whatsapp
מהם 10 המיתוסים הנפוצים ביותר על מעלוני מדרגות?
מהם 10 המיתוסים הנפוצים ביותר על מעלוני מדרגות?

מהם 10 המיתוסים הנפוצים ביותר על מעלוני מדרגות?

 
ישנם מספר מיתוסים ותפיסות שגויות סביב מעלוני מדרגות לנכים. במאמר זה ננסה להפריך חלק מהמיתוסים הללו כדי להבטיח מידע מדויק ולאפשר הבנה טובה יותר של היתרונות של מעלוני כסא למדרגות.

מיתוס מספר 1 על מעלוני מדרגות : "מעלוני מדרגות מיועדים רק לקשישים".

עובדה: מעלוני מדרגות אינם בלעדיים לקשישים; הם נועדו לסייע לאנשים עם אתגרי ניידות, ללא קשר לגיל. מוגבלויות, פציעות פיזיות, מחלות או מצבים רפואיים יכולים להשפיע על אנשים בכל גיל ובכל שלב בחיים. מעלון כסא נותן מענה ומשפר את הנגישות לכל מי שמתמודד עם קשיי טיפוס  במדרגות בין אם מדובר בקושי זמני כמו החלמה מניתוח או תהליך שיקום ובין אם זו נכות קבועה.

מיתוס מספר 2 על מעלוני מדרגות : "מעלון מדרגות יקר".

עובדה: למרות שהעלות הראשונית של מעלון מדרגות עשויה להיראות משמעותית, חשוב לקחת בחשבון את היתרונות והחיסכון לטווח ארוך בהשוואה לחלופות פוטנציאליות כמו מעבר לבית חד קומתי או תשלום למטפל עבור סיוע בטיפול ביתי. מעלון כסא למדרגות הוא בעצם המכשיר הזול ביותר המסייע לעלות במדרגות מבין האופציות האחרות כגון: מעלית, במה מתרוממת מעלון משטח ועוד.

לקריאה נוספת > כמה עולה מעלון ביתי

מיתוס מספר 3 על מעלוני מדרגות: "מעלון מדרגות מקובע לקיר ולכן פוגע בעיצוב הבית שלי".


מיתוס נפוץ בהתקנת מעלון מדרגות הוא שהמעלון מקובע לקיר ושמדובר בתהליך ארוך ומבולגן הגורם נזק לבית. למרבה המזל זה לא המקרה!
עובדה: מעלון כסא מותקן על מסילה שעוברת לאורך גרם המדרגות. מסילת המעלון מחוברת ישירות למדרגות ולא לקיר. קיבוע המסילה למדרגות בטוח מאוד בהשוואה לקיר  ואינו גורם לפגיעה במדרגות כלל. המסילה מקובעת למדרגות בדרך כלל כל 2-3 צעדים כדי לתמוך ולקבע את המסילה במקומה. התקנת מעלון מדרגות אינה גורמת למעשה לנזק מלבד חורי הברגה קטנים במדרגות.


מעלון מדרגות מקובע למדרגות ולא לקיר

מיתוס מספר 4 על מעלוני מדרגות: "מעלון מדרגות מכוער ותופס יותר מדי מקום".

עובדה: מעלון מדרגות מודרני מעוצב מתוך מחשבה על אסתטיקה. הוא אלגנטי, קומפקטי ומתקפל כאשר אינו בשימוש. מעלוני Premium מגיעים גם עם אפשרויות שונות של ריפוד וצבע מסילה כדי להשתלב בצורה מושלמת עם עיצוב הבית.
 
לקריאה נוספת > מעלון מדרגות שיתאים לעיצוב הבית שלכם

מיתוס מספר 5 על מעלוני מדרגות: "מעלון מדרגות מפסיק לעבוד בהפסקת חשמל ואני יכול להיתקע באמצע בלי אפשרות לרדת או לעלות בבטחה".

בעבר מעלוני מדרגות קיבלו כוח ישירות מהחשמל, וזה מה שאפשר להם לנוע למעלה ולמטה בגרם המדרגות. למרבה המזל, מעלוני מדרגות כאלה הם נחלת העבר.

עובדה:
מעלוני מדרגות כיום פועלים במעלה ובמורד המדרגות באמצעות סוללות, הנטענות מרשת החשמל לאחר השימוש.
איך זה מונע ממעלון מדרגות להפסיק לפעול גם כאשר מתרחשת הפסקת חשמל? מעלון מדרגות נע למעלה ולמטה במדרגות כאשר מתרחשת הפסקת חשמל מכיוון שהוא משתמש רק בכוח מהסוללות שנטענו טרם החלה הפסקת החשמל. למעשה המעלון יכול לעשות עד 10 נסיעות ללא חשמל.

לקריאה נוספת > האם מעלון מדרגות פועל בזמן הפסקת חשמל?

מיתוס מספר 6 על מעלוני מדרגות: "מעלון מדרגות יכול להתחיל לנוע מעצמו".

עובדה: לא ניתן להזיז מעלון כסא לשום מקום מבלי שהמשתמש ישלוט בו ישירות או על ידי שלט רחוק או על ידי הג'ויסטיק. מעלון מדרגות לא יכול למשל להחליק פתאום במורד גרם המדרגות. מעלוני מדרגות מגיעים עם תכונות ואביזרי בטיחות שונים המסייעים להבטיח את היציבות והבטיחות של המשתמש במהלך הנסיעה.
 
לקריאה נוספת > האם מעלון מדרגות בטוח?

מיתוס מספר 7 על מעלוני מדרגות: "מעלון כסא לא יעצור אם תהיה לו חסימה בלתי צפויה בדרך".

למעלון כסא תכונות בטיחות רבות שנועדו להגן על המשתמש ועל בני הבית שאינם משתמשים בו. חסימה בנסיעה לאורך המדרגות אינה סבירה אך אפשרית.
בדרך כלל מכשולים גלויים לעין, כמו מקל הליכה שהושאר על המדרגות יוסרו לפני העלייה למעלון. עם זאת, מכשולים שמהווים דאגה גדולה לחלק מהלקוחות הם המכשולים הבלתי צפויים שיכולים להופיע כשהמעלון בתנועה כמו חיית מחמד או ילד קטן שרץ.

עובדה:
מעלוני המדרגות שחברת העיקר הבריאות מייבאת מצוידים בחיישני מגע. חיישנים אלה עוצרים את תנועת המעלון אם הם נתקלים במכשול, ומונעים תאונות. מעלון המדרגות יעצור אוטומטית כדי לאפשר למשתמש לפנות את המכשול.
 
לקריאה נוספת > האם מעלון מדרגות מפריע למעבר?

מיתוס מספר 8 על מעלוני מדרגות: "מעלון כסא רועש חורק ומפריע".

עובדה: התקדמות הטכנולוגיה הובילה לפיתוח של מעלוני כסא שקטים מאוד ויעילים. דגמים רבים פועלים בצורה חלקה ושקטה, ומבטיחים הפרעה מינימלית לשאר בני הבית. מעלון כסא למדרגות של Premium הוא לבטח השקט מכולם ופועל ללא רעש כלל.

מיתוס מספר 9 על מעלוני מדרגות: "התקנת מעלון מדרגות היא סימן לויתור על העצמאות שלי".

עובדה: להיפך, מעלון כסא יכול לשפר את העצמאות עבור אנשים עם אתגרי ניידות. מעלון כסא למדרגות מעצים את המשתמש להמשיך לעסוק בפעילויות יומיומיות מבלי להסתמך על סיוע מתמיד. מעלון כסא מאפשר למשתמשים להישאר בביתם, להתנייד בין הקומות בבית, לשמור על רמה גבוהה יותר של שליטה ואוטונומיה בחיי היומיום כולל גישה לחדרי שינה, חדרי אמבטיה ואזורים אחרים בבית.
חשוב לדעת - מומלץ למי שיש לו מעלון כסא בבית להמשיך להשתמש חלקית לעלות ו/ או לרדת במדרגות גם בעזרת רגליו עד כמה שניתן כדי לשמור על היכולת בשרירים, ניתן גם לעלות או לרדת חצי קומה ולקרוא למעלון בעזרת השלט הרחוק ולעלות עליו ליתרת הדרך.

מיתוס מספר 10 על מעלוני מדרגות: "מעלון מדרגות מיועד לשימוש קבוע בלבד".

עובדה: קיימת אפשרות השכרת מעלון שישמש כפתרון זמני במהלך תקופת החלמה מפציעה או ניתוח. אין צורך להתחייב לשינוי קבוע בבית ולאחר שהאדם מחלים ניתן להסיר את המעלון. בהשוואה להוצאות של שיפוץ גדול בבית או מעבר לדירה חד-קומתית, התקנת מעלון כסא היא פתרון חסכוני יותר.
 
מה מומלץ? מעלון מדרגות חדש, משומש, יד שנייה או להשכרה?
 
אם יש לכם עדיין בכל הנוגע להתקנת מעלוני כסא היועצים המנוסים של חברת העיקר הבריאות ישמחו לענות על כל שאלה. התקשרו אלינו 072-2159090.

פורסם בתאריך 03 בינואר 2024 / נכתב ע"י נעמה יפת
      
חזרה לרשימה
מאמרים נוספים מאמרים נוספים
מעלית פרטית בבית, איכות חיים ללא פשרות. מה ההבדלים בין מעלית ביתית למעלון?
כשאדם הופך לסיעודי - בין אם בעקבות מחלה, בין אם כתוצאה מתאונה ובין אם זהו הגיל שמונע את ביצוע הפעולות היומיומיות השגרתיות שלו ללא עזרה - חשוב מאוד להתאים את הבית, כך ששגרת החיים תהיה נוחה ונעימה בעבורו. השיפורים המשמעותיים בתחום ההנגשה מאפשרים ליותר אנשים סיעודיים להישאר בבית - וכדאי גם לכם להכיר את הפתרונות המובילים.
בעמוד זה תמצאו מידע אודות הסוגים השונים של המעלונים, הדרך הנכונה לבחור מעלון, הדגשים החשובים לגבי ההתקנה שלו ועוד - על-מנת שתוכלו להבין האם מעלון כסא או מעלון משטח הוא פתרון ההנגשה הרלוונטי עבורכם.
צוות העיקר הבריאות ייתן לך מענה מקיף וילווה אותך מ א' ועד ת' משלבי התכנון, דרך המדידות ועד להתקנת המעלון בביתך

בטרם רכישת מוצר או תכשיר רפואי והתחלת השימוש בו, מומלץ להיוועץ במומחה שירותי בריאות מוסמך לגבי מטרות השימוש במוצר, אופן השימוש בו, תופעות הלוואי והאינטראקציה שלו עם תכשירים רפואיים אחרים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר רפואי. המידע באתר העיקר הבריאות אינו משמש חוות דעת או הנחיה רפואית ואינו יכול לשמש תחליף להתייעצות עם רופא / פיזיותרפיסט / תזונאי / מרפא בעיסוק / רוקח ו/או מומחה מוסמך אחר.

כל אחד מספקי המוצרים באתר קובע את עלויות המשלוח בהתאם להחלטתו, ספק המוצרים רשאי לקיים מבצע באתר הכולל זיכוי וביטול דמי המשלוח. במידה וההזמנה כוללת מוצרים מספקים שונים ישלם המזמין דמי משלוח בגין כל הזמנה בנפרד בהתאם להחלטת הספקים השונים.
אין בשיחת הטלפון, לשם רכישת המוצר, משום ייעוץ מקצועי בתחום הנגישות. בכל מקרה של התלבטות לגבי מידת התאמת המוצר אנו ממליצים לקבל יעוץ מקצועי מיועץ נגישות מוסמך.

נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות