whatsapp
התאמת הבית לטיפול סיעודי ולקשישים
התאמת הבית לטיפול סיעודי ולקשישים

התאמת הבית לטיפול סיעודי ולקשישים

עבור מטופלים סיעודיים וקשישים פעולות יומיומיות הן מסובכות ומורכבות. ניתן לשפר את איכות חייהם בצורה ניכרת באמצעות התאמת הבית שלהם לצרכים שלהם, וכן לשמור על בטיחות מירבית ככל הניתן. השתמשו בהמלצות שלפניכם על מנת להתאים את ביתם של המוגבלים בתנועה לאורח חייהם.
 
קשישים ומטופלים סיעודיים רבים מבקשים לשמור על אורח חיים נוח ובטוח כמה שניתן, ובעזרת התאמת הבית לטיפול ניתן להקל על חייהם במידה ניכרת. חשוב להכיר את הצרכים שלהם על מנת לספק להם פיתרון הולם שיאפשר להם לחיות בביתם בצורה האופטימלית ביותר.
 
ישנם שינויים רבים שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים להתאים את הבית ולהפוך אותו לידידותי יותר עבור המוגבלים בתנועה. החל מאמבטיה בטוחה ועד לאביזרי המטבח, חשוב לבצע את השינוי בצורה נכונה ובטוחה. היעזר בהמלצות הבאות כדי להכין את הבית שלך או של היקרים לך לטיפול סיעודי בבית או לטיפול בקשישים בביתם.
 

התאם את הגישה לבית

שביל הגישה לבתים ולבניינים רבים סדוק או שהמשטח שלהם אינו אחיד, ודבר זה עשוי להוות סכנה עבור אלו המתקשים בהתניידות. חשוב לסלול וליישר משטחים אלו כדי להקל על הניידות שלהם. ניתן לעשות זאת באמצעות הוספת ריצוף מונע החלקה בשביל הגישה ובכניסה לבית. אם ניתן, נסה ליצור ליצור כניסה ללא עלייה באמצעות רמפות. אם אין ברירה וחייבות להיות מדרגות, התקן מסילות משני צידי המדרגות. כדי לוודא שהמדרגות נראות בבירור גם בחושך, יש לצבוע או להדביק רצועות בצבעים מנוגדים בחלק העליון ובחלק התחתון של כל מדרגה. 
 

דאג לתאורה מספקת

חשוב לדאוג לתאורה טובה כדי לשמור על הבטיחות של היקרים לך. יש לחזק את התאורה בכל אזורי הכניסה לבית כדי למנוע מעידות ונפילות. מומלץ להוסיף אורות המופעלים על ידי חיישני תנועה וממוקמים על רמפות ומדרגות. כמו כן, נקודות תאורה על דלת הכניסה, ובבתים פרטיים גם בדלת האחורית.
 

שמור על שינה נוחה ובטוחה בעזרת מיטה סיעודית

כדי לבחור את המיטה המתאימה ביותר עבור אדם סיעודי או קשיש, יש לשקול את הבטיחות והנוחות של המיטה. מיטה סיעודית לנכים מתכווננת ובכך מקנה למטופל נוחות מירבית וכן מאפשרת למטפל לספק את הטיפולים הדרושים ובדיקות חיוניות. ניתן לכוונן את המיטה גם באיזור הראש וגם באיזור הרגליים, דבר המאפשר לשנות תנוחה ולהימנע מניוון השרירים, וכן גישה נוחה למטפלים. המיטה לקשישים ולמטופלים סיעודיים בטוחה לשימוש בזכות מעקה ייעודי המונע נפילות. מיטת בית החולים מגיעה בסוגים שונים בהתאם לצורכי המטופל, וניתן לרכוש מיטה חשמלית או מכנית, מיטת העמדה או מיטה נמוכה, ואף מיטה זוגית המתכווננת בנפרד על מנת לאפשר לבני הזוג נוחות מקסימלית. ניתן לרכוש גם חבילת מיטה סיעודית הכוללת מזרון ספוג חסין שתן, טרפז למיטה וכרית ויסקו ג'ל אורטופדית. כמו כן, תוכל להזמין דרכנו הובלה, פירוק והרכבה של המיטה הסיעודית על מנת להבטיח שהמעבר למיטה כזו יהיה חלק וללא מאמץ.
 

הנגש את המטבח

המטרה שלך היא להגדיל את נגישות אביזרי המטבח ולמנוע את הצורך להתכופף או לכרוע על מנת לבצע פעולות. עבור קשישים רבים המיומנות המוטורית יורדת עם השנים, על כן אביזרי המטבח צריכים להיות נגישים ככל הניתן. החלף למכשירי מטבח עם בקרה קלה לקריאה ולחצנים פשוטים לשימוש. יש להבטיח גישה קלה לפריטי המזון, למשל בעזרת מדפים פתוחים שאינם מצריכים פתיחת דלתות. מומלץ להתקין שסתומים בכיור שיאפשרו זרימת מים בטמפרטורה קבועה, וכן דוושה רגלית להפעלת הברז לשימוש קל יותר.
 

מנע החלקות ונפילות

חשוב מאוד לשמור על חדר אמבטיה בטיחותי מכיוון שבאיזור זה עשויות להתרחש נפילות רבות. 
הוסף ריפוד מונע החלקה בכל חדר אמבטיה ומקלחת, כמו שטיח לאמבטיה. שים לב כי שטיחי אמבטיה זולים הם לא בהכרח מונעי החלקה ולעתים הם אף עשויים להגביר את הסיכון להחלקה. חשוב לרכוש מוצרים איכותיים. ניתן למנוע נפילות במקלחת, באמבטיה וליד השירותים באמצעות בר מעקה בטיחות. וודא כי המעקה מחובר היטב לקיר. מומלץ להשתמש במעקה בצורת ח', אנכי או זוויתי, אך לא בבר אלכסוני שכן הם גורמים ליד להחליק ומגבירים את הסיכון לנפילה.
 

התקן אמבטיה בטוחה

אמבטיה בטוחה היא אמבטיה המותאמת במיוחד לאלו המוגבלים בתנועה, והיא מחליפה את השימוש באמבטיה רגילה, בה יש לשבת בגובה הרצפה. על מנת להגביר את הבטיחות בזמן הרחצה, מותקנים באמבטיה לנכים ידית אחיזה פנימית, מושב מוגבה, כרית ראש ומשענת לזרועות. רצפת האמבטיה מונעת החלקות לשמירה על בטיחות מירבית. 
 

התקן מנוף הרמה סיעודי

בעזרת מנוף הרמה סיעודי, אלו המוגבלים בתנועה יכולים להתנייד בתוך הבית ולעבור ממספר מצבים כמו ישיבה ושכיבה, למשל מהמיטה לכיסא או לשירותים ואף לכיסא הגלגלים. בכך מנוף ההרמה לנכים יכול לסייע ולשפר משמעותית את איכות חייהם, תוך שמירה על נוחות ובטיחות. 
 
 
למידע נוסף ולרכישת מיטה סיעודית או אמבטיה בטוחה – צרו קשר בטל' 072-2159090 או דרך האתר, ואנחנו נשמח לעזור ולעמוד לשירותכם.
 
        
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מיטה סיעודית היא מוצר חיוני לכל מי שנאלץ לשהות במיטה שעות רבות מדי יום. הסיבה לכך היא שהשכיבה הממושכת עלולה להוביל לנזקים בריאותיים שונים: כאבי גב, בצקות, תפקוד לא תקין של הלב, בעיות בזרימת הדם ועוד. על-מנת למזער את הסיכון וגם להפוך את החיים לנוחים, חשוב לבחור נכון את המיטה הסיעודית המתאימה ביותר לכל מצב.
בעמוד זה תמצאו הסברים לגבי המרכיבים החשובים של שיקום בבית, המצבים שבהם מומלץ לבחור בדרך זו, הדגשים המרכזיים, הטיפולים שניתן לקבל גם בלי להגיע למרפאה וגם מידע לגבי שיקום בקהילה.
מהם פצעי לחץ, כיצד מתמודדים אתם, חשוב מאוד להבין את נושא המניעה והציוד הנדרש כדי לא להגיע למצב בו האדם סובל מפצעי לחץ לכן יש לקרוא את המאמר עד סופו.
מיטה סיעודית היא מיטה המאפשרת נוחות ופרקטיות מרביות למטופל, בזכות העובדה שהיא גם עולה ויורדת וגם מתכווננת באופן ידני או חשמלי למגוון מצבי ישיבה ושכיבה

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות