אולם חשוב לדעת שישנן נחירות קלות ביותר בעוצמה מאוד נמוכה, ויש נחירות בעוצמה גבוהה מאוד של כ-60-50 דציבלים, שיכולה להפריע מאוד למי שנמצא בקרבתו של הנוחר.
 
אם אתם שומעים מבן או מבת הזוג שלכם מדי בוקר את השאלה אם שוב החלטתם לפתוח נגרייה, או שאתם קמים בבוקר ומרגישים שלא ישנתם אפילו דקה, כנראה שאתם סובלים מהבעיה שממנה סובלים כ-50 אחוזים מהאוכלוסייה: נחירות.
 
אין ספק כי מדובר לא רק במטרד שמציק לבני הזוג ומשפיע לרעה גם על איכות חייהם, אלא בתופעה שגם יכולה להיות מסוכנת עבור הסובלים ממנה. זאת משום שאחד הגורמים לנחירות יכול להיות תסמונת דום נשימה בשינה. משמעות הדבר היא, כמובן, שלטובת כל הנוגעים בדבר (או הישנים לצדו) – כדאי מאוד לנסות ולהיפטר מתופעת הנחירות.
רגע לפני שנספק לכם כמה טיפים שיכולים לעזור, נספק לכם קצת רקע כללי על התופעה.

מה גורם לנחירות?

הפקת הרעש המדובר היא תוצאה של מצב בו דרכי האוויר בגרון ובלוע מוצרות. מקורה של היצרות זו יכול להיות במספר גורמים:
·         ענבל ארוך – החוסם את דרכי הנשימה.
·         חיך רפוי – צניחה של החיך על עבר נתיב האוויר עד כדי חסימתו החלקית או המלאה.
·         חסימה באף – שמחייבת את האדם הישן לנשום דרך הפה.
·         שקדים מוגדלים או לשון גדולה – החוסמים את נתיב האוויר.
·         צוואר קצר ושמן

ההשלכות
הנחירות עצמן אינן מסוכנות, אולם במקרים רבים הן יכולות להוות סימפטום לתסמונת שנקראת דום נשימה בשינה. במצב זה נתיב האוויר נחסם לגמרי כתוצאה מצניחה של איברי הפה הפנימיים (לוע, חיך, לשון), מה שגורם לחנק של ממש. כתוצאה מכך האדם הנוחר מתעורר בבהלה בחיפוש אחר אוויר לנשימה, ומדובר במצב שיכול לסכן את החיים. מלבד סכנת החיים, לתסמונת יש השלכות מרחיקות לכת על איכות חייו של הסובל ממנה; במקרים רבים צניחת האיברים מתרחשת מספר פעמים בלילה, וגורמת להתעוררויות רבות. כתוצאה מכך איכות השינה נפגעת מאוד והאדם סובל מעייפות כרונית במשך כל שעות היממה. עייפות זו משפיעה בדרך כלל על יכולתו לתפקד ועל התנהלותו מול הסובבים, ויכולה לגרום למצבים מאוד לא נעימים. מעבר לכך, המצב עלול לגרום לבעיות בריאות נלוות, כגון עלייה בלחץ הדם, ירידה באחוזי החמצן בדם וירידה בקצב הלב, שבעצמן יכולות לגרום לאירועי לב ולמצבים רפואיים מסוכנים נוספים. אצל אנשים הסובלים מהתסמונת נצפו גם מצבי דיכאון, עצבנות וחוסר ריכוז.

גם בני / בנות הזוג סובלים/ות
מעבר לעובדה שמצב של תסמונת דום נשימה בשינה מסכן את חייו של הנוחר, הרי שכשמדובר בנחירות אי אפשר שלא לדבר על בני הזוג של הנוחרים. מאוד לא פשוט לישון ליד אדם שעוצמת נחירותיו מגיעה ל-60-50 דציבלים (כמו רעש של אוטובוס שנוסע במרחק של מספר קילומטרים ממך). גם איכות שנתם של בני הוזג נפגעת, וגם הם סובלים מעייפות כרונית, מעצבנות ומתופעות נוספות שמקורן בחוסר שעות שינה. 
     
לרכישת מייצב לשון נגד נחירות
לרכישת
מרחיב נחיריים
לרכישת סיפאפ
     
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
טיפים חיוניים והנחיות עבור מחולל חמצן נייד לטיסה בטוחה.
הריאות הן איבר הנשימה העיקרי שלנו, שתפקידו העיקרי הינו לשאוף את האוויר בכדי לקלוט חמצן ולפלוט פחמן דו חמצני. החמצן עובר אל מערכת הדם, ואילו התאים בגוף זקוקים לחמצן כדי להתפתח ולפעול כשורה.ישנן מספר מחלות ריאה, ובכתבה זו בחרנו להתמקד בשלוש מהן: אסתמה, COPD ויתר לחץ דם ריאתי עורקי.
שימוש במסכה רכה לסיפאפ, יכול לפתור הרבה בעיות ולהוות פתרון הרבה יותר טוב מהמסכה הסטנדרטית הקשיחה
בלון חמצן נייד, קטן וחדשני, הוא פתרון פשוט ויעיל לשיפור איכות החיים של אלו הזקוקים לאספקת חמצן רפואי. אז איך פועל בלון החמצן? כיצד תוכלו לחשב את גודל בלון החמצן הדרוש לכם? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות